Wyświetlacz radia Lan8901eked - Ceed I FL 2012

forum użytkowników modelu Ceed
jerry358
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2021, 22:19
model samochodu: CEED I FL

Wyświetlacz radia Lan8901eked - Ceed I FL 2012

Post autor: jerry358 »

Cześć wszystkim, w szukajce nie znalazłem podobnego tematu, wujek Google też nie podpowiada - w mojej kijance od 3 dni zaczął szaleć wyświetlacz nawigacji, zrobił się cały w pasy, caly czas mruga niezależnie od tego co aktualnie wyświetla - radio, mapę, obraz z kamery cofania. Udało mi się zdjąć obudowę panelu, myślałem że to poluzowane kostki - nic z tego, wszystko jest jak trzeba, a przynajmniej tak wygląda. Może ktoś miał podobny przypadek? Wrzucam link do zdjęć https://files.fm/u/gsfvtuzbq
Outro
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2022, 18:30
model samochodu: Venga

Re: Wyświetlacz radia Lan8901eked - Ceed I FL 2012

Post autor: Outro »

Witam. Mam podobne objawy z nawigacją jak opisujesz ale w Vendze rok. 2009. W najbliższym czasie będę rozbierał środkowy kokpit celem montażu paneli do podgrzewania foteli i wymontuje radio nawigację celem sprawdzenia jej przez znajomego elektronika. Proszę opisz jakie losy spotkały wasze radio. Z ciekawostek to moje radio przestaje mrugać w temp. poniżej 5⁰C. Tak do 10⁰C. mogą jakieś dwie minuty i przestaje. Powyżej 10⁰C mruga dość długo.
jerry358
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2021, 22:19
model samochodu: CEED I FL

Re: Wyświetlacz radia Lan8901eked - Ceed I FL 2012

Post autor: jerry358 »

Tak jak opisujesz, przy niskich temperaturach jeszcze cokolwiek widać, obraz z kamery cofania jest ok, ale jak się rozgrzeje to śnieżenie wraca. Póki co jeżdżę z wyłączonym ekranem żebym mnie nie wk...... irytował, w Polsce nie znalazłem elektronika, który by się tego podjął. WYMIENIĆ to jedyna ich "diagnoza". Niemiecki serwisant chce za naprawę 290eur, także nie skorzystałem. Jak u Ciebie? Elektronik dał radę?
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Wyświetlacz radia Lan8901eked - Ceed I FL 2012

Post autor: renegade »

Musiały się porobić gdzieś zimne luty czy to przy złączach na płycie lub przy samych taśmach z wyświetlacza i przy niskich temp jest ok, a przy wyższych jest brak kontaktu.

Trzeba by ją odpalić na stole, spróbować poruszać gniazdem i zobaczyć czy to gniazdo czy może taśma.

Być może najszybszym sposobem to faktycznie wymienić sam wyświetlacz, koszt powinien być mniejszy niż Ci Niemiec zaproponował :lol: , tylko wyrwać gdzieś uszkodzoną navi na części.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”