Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
wlodio5
Posty: 123
Rejestracja: 08 lut 2022, 09:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V MHEV FWD 180KM DELUXE WHITE L-30.06.2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: wlodio5 »

Adek.Koneksja pisze: 31 maja 2022, 22:52 jutro jade odbierac swoj egzemplarz, z moim do salonu przyjechalo 5 mhevow, na fejsbuku wysyp również, wszystkie zamówienia z końca 2021 i poczatku roku, lada dzień będą kolejne zapewne.
MHEV zamówiony 30 grudnia. Cisza póki co :D
prezes_lbn
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:41
model samochodu: CEED III Kombi

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: prezes_lbn »

sztyk pisze: 31 maja 2022, 21:43
Anulacje dotyczyły modeli z rodziny Ceed (ceed, proceed, xceed). Sportage na razie to nie dotyczy i mam nadzieję, że tak zostanie. Sam zamówiłem ze skrzynią DCT 8-go marca i czekam cierpliwie :) .
A jaki wpisali ci termin ?? Bo ja tak podobnie zamawialem i termin na ostatnie dni września dopiero.
sztyk
Posty: 74
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:46
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI (180) MHEV 7DCT, L + AEB, FWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: sztyk »

wpisali mi przewidywany termin odbioru 08-09-2022, czyli 6 mc.
tomas84
Posty: 11
Rejestracja: 24 lut 2022, 16:45

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: tomas84 »

Witam.
Dostałem informację od dealera że mój samochodzik dotrze w tym tygodniu do salonu.Ciekawe czy tak się stanie.
Zamówiłem Kia Sportage HEV GT-line 230 km FWD biały z czarnym dachem + wszystkie dodatki oprócz zawieszenia 18 stycznia więc czas oczekiwania 4,5 miesiąca. Na umowie miałem napisane że w lipcu odbiór czyli 6 miesięcy.
Już nie mogę się doczekać 😛
kejo
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2022, 12:05
model samochodu: Ceed , Sportage, Stonic, Procced i Sportage V

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: kejo »

Tomas84 rozumiem że z panoramą , mamy zamówioną identyczną konfigurację z tego samego dnia i u nas cisza. :o
tomas84
Posty: 11
Rejestracja: 24 lut 2022, 16:45

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: tomas84 »

kejo pisze: 02 cze 2022, 12:07 Tomas84 rozumiem że z panoramą , mamy zamówioną identyczną konfigurację z tego samego dnia i u nas cisza. :o
Tak z panoramą. Ciekawe dlaczego jeszcze nie wyprodukowali Wam ?? Myślę że to loteria.Ciężko cokolwiek przewidzieć.
Ja już przebieram nóżkami.Prosiłem sprzedawcę żeby mi nagrał filmik z rozładunku z lawety😉😜.Wrzucę filmik i zdjęcia😃
Hookie
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2022, 10:43
model samochodu: Alfa Romeo Giulia Veloce

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Hookie »

Też zamówiłem FWD. Powiecie, dlaczego na AWD się nie skusiliscie? Cena czy coś innego? Cały czas się zastanawiam, czy na pewno podjąłem dobry wybór. :)
Deluxe
Posty: 39
Rejestracja: 29 kwie 2022, 19:44
model samochodu: Kia Sportage V 1.6 150KM ver. M + Smart

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Deluxe »

Ja osobiście nie będę jeździł po nie utwardzonych drogach, nie mówiąc o jakiś offroadach. A AWD to zawsze większe spalanie :)
Hookie
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2022, 10:43
model samochodu: Alfa Romeo Giulia Veloce

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Hookie »

No ja właśnie zastanawiam się czy dobrze zrobiłem... mam domek w górach, gdzie jestem raz na ruski rok, do którego prowadzi meeega stroma "droga", odśnieżana dwa razy dziennie przez pług. Niby zawsze tam autami fwd wjezdzalem, np hyundaiem i30 w manualu, czasem nie bez drobnych problemow, ale teraz się boję, że może jednak sportage zbyt ciężki i może trzeba było brać awd... no tylko właśnie, 8k ekstra, wyższe spalanie, droższa eksploatacja. Ech, a mogli mi tego proceeda GT zrealizować to bym nie miał second thoughts, skoro tam awd nie było nawet w opcji. XD

Pozostając w temacie wątku: zamówienie z 19.05, dealer na umowie wpisał 31.12. Na wszelki wypadek chyba. Mówił, że ma nadzieję, że uda się w 6 miesięcy, a niektóre zamówienia na HEV zjeżdżają po 3-4 miesiącach...
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: nagdob »

Hookie pisze: 02 cze 2022, 14:02 No ja właśnie zastanawiam się czy dobrze zrobiłem... mam domek w górach, gdzie jestem raz na ruski rok, do którego prowadzi meeega stroma "droga", odśnieżana dwa razy dziennie przez pług. Niby zawsze tam autami fwd wjezdzalem, np hyundaiem i30 w manualu, czasem nie bez drobnych problemow, ale teraz się boję, że może jednak sportage zbyt ciężki i może trzeba było brać awd... no tylko właśnie, 8k ekstra, wyższe spalanie, droższa eksploatacja. Ech, a mogli mi tego proceeda GT zrealizować to bym nie miał second thoughts, skoro tam awd nie było nawet w opcji. XD

Pozostając w temacie wątku: zamówienie z 19.05, dealer na umowie wpisał 31.12. Na wszelki wypadek chyba. Mówił, że ma nadzieję, że uda się w 6 miesięcy, a niektóre zamówienia na HEV zjeżdżają po 3-4 miesiącach...
Ja też zamówiłem 18.01, tylko że wersję BL HEV AWD + wszystkie dodatki. Na razie cisza, chociaż w umowie mam lipiec. Zobaczymy.
Co do AWD vs. FWD. Już gdzieś pisałem, że różnica w wadze to około 60 kg, czyli średnia osoba, a AWD to nie 4x4 stały napęd. Tył dołącza się tylko w sytuacjach, gdy przód traci przyczepność, więc przy normalnej jeździe ciągnie przodem. Tak więc różnica w spalaniu żadna lub bardzo znikoma. Ja jeżdżę akurat w terenie górzystym i pod dom mam też do góry, dlatego dla mnie napęd AWD zimą bezcenny. Poza tym jeżdżę na narty, więc kwestia wyboru AWD czy FWD to kwestia indywidualna. I nie ma co zachwalać jednego czy drugiego napędu. Po prostu życie weryfikuje wybory.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”