Oszustwo!!! auto z Stocku a z innego salonu

Forum poświęcone swobodnym dyskusjom na dowolne tematy.
riper
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2019, 22:20
model samochodu: Stinger

Oszustwo!!! auto z Stocku a z innego salonu

Post autor: riper »

Dzień dobry,
Potrzebuje pomocy. Kupuję auto za ponad 200 000 zł z salonu. Mówiłem sprzedawcy że chcę nowe auto prosto z fabryki, żadne demo, żadne z wystawy. Sprzedawca znalazł auto gdzieś na stocku, podobno nowe ofoliowane. Dziś zadzwoniłem do salonu bo chciałem zmienić kolor auta, sprzedawcy nie było, odebrała inna osoba i powiedziała że pewnie nie da już rady zmienić koloru bo auto zostało zamówione z innego salonu. A auto miało być z stocku a nie z innego salonu gdzie ludzie do niego wsiadali. W związku z tym mam pytanie jak można to zweryfikować?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Oszustwo!!! auto z Stocku a z innego salonu

Post autor: Piotrek »

Z innego salonu oznacza, że inny dealer je zamówił do produkcji i ściągnął do siebie na plac. Nie oznacza to wcale, że dany samochód to demówka, która stała jako egzemplarz pokazowy, więc się nie stresuj.
Samochód możesz mieć nowy zamówiony do produkcji, już istniejący, który stoi na tzw stocku (czyli parkingu centralnym w Polsce lub Słowenii) albo który został zamówiony przez dealera w ciemno i stoi u niego na placu czekając na nowego właściciela. W ostatnim przypadku, jeśli samochód został przez ciebie zamówiony to dealer u którego kupujesz płaci za niego od razu, przez co może już nie być możliwości zmiany takiego zamówienia bez straty wpłaconej zaliczki.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”