Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: nagdob »

tomas84 pisze: 09 cze 2022, 13:48 Powiem szczerze, że nie brałem AWD bo po prostu jest mi nie potrzebny przez cały okrągły rok.Co do spalania jest ponoć większe niż w FWD a taże 0,3 sekundy wolniejsze jeżeli chodzi o start 0-100. Więc stwierdziłem, że biorę FWD.🙂
To w zasadzie nieistotne kto bierze taki czy siaki. Tylko, że produkują więcej FWD niż AWD. I to wku........ia. Jedni zamówili w kwietniu i już mają, a drudzy czekają po pół roku albo lepiej i dalej dupa. Poj.....ne to wszystko teraz!!!! :evil:
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
tomas84
Posty: 11
Rejestracja: 24 lut 2022, 16:45

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: tomas84 »

nagdob pisze: 09 cze 2022, 14:57
tomas84 pisze: 09 cze 2022, 13:48 Powiem szczerze, że nie brałem AWD bo po prostu jest mi nie potrzebny przez cały okrągły rok.Co do spalania jest ponoć większe niż w FWD a taże 0,3 sekundy wolniejsze jeżeli chodzi o start 0-100. Więc stwierdziłem, że biorę FWD.🙂
To w zasadzie nieistotne kto bierze taki czy siaki. Tylko, że produkują więcej FWD niż AWD. I to wku........ia. Jedni zamówili w kwietniu i już mają, a drudzy czekają po pół roku albo lepiej i dalej dupa. Poj.....ne to wszystko teraz!!!! :evil:
Jednym słowem loteria😡
Kejton
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V HEV BL AWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Kejton »

To w zasadzie nieistotne kto bierze taki czy siaki. Tylko, że produkują więcej FWD niż AWD. I to wku........ia. Jedni zamówili w kwietniu i już mają, a drudzy czekają po pół roku albo lepiej i dalej dupa. Poj.....ne to wszystko teraz!!!! :evil:
[/quote]

Nie sądzę, żeby czas oczekiwania zależał od AWD lub FWD. Ja zamówiłem auto w styczniu a odebrałem na początku kwietnia. Sportage HEV BL AWD z dodatkowymi pakietami
NOEtatnik
Posty: 12
Rejestracja: 31 maja 2022, 15:46
model samochodu: Kia Sportage

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: NOEtatnik »

tomas84 pisze: 09 cze 2022, 13:48 Powiem szczerze, że nie brałem AWD bo po prostu jest mi nie potrzebny przez cały okrągły rok.Co do spalania jest ponoć większe niż w FWD a taże 0,3 sekundy wolniejsze jeżeli chodzi o start 0-100. Więc stwierdziłem, że biorę FWD.🙂
AWD włącza się automatycznie wtedy, kiedy jest potrzebne. To nie kierowca o tym decyduje (najczęściej - nawet by nie zdążył zareagować...). Dla wielu osób wybierających AWD to nie jest bajer wykorzystywany od święta przy okazjonalnym wjechaniu na nieutwardzoną drogę albo w śnieg, ale dodatkowe wsparcie kierowcy przy codziennej jeździe. Jak to mawia Pertyn z YT - zawsze lepiej mieć AWD niż nie mieć. Ale - de gustibus...
Adek.Koneksja
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2022, 07:17
model samochodu: 1.6 T-GDI MHEV, BL, AWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Adek.Koneksja »

NOEtatnik pisze: 08 cze 2022, 19:00
Adek.Koneksja pisze: 08 cze 2022, 18:23
NOEtatnik pisze: 08 cze 2022, 14:22
A dla tych, co czekają na PHEV-y? Mógłbyś zasięgnąć języka? ⏱🔌⚡️

postaram się coś ogarnąć, z kiedy jest Twoje zamówienie ?
Z 14.04.2022 PHEV BL, AE+ LHT
Wiem, że w PL wielu czeka na PHEV-a, niektórzy zamawiali na początku roku i w PL jeszcze nikt nie odebrał. Wszystko do tej pory szło na Zachód.
październik
awd4
Posty: 46
Rejestracja: 05 mar 2022, 20:22
model samochodu: Sportage 5 M+Smart 1,6 t-GDI 150 KM

