Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
solvir
Posty: 89
Rejestracja: 24 maja 2020, 10:41
model samochodu: Ceed 2020

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: solvir »

murgal pisze: 26 maja 2020, 20:15 100% standardowy problem, należy odpiąć głośniczek w podszybiu. ASO nie ma na to rady - też odpinają, zamówienie nowego nic nie daje - przechodziłem to. Odłącz, zaizoluj - po problemie :)
A trzeba cos rozbierac zeby to odpiac? Gdzie jest wtyczka?
SpongeBob
Posty: 15
Rejestracja: 04 maja 2020, 16:56
model samochodu: Proceed GT

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: SpongeBob »

Kobil pisze: 26 maja 2020, 16:14 Ja już po ustawieniu zbieżności. ASO obok domu mnie olało i kazało zapłacić za geometrię nie chcąc nawet wykonać jazdy próbnej. Powiedzieli że gwarancja tego nie obejmuje bo zbyt wiele km już przejechałem i trzeba było się zgłaszać zaraz po odbiorze auta. Tylko że podczas jazdy po dużym mieście problem ciężko jest wyczuć. Uciążliwy staje się dopiero w trasie, a te robię od niedawna. Dodatkowo sprawdziłem zakres obrotu kierownicy i okazało się że w lewo obrót kończy się w okolicach 93stopni a w prawo ma 82stopnie. Po kontakcie z ASO w którym kupiłem auto zostałem umówiony na sprawdzenie w ramach gwarancji. Technik po jeździe próbnej stwierdził iż kierownica jest idealnie i auto nie ściąga. Jednak po sprawdzeniu na maszynie okazało się że zbieżność jest do dupy. Lewe koło ustawione na zero a prawe patrzy w prawo. Dlatego czułem że auto ciągnie do prawej przy prostej kierownicy. Zbieżność została ustawiona i teraz jest naprawdę inna jazda. Zdecydowanie mniej korekt kierownicą i pewniejsze prowadzenie.
Miałem to samo, ASO mnie olalo ale ustawiłem zbierznosc na stacji. Jak sprawdziłeś stopnie obrotu kierownicy?
W którym ASO próbowałeś?
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Kobil »

Stopnie sprawdziłem obracając kierownicą do oporu i trzymając ją by nie odbiła. Następnie użyłem aplikacji na telefonie. Nawet bez aplikacji gołym okiem widać że kierownica zatrzymuje się w zupełnie innych miejscach. Próbowałem pierw w Kia Eforia, ale problem pozytywnie rozwiązało Kia Połczyńska 33 CARSERWIS.
Załączniki
skrajne w prawo
skrajne w prawo
skrajne w lewo
skrajne w lewo
SpongeBob
Posty: 15
Rejestracja: 04 maja 2020, 16:56
model samochodu: Proceed GT

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: SpongeBob »

Ok dzięki, sprawdze u siebie jak to wyglada po regulacji zbieżności. Jeździ teraz prosto wiec nie powinno być różnicy w stopniach na kierownicy
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: murgal »

solvir pisze: 26 maja 2020, 20:50
murgal pisze: 26 maja 2020, 20:15 100% standardowy problem, należy odpiąć głośniczek w podszybiu. ASO nie ma na to rady - też odpinają, zamówienie nowego nic nie daje - przechodziłem to. Odłącz, zaizoluj - po problemie :)
A trzeba cos rozbierac zeby to odpiac? Gdzie jest wtyczka?
Jak się uprzesz to nie trzeba rozbierać, jak chcesz napisz na PW, podeślę Ci numer tel i opisze.
Kemp
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Kemp »

Kobil pisze: 27 maja 2020, 09:13 Stopnie sprawdziłem obracając kierownicą do oporu i trzymając ją by nie odbiła. Następnie użyłem aplikacji na telefonie. Nawet bez aplikacji gołym okiem widać że kierownica zatrzymuje się w zupełnie innych miejscach. Próbowałem pierw w Kia Eforia, ale problem pozytywnie rozwiązało Kia Połczyńska 33 CARSERWIS.
Sprawdziłem tak z ciekawości w ten sposób u siebie i kurde mam dokładnie tak samo, tylko że nie zauważyłem do tej pory żeby mi ściągało auto :|
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Kobil »

Widocznie masz dobrze ustawioną zbieżność. U mnie tego zakresu kierownicy nie poprawili, a auto i tak zaczęło się prowadzić o wiele lepiej.
Kefir
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2020, 21:55
model samochodu: Proces gt

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Kefir »

Czy ktoś miał problem z odpaleniem auta ? Po wciśnięciu guzika auto kręci ale nie może zaskoczyć dopiero po lekkim dodaniu gazu odpala . Zdadza się to czasami , raz odpala od strzAłu a innym razem nie chce .
ahez01

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: ahez01 »

Leg1oN pisze: 28 lut 2020, 12:30 Wczoraj wieczorem odebrałem telefon z serwisu że auto ma być dziś gotowe do odbioru.
Mam nadzieje że tym razem wracać będę do serwisu dopiero na serwis olejowy.
Jak się skończyła historia? Mam ten sam problem w Ceed GT 2020. W tej chwili jest drugi raz w serwisie. Za pierwszym razem zaktualizowali soft silnika twierdząc że to powinno pomóc ale dwa tygodnie później czyli w zeszły czwartek problem znowu wystąpił.
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Kobil »

Kefir pisze: 28 maja 2020, 11:30 Czy ktoś miał problem z odpaleniem auta ? Po wciśnięciu guzika auto kręci ale nie może zaskoczyć dopiero po lekkim dodaniu gazu odpala . Zdadza się to czasami , raz odpala od strzAłu a innym razem nie chce .
Na grupie FB kilka takich przypadków już było. Zazwyczaj wymiana wtrysków rozwiązywała problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”