ASO Warszawa - jakie polecacie?

Lista warsztatów w województwie Mazowieckim
kolbery
Posty: 5
Rejestracja: 06 sie 2021, 15:34
model samochodu: Kia Pro Ceed

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: kolbery »

Tego rodzaju specjalistów najlepiej wybierać z polecenia. Wtedy nie ma wtopy
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: waciach »

Nie pytam o takie sprawy bo nie mam czasu stać i patrzeć ludziom na ręce. Oceniam jakość obsługi, podejście do klienta, informacje zwrotną na temat wykonanego serwisu, ogólne wrażenia
Klosiak
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2021, 15:20
model samochodu: KIA Optima GT SW 2.0 T-GDI 2016

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: Klosiak »

Cześć,

Chciałem zapytać, który serwis ASO w Warszawie, jest godny polecenia? Kupiłem mniej więcej pół roku temu Optimę SW GT rocznik 2016. Z racji tego, że samochód ma całą historię w ASO chciałbym jeszcze kontynuować przeglądy serwisowe w ASO aby utrzymać gwarancję na skrzynię i silnik, które mam do maja 2024. Szukam raczej serwisu, który poza standardowym przeglądem po przebiegu (obecnie 57kkm) zrobi dobrze też kilka dodatkowych rzeczy jak wymiana oleju w automacie czy aktualizacja map i komputera pokładowego (jeśli będzie trzeba). Mam dobrego mechanika pod ręką ale póki co chciałbym ASO ze względu na gwarancję.

Najbliżej, więc najwygodniej ;) mam do serwisu Mitcar przy Puławskiej ale nie wiem jak z jakością ich usług.
Dla mnie żaden problem jechać dalej jeśli będzie lepsza jakość :) Zależy mi na fachowym podejściu.

Dodatkowo chciałem zapytać o interwały przebiegu aby utrzymać gwarancję. Poprzedni przegląd był w maju 2021 przy przebiegu około 48kkm. Jak rozumiem to aby utrzymać gwarancję muszę zrobić przegląd albo w maju 2022 albo jak stuknie 58kkm na liczniku w zależności co nastąpi pierwsze?

Z góry dzięki ze wszelkie sugestie.
Mundek28
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2022, 16:40
model samochodu: Kia Stonic 1.0 T-GDI 100 KM

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: Mundek28 »

I jakie wrażenia z tego serwisu na Puławskiej? A jak podchodzą do sprawy wymiany oleju w automacie?
Klosiak
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2021, 15:20
model samochodu: KIA Optima GT SW 2.0 T-GDI 2016

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: Klosiak »

Póki co tylko tam dzwoniłem dopytać o kilka rzeczy i kontakt był w porządku. Zapytałem o wymianę oleju w automacie i usłyszałem, że robią bez problemu. Na przegląd umawiać się trzeba z tygodniowym wyprzedzeniem. Zostało mi 1500km do przeglądu więc pewnie za czas jakiś przetestuję to ASO albo jakieś inne ;)
Klosiak
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2021, 15:20
model samochodu: KIA Optima GT SW 2.0 T-GDI 2016

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: Klosiak »

Mundek28 pisze: 18 lut 2022, 12:00 I jakie wrażenia z tego serwisu na Puławskiej? A jak podchodzą do sprawy wymiany oleju w automacie?
Moim zdaniem tak podchodzą, że należy omijać ;)

Na serwis i wymianę oleju w automacie umówiłem się w Malibu na Morelowej 3. Kontakt w porządku póki co i mam wrażenie, że wiedzą co mówią. Opisze też wrażenia jak już będę po serwisie.
_snufkin_
Posty: 69
Rejestracja: 14 paź 2021, 20:53
model samochodu: Kia XCeed 1.5 T-GDI 160KM 7DCT BL+AEB

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: _snufkin_ »

Pierwszą wymianę oleju miałem w Malibu, wrażenia pozytywne, więc wybiorę się tam na pierwszy przegląd.
Klosiak
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2021, 15:20
model samochodu: KIA Optima GT SW 2.0 T-GDI 2016