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: awd4 »

NOEtatnik pisze: 09 cze 2022, 16:52
tomas84 pisze: 09 cze 2022, 13:48 Powiem szczerze, że nie brałem AWD bo po prostu jest mi nie potrzebny przez cały okrągły rok.Co do spalania jest ponoć większe niż w FWD a taże 0,3 sekundy wolniejsze jeżeli chodzi o start 0-100. Więc stwierdziłem, że biorę FWD.🙂
AWD włącza się automatycznie wtedy, kiedy jest potrzebne. To nie kierowca o tym decyduje (najczęściej - nawet by nie zdążył zareagować...). Dla wielu osób wybierających AWD to nie jest bajer wykorzystywany od święta przy okazjonalnym wjechaniu na nieutwardzoną drogę albo w śnieg, ale dodatkowe wsparcie kierowcy przy codziennej jeździe. Jak to mawia Pertyn z YT - zawsze lepiej mieć AWD niż nie mieć. Ale - de gustibus...
W temcie AWD zgadzam się z powyższym postem.
Miałem AWD 13 lat w Outlanderze i wiem, że działa dla poprawy bezpieczeństwa jazdy. Nie kupuje się go dla zlotów off-road. Mylne przekonanie jest że nie potrzebuje się go do jazdy po asfalcie. Nawet nie wiesz kiedy zadziała w deszczu, na lodzie, błocie, śniegu czy zakręcie, a może uratować z wielu problemów na drodze. Mnie niestety nie było stać na AWD w Sportage z uwagi na wypas i cenę, ale zrezygnowałbym z wszystkich tabletów i automatów, dodatków GT-line, BL, MHEV, PHEV, HEV itp. i kupiłbym golasa 1,6 t-GDI właśnie z AWD gdyby było można oczywiście.
NOEtatnik
Posty: 12
Rejestracja: 31 maja 2022, 15:46
model samochodu: Kia Sportage

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: NOEtatnik »

Adek.Koneksja pisze: 09 cze 2022, 17:00
NOEtatnik pisze: 08 cze 2022, 19:00
Adek.Koneksja pisze: 08 cze 2022, 18:23


postaram się coś ogarnąć, z kiedy jest Twoje zamówienie ?
Z 14.04.2022 PHEV BL, AE+ LHT
Wiem, że w PL wielu czeka na PHEV-a, niektórzy zamawiali na początku roku i w PL jeszcze nikt nie odebrał. Wszystko do tej pory szło na Zachód.
październik
Czyli - tak jak wynika z zamówienia. Dzięki :-)
A swoją drogą, wiem, że niektóre salony przyjmując zamówienia na PHEV stosują inne standardy i zamiast pół roku wpisują 10 miesięcy. Chyba "na wszelki wypadek" dmuchają na zimne...
sebpor
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2022, 11:38

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: sebpor »

Wersja GTLine Phev full opcja zamowienie 02.04.22 w umowie odbior najpozniej za 12 miesiecy tak zabezpieczaja sie dilerzy w Niemczech(ale niby realny okres oczekiwania to 8 miesiecy) :|
Deluxe
Posty: 39
Rejestracja: 29 kwie 2022, 19:44
model samochodu: Kia Sportage V 1.6 150KM ver. M + Smart

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Deluxe »

Napisałem maila do Kia Polska w celu ustalenia statusu mojego zamówienia u dealera.
Dostałem info że auto zostało wyprodukowane i żebym kontaktował się z dealerem bezpośrednio u dealera.
Biedawersja:
M+Smart w manualu. 1.6 150KM kolor EG
Zamówienie z 21 kwietnia :)
dario37
Posty: 339
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: dario37 »

Deluxe pisze: 10 cze 2022, 11:55 Napisałem maila do Kia Polska w celu ustalenia statusu mojego zamówienia u dealera.
Dostałem info że auto zostało wyprodukowane i żebym kontaktował się z dealerem bezpośrednio u dealera.
Biedawersja:
M+Smart w manualu. 1.6 150KM kolor EG
Zamówienie z 21 kwietnia :)
No i proszę 3 m-ce.Gratulacje :) Ciekaw jestem jaka marka w obecnych czasach tak szybko zrealizuje indywidualne zamówienie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”