Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
SzaryKot
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2021, 11:58
model samochodu: Proceed GT MY22

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: SzaryKot »

siwy2907 pisze: 06 kwie 2022, 20:58 Jak ustawić zwykły tempomat w proceed? Na tym zbliżeniowym nie da się jeździć, kiedyś coś na klikałem i był normalny zwykły tempomat ale nie pamiętam jak to zrobić
A czemu twierdzisz że nie da się jeździć? osobiście go lubię i myślę że bardzo dobrze się sprawuje po mieście lub na S-kach. Może kwestia porady lub dalszej dyskusji na ten temat bo nie ukrywam że tak na dzień dobry też go nie ogarniałem.
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: dam9an »

siwy2907 pisze: 06 kwie 2022, 20:58 Jak ustawić zwykły tempomat w proceed? Na tym zbliżeniowym nie da się jeździć, kiedyś coś na klikałem i był normalny zwykły tempomat ale nie pamiętam jak to zrobić
Czasem warto przeczytac instrukcje obslugi
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Box pisze: 15 lut 2022, 16:59 Mareczku ale czy tam jest narzeanie na duże spalanie ?

Kupiłem GT z takim silnikiem jakim chciałem, świadomy wybór. Spalanie w mieście owszem 12L na trasie 9L ale świrowanko robi się 18L.

Czy jadąc na stację szczypie mnie to ? Nie !
Lejemy za 200zł i tyle spali proste 😎

Gdyby mnie szczypało pewnie zastanawiałbym się nad owym Picanto 1.0 LPG 😃

Marek ale ciebie jednak coś innego szczypie ? Na cóż Parówkożercom, malkontentom i defetystom - Mówimy stanowcze NIE.

Biały lakier biały lakier lalala 🤭
Zdiagnozowano u mnie uszkodzone 2 wtryski. Zostały wymienione 2 wadliwe. W sumie myślałem, że wtryski i np. świece wymienia się w całości ale widocznie tak nie jest. Oprócz tego, że wreszcie normalnie zapala zaczął znacząco mniej palić. Spokojna jazda kiedyś 7-8 litrów, dziś 6 z kawałkiem. Pałowanie ponad 15 dziś 11. Szok jaka różnica. Jednak miałem racje, że coś było nie w porządku. Ponieważ miałem takie spalanie od początku mam nadzieje, że lejące wtryski nie miały wpływu np. na dpf.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Nie bym się czepiał / Kia ma 16 tyś przebiegu / ale dziś po myjni odpadła mi uszczelka na drzwiach pasażera z listwy zgarniającej od strony słupka czarnego na wysoki połysk. Uszczelka nie jest wyprofilowana i nie trzyma jej ta listwa metalowa. Wkleiłem na kropelkę. Kupie więcej opakowań Kropelki by zawsze była w garażu.
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: adam12116 »

bywa co zrobić :mrgreen: miałem nową Honde (kupiona w salonie nowa 2014), najpierw rozleciał mi się uchwyt gdzie się łapie zamykając drzwi jakieś 7-8miesięcy), potem odpadła kamera cofania (2lata), a po 5 latach antena "rekin" na dachu :mrgreen:
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Grundi »

Marek3003 pisze: 22 kwie 2022, 14:51 Nie bym się czepiał / Kia ma 16 tyś przebiegu / ale dziś po myjni odpadła mi uszczelka na drzwiach pasażera z listwy zgarniającej od strony słupka czarnego na wysoki połysk. Uszczelka nie jest wyprofilowana i nie trzyma jej ta listwa metalowa. Wkleiłem na kropelkę. Kupie więcej opakowań Kropelki by zawsze była w garażu.

Przed Kijanką, mieliśmy Focusa MK3 i tam odpadająca uszczelka pod drzwiami to była jak to się teraz ładnie mówi w motoryzacji Cecha a nie wada, :-) zamiast kropelki polecam butapren więcej roboty ale na dłużej rozwiązywał problem ;-)
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: omar77 »

Pytanie do właścicieli manuali - przy każdym puszczeniu sprzęgła słyszę pstryknięcie Czy to norma? - bo wydaje mi się że wcześniej tego nie było. Nic się nie dzieje tylko słychać pstryk.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Nic takiego u mnie nie ma po za dużą różnicą w obrotach na wciśniętym sprzęgle - wysokie i puszczonym na luzie - zdławione,
tompear
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2022, 12:06
model samochodu: PROCEED GT, XCEED 1.5 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: tompear »

omar77 pisze: 24 kwie 2022, 12:14 Pytanie do właścicieli manuali - przy każdym puszczeniu sprzęgła słyszę pstryknięcie Czy to norma? - bo wydaje mi się że wcześniej tego nie było. Nic się nie dzieje tylko słychać pstryk.
Ja mam to samo w XCEED, auto z listopada 2021. Na początku tego nie było a teraz jest. Cyka, pstryka, jak zwał tak zwał. Za niecałe 5k km przegląd i planuję to zgłosić.

W golfie 6 też tak miałem ale dopiero po 11 latach więc miało prawo się coś zużyć i zacząć jęczeć o wymianę ;)
marcinpawlikovski
Posty: 20
Rejestracja: 15 lis 2021, 19:09
model samochodu: Proceed GT 1.6 T-Gdi

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: marcinpawlikovski »

Witam,

mam pytanie w moim proceed jest różnica w tym jak przednie lampy są zamontowane. Prawa gładko przechodzi w maskę, a lewa jest lekko nad maską i wystaje uszczelka.

Czy ktoś z was też ma takie niedoróbki?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”