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: Klosiak »

Cześć,

Jestem po przeglądzie (60kkm) w Malibu więc chciałem się podzielić moją opinią na temat tego serwisu. W skrócie - póki co jestem zadowolony z obsługi w serwisie i subiektywnie ludzie pracujący w Malibu wzbudzili moje zaufanie, że wiedzą co robią. Dodatkowo moim zdaniem kontakt z serwisem też jest bardzo dobry. Jeśli chodzi o sam przegląd to wszystko w porządku. Samochód odstawiony rano, serwis na 12:30, około 16-17 telefon, że auto już jest zrobione. Przegląd wykonany według mnie szczegółowo i zgodnie z listą czynności do wykonania. Wszystkie dokumenty po przeglądzie przekazane z wyszczególnieniem co było robione i co ile kosztowało. Dodatkowe rzeczy o które prosiłem zostały również zrobione (wymiana oleju w ASB, dezynfekcja klimy). Wiem, że wiele osób pyta o wymianę oleju więc w Malibu wygląda to tak, że zmieniają olej statycznie, czyli wymienia się mniej więcej połowę (4L na fakturze). Zapytałem dlaczego tak i otrzymałem odpowiedź, że KIA sama nie precyzuje jak ma być wymieniany olej w ASB, a z ich doświadczenia takie statyczne wymiany lepiej wychodzą dla hydraulicznych skrzyń 6 biegowych. Gdy wymieniali dynamicznie to po takich wymianach częściej pojawiały się niechciane drgania, szarpania czy inne rewelacje, których nie ma albo są dużo rzadziej po wymianie statycznej. Przed przeglądem zauważyłem, że silnik od strony pasażera jest delikatnie zapocony więc poprosiłem o sprawdzenie i diagnozę. Padło na uszczelniacz i musiałem przyjechać drugi raz, gdy zamówiona część przyjechała do ASO. Okazało się jednak, że uszczelniacz był w porządku po dokładniejszych oględzinach i zostały dociągnięte śruby obudowy rozrządu bo miały delikatny luz, silnik został umyty i mam trochę pojeździć i przekonamy się czy to wystarczy czy też trzeba będzie wszystko odkręcić i wymienić uszczelkę. Tam jest jakaś "płynna uszczelka" czy coś w tym rodzaju. Ta sprawa załatwiana na gwarancji więc nic nie zapłaciłem jedynie musiałem poświęcić trochę czasu. Zobaczymy czy problem wróci czy nie. Jak wróci to nadal gwarancja ale samochód będzie musiał zostać na dłużej bo trochę więcej rozbierania aby się dostać i wymienić uszczelkę. Przy okazji drugiej wizyty wymieniłem olej w skrzyni jeszcze raz (od serwisu i pierwszej wymiany przejechałem około 1000 km), żeby mieć spokój w głowie do tych 90k km, gdzie KIA zaleca wymianę.

Na chwilę obecną zostaję w Malibu pomimo, że dla mnie to praktycznie po drugiej stronie Warszawy ale wydaje mi się, że warto i jest to dobre miejsce aby serwisować w nim moją Optimę w przyszłości.

Pozdrawiam!
rafcze1
Posty: 20
Rejestracja: 10 wrz 2022, 21:52
model samochodu: Kia Ceed SW 2020

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: rafcze1 »

mateuszkonrad pisze: 24 kwie 2021, 00:03 Spróbuj Malibu na Morelowej, ja nie narzekam :)
Może moja jedna wizyta to mała próba, ale... byłem na przeglądzie okresowym i było miło i taniej niż w innych miejscach (choć przyznaję, że nie obdzwaniałem wszystkich w Wawie czy okolicy).
LooKatME
Posty: 96
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: LooKatME »

_snufkin_ pisze: 21 kwie 2022, 21:01 Pierwszą wymianę oleju miałem w Malibu, wrażenia pozytywne, więc wybiorę się tam na pierwszy przegląd.
Czy wiesz może czy w malibu robią problem jak przywiezie się swój olej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”