Olej silnikowy 1.4 CRDi

forum użytkowników modelu Venga
krzysiekko
Posty: 18
Rejestracja: 06 lip 2020, 09:23
model samochodu: Venga

Olej silnikowy 1.4 CRDi

Post autor: krzysiekko »

Wtam,

Jaki olej silnikowy zalecany jest do Vengi z silnikiem 1.4 ON 90KM ?
(Jaki leje aso ? )
krzysiekko
Posty: 18
Rejestracja: 06 lip 2020, 09:23
model samochodu: Venga

Re: Olej silnikowy 1.4 CRDi

Post autor: krzysiekko »

Nie doczekałem się odpowiedzi, więc sam poszukałem, opisze, może komuś się przyda:
W instrukcji od auta sugerowany jest Syntetyk Shell Helix Ultra 5W-30; AP-L; ACEA C2
Kupiłem 6 litrów, weszło 5,3 litra.

Filtr oleju oryginał 263202A500 zastąpiłem przez Filtron 674/5, w zestawie są uszczelki łącznie z uszczelką korka spustowego.
Uszczelka korka spustowego to oryginalnie 2151323001, jak kupiłem zamiennik na allegro (uszczelka z zestawu Filtrona jest nieco inna także wolałem zamontować tą idealnie pasującą z allegro)

Przy wymianie filtra przyda się nasadka 27mm plus przedłużka ;) . Nie dałem rady odkręcić obudowy filtra kluczem płaskim, jest tam bardzo mało miejsca, a siła z jaką ktoś go dokręcił wymagała dużej grzechotki z rozsuniętym ramieniem. Męcząc się kluczem płaskim uszkodziłem przewód chłodniczy zaraz przy korku :( . Także sugeruję od razu nastawić się na klucz nasadowy.

Korek spustowy to standardowa 15 albo 17... już nie pamiętam, tu nie było żadnych utrudnień i niespodzianek, będzie pasował każdy typ klucza.

Olej udało się wymienić bez kanału, podniosłem auto i podstawiłem pod każde koło kawał krokwi.
Kawu
Posty: 48
Rejestracja: 04 lip 2020, 14:20
model samochodu: Kia Cee'd II; 1,6 CRDi 128KM
Lokalizacja: Legnica

Re: Olej silnikowy 1.4 CRDi

Post autor: Kawu »

Do korka jest klucz 17. Najlepiej oczkowym odkręcać lub nasadką.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”