PRZEGLĄD WE WLASNYM ZAKRESIE...

forum użytkowników modelu ProCeed
=MALIK=
Posty: 6
Rejestracja: 28 gru 2020, 23:02
model samochodu: PROCEED GT

PRZEGLĄD WE WLASNYM ZAKRESIE...

Post autor: =MALIK= »

Witam wszystkich,

Czy ktoś z was bawił się w przeglądy we własnym zakresie, czy to wiosenne czy zimowe. Generalnie chodzi mi o wymianę filtrów powietrza, kabinowy, wycieraczki czy kolocki hamulcowe. Nie są to skomplikowane rzeczy a zawsze lepiej samemu na spokojnie wymienić to i tamto... Zawsze parę słów w kieszeni... Jakie marki części polecacie, na co zwrócić uwage...

Pozdrawiam
lukobw
Posty: 159
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: PRZEGLĄD WE WLASNYM ZAKRESIE...

Post autor: lukobw »

Oczywiście.

Filtry i wycieraczki zawsze sam wymieniam, 10 minut roboty a mam wybór co i za ile wsadzam.
W ASO za materiały i pracę policzą Cię jak za zboże.

Filtry - Filtron, tanie i dobre. Wymiana co 10-15tyś. km albo po każdej zimie.

Wycieraczki - jako, że wypróbowałem wiele (nie najtańszych) markowych opcji(Valeo, Bosch, Denso, oryginały, hybrydowe, szkieletowe) i za każdym razem tak samo sie zawiodlem, kiedy po 3 miesiącach wycieraczki zaczęły mazać szybę. Od tamtej pory kupuje albo "no name" albo dużo tańsze i mniej znane marki w wersji AERO. Wychodzę z założenia że jak mam i tak po 3 miesiącach je wymienić to wolę zapłacić 10zł zamiast 40zł.
Wiele osób chwali sobie wycieraczki polskiego producenta OXIMO - ja jeszcze nie testowalem ale kolejny zakup to będzie właśnie coś tej marki.

Hamulce - dla bezpieczeństwa własnego i innych użytkowników odstawiam auto do warsztatu ktory zrobi to dobrze i w rozsądnej cenie(nie ASO).
Niestety niektórych rzeczy nie da się samemu zrobić w nowoczesnych układach (no chyba że ktoś ma skilla i odpowiedni sprzęt) chociażby przez elektryczny ręczny czy też konieczność wprowadzenia auta w tryb serwisowy żeby cofnąć tłoczki.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: PRZEGLĄD WE WLASNYM ZAKRESIE...

Post autor: gisio »

Po takich samowolnych zabiegach możesz zapomnieć o gwarancji na auto.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
lukobw
Posty: 159
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: PRZEGLĄD WE WLASNYM ZAKRESIE...

Post autor: lukobw »

gisio pisze: 12 sty 2021, 20:36 Po takich samowolnych zabiegach możesz zapomnieć o gwarancji na auto.
Napisz, po których zabiegach konkretnie?
Materiały eksploatacyjne nie podlegają gwarancji i zobacz sobie w instrukcji co ile tysięcy kilometrów KIA zaleca chociażby wymianę filtra powietrza to też zaczniesz sam wymieniać...(podpowiem: po 60 tysiącach dla 1.4 T-GDI!)
Radziundzio
Posty: 54
Rejestracja: 14 sty 2020, 20:34
model samochodu: Proceed GT

Re: PRZEGLĄD WE WLASNYM ZAKRESIE...

Post autor: Radziundzio »

Przepraszam, 60 tys to dla Ciebie duży interwał?
W poprzednim aucie wymieniałem co drugą wymianę oleju (20-24 tys)! To nie są koszty z kosmosu.

Osobna sprawa że jeżeli cokolwiek, odpukac, się stanie, coś poleci w dolot a gwarant zobaczy że masz nieoryginalny filtr powietrza, to daje sobie rękę uciąć że wykorzystają okazję żeby odbić piłkę i nie naprawiać w ramach gwarancji. Przytniesz stówkę a możesz stracić tysiące.
lukobw
Posty: 159
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: PRZEGLĄD WE WLASNYM ZAKRESIE...

Post autor: lukobw »

Radziundzio pisze: 13 sty 2021, 09:37 Przepraszam, 60 tys to dla Ciebie duży interwał?
W poprzednim aucie wymieniałem co drugą wymianę oleju (20-24 tys)! To nie są koszty z kosmosu.

Osobna sprawa że jeżeli cokolwiek, odpukac, się stanie, coś poleci w dolot a gwarant zobaczy że masz nieoryginalny filtr powietrza, to daje sobie rękę uciąć że wykorzystają okazję żeby odbić piłkę i nie naprawiać w ramach gwarancji. Przytniesz stówkę a możesz stracić tysiące.
Według Ciebie 60tyś. km na jednym filtrze powietrza jest jak najbardziej w porządku ?
Radziundzio
Posty: 54
Rejestracja: 14 sty 2020, 20:34
model samochodu: Proceed GT

Re: PRZEGLĄD WE WLASNYM ZAKRESIE...

Post autor: Radziundzio »

Oczywiscie, że nie jest. W mojej opinii co drugi przegląd (30 tys) powinien zostać wymieniony.
Nie zrozumiałem kontekstu Twojej poprzedniej wypowiedzi, można ją było odebrać dwojako 😉.

BTW, ASO w którym serwisuje swojego Procka sprawdza stan filtra na przeglądzie. Przy 15 tys otrzymałem info ze filtr nie jest w stanie wymagającym wymiany.
=MALIK=
Posty: 6
Rejestracja: 28 gru 2020, 23:02
model samochodu: PROCEED GT

Re: PRZEGLĄD WE WLASNYM ZAKRESIE...

Post autor: =MALIK= »

Dziękuję wszystkim za pomoc. Ostatnie pytanko... Czy w Proceed GT są czyjniki zużycia klocków hamulcowych?
metmat
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2019, 12:40
model samochodu: Proceed GT

Re: PRZEGLĄD WE WLASNYM ZAKRESIE...

Post autor: metmat »

Tak są ale akustyczne - od razu się zorientujesz że już czas :)
=MALIK=
Posty: 6
Rejestracja: 28 gru 2020, 23:02
model samochodu: PROCEED GT

Re: PRZEGLĄD WE WLASNYM ZAKRESIE...

Post autor: =MALIK= »

...w komplecie razem z tarczami...😋
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”