Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
dario37
Posty: 335
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: dario37 »

marsen pisze: 19 maja 2022, 23:23
Poko pisze: 19 maja 2022, 09:27 Zamówiona HEV BL, AE+, yucca steel grey 8 marca. Dzisiaj zadzwonił dealer, że się wyprodukowała, do odbioru za ok 2 tygodnie.
Ej! To nie fair! Ja zamawiałem wcześniej i u mnie cisza! Zabrakło im farby Lunar silver??
I to kolejna sytuacja opisana w tym wątku, która pokazuje, że wszystko co piszemy o produkcji nijak się ma do rzeczywistości. Po prostu nie mamy wiedzy co się produkuje i dokąd potem jedzie...

Pochwal się jak wsiądziesz ;)
Zgadzam się.Te wszystkie opowieści o trybie produkcji można włozyć między bajki.Rzeczywistość jest zupełnie inna,szczególnie teraz (pandemia,wojna w Ukrainie).Musimy uzbroić się w cierpliwośc i czekać. :)
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: kukuku2 »

slay pisze: 19 maja 2022, 22:20 28 stycznia zamówiony Sportage 180 MHEV 2WD DCT BL AEB, AE+. Dzisiaj dzwonił dealer, że auto jest w salonie, do odbioru w przyszłym tygodniu :)
Bardzo podobna specyfikacja bo bez AE+ , mam pytanie jaki kolor zamawiałeś.
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
Adek.Koneksja
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2022, 07:17
model samochodu: 1.6 T-GDI MHEV, BL, AWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Adek.Koneksja »

marsen pisze: 19 maja 2022, 23:23
Poko pisze: 19 maja 2022, 09:27 Zamówiona HEV BL, AE+, yucca steel grey 8 marca. Dzisiaj zadzwonił dealer, że się wyprodukowała, do odbioru za ok 2 tygodnie.
Ej! To nie fair! Ja zamawiałem wcześniej i u mnie cisza! Zabrakło im farby Lunar silver??
I to kolejna sytuacja opisana w tym wątku, która pokazuje, że wszystko co piszemy o produkcji nijak się ma do rzeczywistości. Po prostu nie mamy wiedzy co się produkuje i dokąd potem jedzie...

Pochwal się jak wsiądziesz ;)
Identyczną konfigurację zamawiałeś ? jeżeli tak to Twój też lada dzień będzie :) u mnie bardzo podobna konfiguracja tyle że 4WD i HAR ... no i niestety, inne FSC i nadal cichosza ;)

Czemu między bajki ? pisałem o tym, że będzie wysyp MHEV'ów teraz, do końca Maja zjedzie ich bardzo dużo :) także licze na to że mój również
sztyk
Posty: 65
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:46
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI (180) MHEV 7DCT, L + AEB, FWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: sztyk »

dario37 pisze: 20 maja 2022, 06:43
marsen pisze: 19 maja 2022, 23:23
Poko pisze: 19 maja 2022, 09:27 Zamówiona HEV BL, AE+, yucca steel grey 8 marca. Dzisiaj zadzwonił dealer, że się wyprodukowała, do odbioru za ok 2 tygodnie.
Ej! To nie fair! Ja zamawiałem wcześniej i u mnie cisza! Zabrakło im farby Lunar silver??
I to kolejna sytuacja opisana w tym wątku, która pokazuje, że wszystko co piszemy o produkcji nijak się ma do rzeczywistości. Po prostu nie mamy wiedzy co się produkuje i dokąd potem jedzie...

Pochwal się jak wsiądziesz ;)
Zgadzam się.Te wszystkie opowieści o trybie produkcji można włozyć między bajki.Rzeczywistość jest zupełnie inna,szczególnie teraz (pandemia,wojna w Ukrainie).Musimy uzbroić się w cierpliwośc i czekać. :)
A może po prostu jest tak, że jeżeli ktoś ze stefy EU zamówił też z taką konfigurację co ktoś z Polski, to on będzie miał pierwszeństwo. Może dlatego wydaje się nam, że jest chaos w produkcji. Szczęściarzem będzie ten kto trafi z konfiguracją, której nikt na zachodzie nie wybierze w danym czasie..... trudno powiedzieć
wlodio5
Posty: 123
Rejestracja: 08 lut 2022, 09:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V MHEV FWD 180KM DELUXE WHITE L-30.06.2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: wlodio5 »

sztyk pisze: 20 maja 2022, 08:31
dario37 pisze: 20 maja 2022, 06:43
marsen pisze: 19 maja 2022, 23:23

Ej! To nie fair! Ja zamawiałem wcześniej i u mnie cisza! Zabrakło im farby Lunar silver??
I to kolejna sytuacja opisana w tym wątku, która pokazuje, że wszystko co piszemy o produkcji nijak się ma do rzeczywistości. Po prostu nie mamy wiedzy co się produkuje i dokąd potem jedzie...

