Sportage V lub starsze - tapicerka materiałowa & skórzana

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Dziadek
Posty: 60
Rejestracja: 19 maja 2022, 19:17
model samochodu: Kia Sportage V BL HEV

Sportage V lub starsze - tapicerka materiałowa & skórzana

Post autor: Dziadek »

Witam

Mam dylemat nad tapicerką. Nigdy dotąd nie miałem skórzanej tapicerki i również nie miałem okazji jeździć na takim fotelu. Jak co naprawdę sporadycznie i nie zwracałem uwagi na komfort.
Jedyną rzeczą co mnie kusi ku foteli skórzanych to nawiew/wentylacja. Czasami przy materiałowej mam wrażenie wilgotnych pleców. Nie wiem czy przy skórzanej ten nawiew musi chodzić cały cas, czy to upał czy ciepły dzień, bo to przecież "skóra" i bez tego się nie obejdzie ?
Jak z wygodą tych foteli czy jest ryzyko że po x km taki fotel będzie twardszy na siedzisku mniej wygodny niż materiałowy ?
Jak z jakością skóry i szwami. W pakiecie Biznes Line jest połączenie ekoskury + materiał, to jest w standardzie ale zastanawiam się jeszcze nad skórą. Pytanie czy pakiet z skórzaną tapicerką jest dobrze zszyty żeby coś nie pękało i nie pruło się ...

Między czasie zdążyłem trochę poczytać na forum i trafiłem na post na temat deformacji siedziska w Sportage IV po ledwo 5000km od zakupu. :/
Mam nadzieję że to poprawili :0.
Jakie są wasze doświadczenia w odbiorze skórzanych tapicerek (perforowanych i wentylowanych)
oraz co do jakości tych foteli czy po kilku tysiącach km szwy mogą przecierać się / puścić ?
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Sportage V lub starsze - tapicerka materiałowa & skórzana

Post autor: nagdob »

Mam wentylowane fotele w Niro. Już nigdy nie kupię samochodu z fotelami, które są NIEwentylowane. Oczywiście skóra nagrzewa się bardziej niż materiał, ale wentylacja to bajka. Wentylowane fotele występują tylko w opcjach pakietu Premium, czyli dopłata właśnie za skórzane siedzenia i pamięć fotela kierowcy. Nie ma wentylowanych foteli w podstawowych pakietach. Można je mieć tylko za dopłatą.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Zdzicho
Posty: 50
Rejestracja: 22 maja 2021, 14:33
model samochodu: Sportage

Re: Sportage V lub starsze - tapicerka materiałowa & skórzana

Post autor: Zdzicho »

Witam.
Potwierdzam : skóra plus wentylowane bajka.
Sama skóra ma różne opinie, ale z wentylacją nie słyszałem złego słowa. IV.
rafraw
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2022, 12:12
model samochodu: Kia Sportage IV 1.7 141KM BL

Re: Sportage V lub starsze - tapicerka materiałowa & skórzana

Post autor: rafraw »

Cześć!

W IV mam jasną skórę perforowaną, niestety bez wentylacji, ale mimo to, nigdy nie wróciłbym do zwykłych foteli materiałowych. Plecy może i się przyklejają, ale łatwość utrzymania auta w czystości jest nieoceniona. Oczywiście przy fotelach skórzanych, trzeba pamiętać o ich konserwacji, ale nie jest to uciążliwe i starczy na stosunkowo długi czas.

Też słyszałem opinie o IV i "wybrzuszającej" się skórze, lecz mi przy 30000 km się to nie zrobiło. Może spowodowane było to tym, że na niezabezpieczone fotele, ktoś przez dłuższy czas siedział po deszczu w mokrych ubraniach i w ten sposób odkształcił fotel, który już nie wrócił do pierwotnego kształtu.

Podsumowując - fotele tylko skórzane + obowiązkowa konserwacja! :D

W V również będę miał skórę, lecz tym razem wentylowaną (jasna tapicerka w BL).
Kejton
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V HEV BL AWD

Re: Sportage V lub starsze - tapicerka materiałowa & skórzana

Post autor: Kejton »

Ja w mojej nowej Kia Sportage V mam skórzane czarne fotele w wersji BL Fotele są bardzo wygodne eleganckie ładne i dobrze uszyte
W moich autach zawsze mam skórzaną tapicerkę więc nie mam porównania do materiałowej
Uważam że jak kupuje się auto za prawie 200 000 to nie powinno się oszczędzać na tapicerce bo auto od razu wygląda na droższe i lepiej wyposażone Łatwiej takie auto się potem sprzedaje
Ponadto utrzymanie w czystości jest dużo łatwiejsze przy skórach niż przy materiałowej tapicerce a wiem co mówię bo wożę z tyłu na kapie ochronnej dwa duże psy
Kejton
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V HEV BL AWD

Re: Sportage V lub starsze - tapicerka materiałowa & skórzana

Post autor: Kejton »

Dodam jeszcze że mam także Kia Sportage III z 2015 roku a skórzane fotele są jak nowe Nigdy nie miałem z nimi problemów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”