Opinie n/t bagażnika do przewożenia rowerów

forum użytkowników modelu Rio
badredis
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2022, 08:58
model samochodu: rio

Opinie n/t bagażnika do przewożenia rowerów

Post autor: badredis »

Czy ktoś z Forumowiczów przewozi rowery swoim Rio ? Chciałbym się dowiedzieć jakiego typu bagażnik sprawdza się u Was najlepiej. Rozważam każdą opcję, w tym montaż haka, relingów lub po prostu zakup bagażnika na klapę... U mnie jest to model 5d z 2015 , a bagażnik, który mnie interesuje powinien zmieścić min. 2 rowery mtb. Pozdrawiam
RobBob
Posty: 1
Rejestracja: 01 cze 2022, 20:59
model samochodu: Rio

Re: Opinie n/t bagażnika do przewożenia rowerów

Post autor: RobBob »

Część. Czy już kupiłeś jakiś bagażnik, czy też jeszcze zbierasz informacje na temat przewożenia rowerów? Jeśli temat ciągle aktualny, to myślę, że małe co nieco mogę podpowiedzieć, a nazbierało się tego troche :D .

Ps: Witam i pozdrawiam forumowiczów jako "nowy" na forum.
Marecki
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2022, 14:19
model samochodu: Kia Rio

Re: Opinie n/t bagażnika do przewożenia rowerów

Post autor: Marecki »

Mam kia rio z 2021 roku. Kupiłem dedykowany do tego modelu bagażnik dachowy firmy Nordrive z aluminiowymi belkami. Koszt 600 złotych. Przed zakupem miałem pewne obawy z powodu braku otworów do mocowania stóp bagażnika ale sprzedawca zapewniał, że jeśli zamontuję go zgodnie z instrukcją, nic złego się nie stanie. Pod blaszki mocujące stopy przykleiłem folię ochronną aby nie zarysować lakieru w miejscu styku z rantem dachu. Tydzień temu wyjechaliśmy na urlop z dwoma rowerami na dachu (około 250 km drogą ekspresową oraz 10 km leśnymi duktami). Po przyjeździe na miejsce zdemontowałem bagażnik aby sprawdzić czy nie ma żadnych uszkodzeń. Z ulgą stwierdziłem, że wszystko jest w porządku.
RAdek1887
Posty: 12
Rejestracja: 22 kwie 2022, 07:26
model samochodu: RIO UB 1,1 CRDI

Re: Opinie n/t bagażnika do przewożenia rowerów

Post autor: RAdek1887 »

Można prosić o zdjęcia i nazwę tego bagażnika?
RAdek1887
Posty: 12
Rejestracja: 22 kwie 2022, 07:26
model samochodu: RIO UB 1,1 CRDI

Re: Opinie n/t bagażnika do przewożenia rowerów

Post autor: RAdek1887 »

RobBob pisze: 01 cze 2022, 21:07 Część. Czy już kupiłeś jakiś bagażnik, czy też jeszcze zbierasz informacje na temat przewożenia rowerów? Jeśli temat ciągle aktualny, to myślę, że małe co nieco mogę podpowiedzieć, a nazbierało się tego troche :D .

Ps: Witam i pozdrawiam forumowiczów jako "nowy" na forum.
Chętnie dowiem się czegoś o bagażniku do Rio
adiek
Posty: 37
Rejestracja: 27 sty 2021, 21:25
model samochodu: Kia Rio 1.2 2015
Kia XCeed 1.5 T-GDI 2022 M

Re: Opinie n/t bagażnika do przewożenia rowerów

Post autor: adiek »

Ja mogę polecić bagażniki firmy Thule.
Osobiście posiadam zestaw: belki stalowe + łapy thule do Rio III i Xceed.
Bagażnik rowerowy na dach również mam Thule.

Jeśli miałbym często jeździć z rowerami, to chyba bym się zainteresował bagażnikiem na hak lub klapę i na 99% też bym poszedł w Thule. Z racji wygody i mniejszych oporów powietrza.

Choć Thule nie jest tani, to polecam. Po pierwsze łatwiej będzie odsprzedać jeśli zajdzie taka konieczność, po drugie bardzo dobra jakość wykonania. Jak chcesz taniej, to możesz się zorientować firmą Norauto (kiedyś robiło dla nich Thule)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”