1.6 T-GDI aktualizacja ECU (4/2022)

forum użytkowników modelu Kia XCeed
xuser
Posty: 157
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

1.6 T-GDI aktualizacja ECU (4/2022)

Post autor: xuser »

Witam
Na przeglądzie wyskoczyła aktualizacja ECU. Po tej aktualizacji silnik chodzi równiej, spokojniej - jednym słowem, kulturalniej. Samochód prod. 2/2021. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić podobne obserwacje (albo zanegować)?
Na razie wszyscy użytkownicy mojej sztuki mają podobne zdanie (jw).
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: 1.6 T-GDI aktualizacja ECU (4/2022)

Post autor: Krzemyczek »

Cześć, potwierdzam jest lepiej. Miałem aktualizację oprogramowania na 40 tysięcy (model 2020). Serwis twierdził, że dotyczyło to tylko oprogramowania skrzyni. Czy jest dużo lepiej? Trudno powiedzieć, w trybie normalnym (czytaj - żółwim) jest podobnie, ospale i płynnie - może troszkę subtelniej te biegi się zmieniają podczas takiego normalnego przyspieszania.

Zaobserwowałem za to dużo płynniejszą zmianę biegów w sporcie.
Wcześniej zmiana biegów "kopała" po plecach, trochę minie to martwiło, bo dwu-mas raczej szarpnięć nie lubi. Teraz nawet na łopatkach nic nie szapie. Więc albo coś poprawili albo moje sprzęgło staje się gumowe - wolę wersję pierwszą :)

Definicja normalnego przyspieszania: Z tym silnikiem przyspieszenie nie ma nic wspólnego z normalnym przyspieszaniem :idea:

Pozdrawiam.
xuser
Posty: 157
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: 1.6 T-GDI aktualizacja ECU (4/2022)

Post autor: xuser »

Prawdopodobnie piszemy o innych aktualizacjach - u mnie poprawa jest głównie na postoju - na biegu jałowym, i ogólnie na niskich obrotach. Chociaż małżonka (główny użytkownik tego samochodu) twierdzi, że przełączanie biegów jest też płynniejsze - ja osobiście tego nie wyłapałem.
whp
Posty: 10
Rejestracja: 07 cze 2022, 21:38
model samochodu: Xceed Prestige line 1.6 T-GDI 7DCT

Re: 1.6 T-GDI aktualizacja ECU (4/2022)

Post autor: whp »

Hej,
Wczoraj podczas montażu bear lock w serwisie, przy okazji zrobili akcję serwisową - aktualizacja ECU. Auto MY22 z grudnia 2021. Faktycznie, chodzi zdecydowanie równiej na biegu jałowym. Poza tym póki co nie zauważyłem zmian.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”