Terminy napraw gwarancyjnych

forum użytkowników Kia Niro
Peter
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2022, 14:55
model samochodu: Kia Niro

Terminy napraw gwarancyjnych

Post autor: Peter »

Witam
Chciałem się dowiedzieć jak u Was wygląda realizacja napraw gwarancyjnych? Moje Niro stoi i niszczeje :( już grubo ponad miesiąc w jednym w Krakowskich serwisów i końca nie widać. Cześć (tłumik środkowy) zamówiona, niby banał bo żadna elektronika ale Kia nie może jej dostarczyć. Przewidywany czas realizacji dostawy części to 27.07!!! :shock: jak odbiorę to akumulatory do wymiany Dla mnie PORAŻKA
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Terminy napraw gwarancyjnych

Post autor: Orin »

Problem nie dotyczy tylko marki Kia, niestety to skutek oprzerwanych łańcuchów dostaw.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Terminy napraw gwarancyjnych

Post autor: kon »

Kia to miała łańcuchy dostaw przerwane zanim to się zrobiło modne.
3 lata temu czekałem 4 miesiące na części w ASO.
Peter
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2022, 14:55
model samochodu: Kia Niro

Re: Terminy napraw gwarancyjnych

Post autor: Peter »

Wydaję mi się że serwisy europejskich marek nie mają takich problemów. Produkcja podzespołów odbywa się głównie w Europie. :geek:
Szanujący się gwarant czyli importer Kia powinien zadbać o lepszą dostępność części w "rozsądnym terminie", brak spełnienia przez gwaranta zobowiązań gwarancyjnych stawia pod znakiem zapytania sens serwisowania samochodu przez 7 lat. Średnio koszt serwisu to 1000pln. U zwykłego mechanika przyjemność taka kosztuje 300pln razem z filtrami. A ponadto dostępność części na rynku wtórnym nie jest zła i nie trzeba czekać na części 3-4 miesiące. :oops:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”