Prześwit Kia Stonic 1.2

forum użytkowników Kia Stonic
anguria
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2022, 14:06

Prześwit Kia Stonic 1.2

Post autor: anguria »

Witajcie Przyjaciele.
Jako że noszę się z zamiarem pomocy w zakupie pierwszego auta dla córki, proszę Was o pomoc. Dotyczy to zwłaszcza użytkowników wersji z silnikiem 1.2 benzyna 84 koni, po lifcie. Otóż interesuje mnie prześwit tego konkretnego modelu, średnica koła 195/55/R16 jest mniejsza od modeli z 205/55/R17, tak więc prześwit nie będzie miał podawane wszędzie 183 mm a jakieś 165.
Pytam znawców / użytkowników , ponieważ przy zamówieniu mieliśmy możliwość jazdy próbnej - interesował nas wjazd do garażu, który to wjazd nie jest poziomo lecz spadek pod kątem. Jeżdżę Hondą Civic, która jest nisko zawieszona i wjeżdżając do garazu haczę zwisem przednim . Sprzedawca Kii mówił mi że wersja Stonica nie ma znaczenia, prześwit podobny, ale wolę się upewnić, by nie żałować . Dostępne demo stoi na 205/55/R17.
StonicScross
Posty: 711
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Prześwit Kia Stonic 1.2

Post autor: StonicScross »

Przy Xceed między 18" a 16" jest nomen omen 18 i 16 chyba w cm prześwitu. To tu też może być mniej ale z 17... To i tak dużo. Rio to bylby problem. Ile to to ma, z 12 :)
red
Posty: 31
Rejestracja: 18 paź 2021, 18:44
model samochodu: Kia Stonic

Re: Prześwit Kia Stonic 1.2

Post autor: red »

Nikt mi nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie w salonie... Też mam 16 calowe opony, silnik 1.2 i nowe auto/nowy logotyp. W salonach się motali z odpowiedzia i jedna mówili 18cm inni 16, niektórzy mówili, że opona nie ma tu znaczenia co jest bzdura! Na moje oko ok. 16.5cm do najniżej położonego punktu powinno być... Więcej nie ma szans. Ale nie mierzyłem tego. Natomiast np deklarowane 18,5 cm w Vitarze wcale nie wynosi tyle... Mierzyłem i jest dokładnie centymetr mniej. Wszędzie wprowadzają nas w błąd...
StonicScross
Posty: 711
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Prześwit Kia Stonic 1.2

Post autor: StonicScross »

W Rio 3 było tyle co smartfon - z 11-12 cm :)
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Prześwit Kia Stonic 1.2

Post autor: Blues Brothers »

Nie ma takich małych smartfonów ;)
Piotr_
Posty: 11
Rejestracja: 11 lut 2022, 10:11

Re: Prześwit Kia Stonic 1.2

Post autor: Piotr_ »

Blues Brothers pisze: 14 lut 2022, 17:00 Nie ma takich małych smartfonów ;)

Były, były takie smartfony, ale to nie meritum tego tematu.
Ciekawe zestawienie odnosnie prześwitów w różnych autach pojawi się, jeżeli w google wpiszemy" Zestawienie prześwitów w 7 segmentach" :)
anguria
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2022, 14:06

Re: Prześwit Kia Stonic 1.2

Post autor: anguria »

Dzielę się z Wami moją radością , auto dziś zostało odebrane. Moje szczere pozytywne zdziwienie wysokim poziomem obsługi i niespotykaną życzliwością, z oczywistych powodów nie podam nazwy dealera, noooo, może skuszę się na inicjały : firma I...przy ul. K.... w pięknym mieście wojewódzkim G.... Wszystko, łącznie z prześwitem jest OK, oby - nie zapeszając - było to szczęśliwe auto😊 . Pozdrawiam w tej euforii wszystkich!
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Prześwit Kia Stonic 1.2

Post autor: Blues Brothers »

Znam :D też polecam to ASO, swoją drogą w twoim przypadku liczy się kąt natarcia, a nie prześwit. A co do prześwitu , różnicę w wielkości ( średnicy) koła dzielimy na pół czyli gdzieś 1,5 cm tak z pamięci. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”