światła po liftingu Ceed 2022

forum użytkowników modelu Ceed
gru
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2021, 16:40

światła po liftingu Ceed 2022

Post autor: gru »

Przeglądałem dodane ostatnio cenniki poliftowego Ceeda i jedna drobnostka zwróciła moją uwagę. Po liftingu Ceed otrzymuje nowe światła projekcyjne Full LED, jednak zniknęła adnotacja o statycznym doświetlaniu zakrętów. Czy ktoś z Was wie może czy nowe światła projekcyjne doświetlają zakręty? Czy może jest to zmiana na minus?
W opisach ProCeeda czy XCeeda nie widziałem tego dopisku o doświetlaniu zakrętów ani w starszych ani nowszysch cennikach.
Baks
Posty: 67
Rejestracja: 21 wrz 2020, 21:06
model samochodu: KIA CEED III GT

Re: światła po liftingu Ceed 2022

Post autor: Baks »

Ceed GT i Proceed już przed liftingiem nie miał doświetlania zakrętów. Czy to wada, nie konicznie. Ledy mi tak świeca że podczas skrętu nie brakuje mi światła na poboczu. Podczas skręcania ledy świecą dosyć szeroko, natomiast jak wsiądę do Ceeda 2 ojca to przy zwykłych żarówkach doświetlanie H7 robi różnice.
marcinek82
Posty: 212
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: światła po liftingu Ceed 2022

Post autor: marcinek82 »

W ceed 2 doswietlanie robilo robote - naprawde doswietlalo zakrety. Natomiast w Ceed 3 doswietlanie za pomoca swiatel przeciwmgielnych, to faktycznie mogloby tego niebyc - nawet nie zauwazam doswietlania, chyba ze w bardzo ciemnym i nieoswietlonym miejscu lub pomiedzy innymi autami czy scianami - wtedy widac ze dziala, i tylko tyle.
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: światła po liftingu Ceed 2022

Post autor: lethaljelly »

jednak będą światła przeciwmgielne i doświetlające zakręty w wersji nie gt-line (chyba wszystkie bez przednich full-ledów):
https://cdn.nettiauto.com/live/2021/09/ ... 58a5db.jpg
Obrazek
Obrazek

Felgi w tej wersji są strasznie dziwne...

to chyba pierwsze zdjęcia "normalnego" ceeda w internecie
https://www.nettiauto.com/en/kia/ceed/12380003

wyposażenie bodajże "L" na nasze cenniki, aczkolwiek dziwi przycisk ogrzewania fotela przy przycisku do sterowania szybą? czyżby mieli ogrzewaną tylną kanape?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2021, 10:23 przez lethaljelly, łącznie zmieniany 2 razy.
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: światła po liftingu Ceed 2022

Post autor: lethaljelly »

marcinek82
Posty: 212
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: światła po liftingu Ceed 2022

Post autor: marcinek82 »

lethaljelly pisze: 08 wrz 2021, 22:54 jednak będą światła przeciwmgielne i doświetlające zakręty w wersji nie gt-line...

Felgi w tej wersji są strasznie dziwne...

... dziwi przycisk ogrzewania fotela przy przycisku do sterowania szybą? czyżby mieli ogrzewaną tylną kanape?
No wygladaja ciekawie - widzialbym je w Track Red, jak w moim :D

Felgi mi przypominaja te z Focusa mk3 - generalnie trudne do utrzymania w czystosci.

Moga miec grzane tylki, bodaj w procku niemcy oferowali taka opcje.
pekaes
Posty: 42
Rejestracja: 07 maja 2021, 08:47
model samochodu: C3 SW

Re: światła po liftingu Ceed 2022

Post autor: pekaes »

lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: światła po liftingu Ceed 2022

Post autor: lethaljelly »

a tu z nowymi full ledami które świecą na dwie barwy w każdym ząbku? (kierunkowskaz + dzienne)

https://www.autobond.cz/vuz/kia-ceed-15 ... -top-2022/

zderzak bez światełek wygląda troche pusto, ale na szczęście te wloty powietrza do tarcz hamulcowych są prawdziwe
elmer84
Posty: 136
Rejestracja: 11 mar 2021, 22:05
model samochodu: Kia ceed III 1.0 120km M manual

Re: światła po liftingu Ceed 2022

Post autor: elmer84 »

Wszystkie wersje mają mieć full Led z przodu w standardzie? Bo z tych zdjęć wygląda że tak nie będzie
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: światła po liftingu Ceed 2022

Post autor: lethaljelly »

elmer84 pisze: 11 wrz 2021, 09:02 Wszystkie wersje mają mieć full Led z przodu w standardzie? Bo z tych zdjęć wygląda że tak nie będzie

no oczywiście że nie, jest taki podział jak był czyli
LED:
M+smart
L+BL
Gt-line/GT
PHEV

a reszta otrzymuje soczewki + odbłyśniki i pewnie kierunkowskaz też na żarówce a halogeny nie wiem jakie

Najgorsze wersje (chyba S) mają nawet kierunkowskaz żaróweczke w błotniku i inne lusterko :) i atrape halogenów ale nie z polerowanego plastiku jak w wersjach z LED tylko jakieś chinoleum - tak samo grill się nie błyszczy
Aczkolwiek wersja S powinna mieć stalowe felgi i kołpaki
(zakładam że pomimo innych nazw poziomy wyposażenia za granicą są identyczne bo by sie im nie opłacało żonglować każdym elementem)

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”