Pochwal się jak wsiądziesz ;)
Zgadzam się.Te wszystkie opowieści o trybie produkcji można włozyć między bajki.Rzeczywistość jest zupełnie inna,szczególnie teraz (pandemia,wojna w Ukrainie).Musimy uzbroić się w cierpliwośc i czekać. :)
A może po prostu jest tak, że jeżeli ktoś ze stefy EU zamówił też z taką konfigurację co ktoś z Polski, to on będzie miał pierwszeństwo. Może dlatego wydaje się nam, że jest chaos w produkcji. Szczęściarzem będzie ten kto trafi z konfiguracją, której nikt na zachodzie nie wybierze w danym czasie..... trudno powiedzieć


Przestałem się w tym doszukiwać jakiejś logiki. 30 grudnia. 180 km FWD Deluxe White + Drive Wise wersja L. Wydaje się że dosyć prosto a jednak... Teraz czytam że odbiera ktoś z końca stycznia. 😆. Trzeba przestać przeżywać i cierpliwie czekać. A KIA jest teraz niemalże monopolistą i nie musi się przejmować polityką informacyjną 😉
bartek9880
Posty: 64
Rejestracja: 02 lut 2022, 16:12
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT,L

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: bartek9880 »

Teraz schodzi kolor YSG. Też dostałem info od sprzedawcy że jest w Polsce. Zamówiony 26.01 1.6 Hev 2wd.
Rozmawiałem ze znajomym jak to jest z produkcją i mówił że zależy od koloru. Potem od napędu i skrzyni a auta z wodotryskami trafiają na poboczna. Znajomy pracownik fabryki aut ( ale nie Kia)
Adek.Koneksja
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2022, 07:17
model samochodu: 1.6 T-GDI MHEV, BL, AWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Adek.Koneksja »

bartek9880 pisze: 20 maja 2022, 12:16 Teraz schodzi kolor YSG. Też dostałem info od sprzedawcy że jest w Polsce. Zamówiony 26.01 1.6 Hev 2wd.
Rozmawiałem ze znajomym jak to jest z produkcją i mówił że zależy od koloru. Potem od napędu i skrzyni a auta z wodotryskami trafiają na poboczna. Znajomy pracownik fabryki aut ( ale nie Kia)
No większych głupot nie słyszałem, że to ma coś wspólnego z kolorami .. spytaj się kolegi, czy przypadkiem nie jest rodziną Lema bądź Wandy Chotomskiej.
Adek.Koneksja
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2022, 07:17
model samochodu: 1.6 T-GDI MHEV, BL, AWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Adek.Koneksja »

INFO od dilera 20.05 g. 12:35 :

MHEVy od środy produkują się jeden za drugim, w liście na ten tydzień (poniedziałkowej) nie było żadnego MHEV'a, w środę nie otrzymał żadnej aktualizacji a dziś pojawiły mu się 3 VIN'y MHEV'ów, które na tej liście były oznaczone jako "nie wiadomo" (czyli, że brak daty produkcji). Teraz z ciekawości dzwoniłem raz jeszcze i powiedział, że i u mnie pojawił się VIN i dwa następne auta MHEV, także voilla ! a w planie nie był. Tak dodam tylko, że mój to Black Pearl, a nie Yuka Steel Gray ;]
bartek9880
Posty: 64
Rejestracja: 02 lut 2022, 16:12
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT,L

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: bartek9880 »

Adek.Koneksja pisze: 20 maja 2022, 12:31
bartek9880 pisze: 20 maja 2022, 12:16 Teraz schodzi kolor YSG. Też dostałem info od sprzedawcy że jest w Polsce. Zamówiony 26.01 1.6 Hev 2wd.
Rozmawiałem ze znajomym jak to jest z produkcją i mówił że zależy od koloru. Potem od napędu i skrzyni a auta z wodotryskami trafiają na poboczna. Znajomy pracownik fabryki aut ( ale nie Kia)
No większych głupot nie słyszałem, że to ma coś wspólnego z kolorami .. spytaj się kolegi, czy przypadkiem nie jest rodziną Lema bądź Wandy Chotomskiej.
Znajomy pracuje w skodzie i tam idzie kolorami dopiero na etapie wodotrysków przechodzą na jakąś poboczną linie. Ja osobiście byłem w BMW kilka razy na produkcji i tam też z tego co widziałem to sznur aut jednego koloru na linii. Teraz to może bardziej zawiłe z racji braków części i podzespołów. To się dopiero okaże za parę lat jak pojedzie się po cześć do sklepu i pod jeden nr.vin będzie co najmniej pięć tuż różnych.
Mi w salonie powiedzieli że nie mają pojęcia w jakiej kolejności są produkowane.
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: marsen »

Pisałem Wam przecież, że nie ma czegoś takiego jak "teraz będą produkowane takie a takie modele a od tego dnia inne". Zobaczcie na zdjęcia z Żyliny. W jednym ciągu idą różne konfiguracje. Widać to po kolorach albo po dachach. A na jednym zdjęciu widać, że schodzą jeden za drugim całkiem inne modele. Dlatego przyłączam się do tych osób, które piszą, że nie ma reguły i po prostu nie wiadomo kiedy ktoś dostanie auto. Równe dobrze można by pisać: "przez następne 5 dni produkują się auta do Niemiec". Bo zapominamy, że nie tylko Polska czeka. I stąd takie sytuacje, że kolega Poko, który zamówił później niż ja, już ma info o wyprodukowanym aucie a ja NIE :( ;)
Załączniki
Kia_3.jpg
Kia_2.jpg
Kia_2.jpg (90.02 KiB) Przejrzano 247 razy
Kia_1.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”