Działanie automatycznych wycieraczek

forum użytkowników modelu ProCeed
Tojaartek
Posty: 124
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: Działanie automatycznych wycieraczek

Post autor: Tojaartek »

Miałem w Renault , Ford i teraz Kia. To nigdy nie działa tak jak by to robił kierowca. Raz zbyt często , innym zbyt rzadko. Czasem tylko warunki są akurat takie ze się nie gubi. Używam jak mam lenia i nie chce mi się samemu tym sterować.
Polanpaw
Posty: 13
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:50
model samochodu: Proceed GT Line
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działanie automatycznych wycieraczek

Post autor: Polanpaw »

W moim poprzednim samochodzie (Mazda 6) regulacja działała beznadziejne. W moim nowym Procku moim zdaniem działa prawidłowo. Mam na stałe włączone "auto" i tylko czasami w zależności od intensywności padającego deszczu koryguję ustawienie czułości i ta regulacja działa.
vladi
Posty: 71
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Działanie automatycznych wycieraczek

Post autor: vladi »

A jak sądzicie, preparaty typu "niewidzialna wycieraczka" mogą mieć tu wpływ? Mam położone u siebie i pięknie kropelkuje mi na całej powierzchni, może przez to głupieje?
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Działanie automatycznych wycieraczek

Post autor: Marek3003 »

Potwierdzam, działa beznadziejnie, tzn. nagle zaczyna działać całkiem sprawnie a przez większość trasy szyba może być całkiem nieprzejrzysta a wycieraczka nie zadziała. Już chciałem to zgłosić na gwarancji jako usterkę,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
huri_khan
Posty: 219
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Działanie automatycznych wycieraczek

Post autor: huri_khan »

Za dnia tryb auto działa jeszcze "jako tako".
W nocy nie działa wcale, możesz mieć całą szybę mokrą i czułość ustawioną na max a wycieraczki i tak nie zareagują. W ponad 10 letnim Chevrolecie system działa perfekcyjne.
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Działanie automatycznych wycieraczek

Post autor: Konan »

U mnie aż takiego problemu nie ma - wiem ze ludzie narzekają ale u mnie działa jak najbardziej ok przynajmniej ja nie zauważyłem problemu przez 15k km
Redbull
Posty: 35
Rejestracja: 29 paź 2019, 00:28
model samochodu: Proceed 1.6 GT 204km

Re: Działanie automatycznych wycieraczek

Post autor: Redbull »

vladi pisze: 22 sty 2021, 10:43 A jak sądzicie, preparaty typu "niewidzialna wycieraczka" mogą mieć tu wpływ? Mam położone u siebie i pięknie kropelkuje mi na całej powierzchni, może przez to głupieje?
Nie sądzę.

Mnie właśnie ten problem tak drażnił, że właśnie zainwestowałem w niewidzialną wycieraczkę, żeby jak najmniej używać prawdziwych. Przez cały ten czas tryb auto działał słabo - teraz po ponad roku, gdy niewidzialna wycieraczka praktycznie też mi się zużyła - dalej nie ma żadnych zmian - tryb auto jest słaby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”