siłowniki maski

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: siłowniki maski

Post autor: Fred.X »

Dobra, wytłumaczcie mi po co Wam te siłowniki, ale jakieś sensowne wytłumaczenie , bo ja nie widzę sensu ...
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: siłowniki maski

Post autor: Blues Brothers »

OC - obsługa codzienna. Poziom oleju na bagnecie, płyn hamulcowy, płyn chłodzenia, stan klem, pasków. Kontrola ew wycieków, połączeń, luzów , czy kuna nie przegryzła kabli wysokiego napięcia, przewodów do spryskiwaczy, wygłuszenia na masce i przegrodzie. I najważniejsze codzienne uzupełnienie płynu do spryskiwaczy.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: siłowniki maski

Post autor: Fred.X »

Ok, do tego wystarczy w zupełności ten drut , który jest fabrycznie zamontowany i spełnia swoją funkcje prawidłowo, po drugie maska jest stosunkowo lekka , więc podnoszenie nie stanowi problemu, po trzecie ja tam zaglądam tylko , kiedy mam dolac płynu do spryskiwaczy i wtedy mogę zrobić tzw przegląd pod maską
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: siłowniki maski

Post autor: Blues Brothers »

:lol: ja też, może 4x na rok/20tys km ;)
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: siłowniki maski

Post autor: rabi22 »

Ja mam siłowniki bo jest fajniej otwierać klapę. Mam lepsze samopoczucie. Kto bogatemu zabroni ? 100zł przy takiej cenie samochodu ? Grosze, a samopoczucie super.
grzegosz
Posty: 14
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:27
model samochodu: Kia Xceed

Re: siłowniki maski

Post autor: grzegosz »

Odgrzebię temat, ale właśnie zamontowałem siłowniki - te od Ceeda III (allegro, nie aliexpress). Pasują jak ulał, montaż prosty, nie zgniatają tej gumowej uszczelki, bo są montowane przed nią.
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: siłowniki maski

Post autor: rabi22 »

Potwierdzam. Mam już od dłuższego czasu. Super. 150zł i działa. Nad sensem każdy musi sam sobie odpowiedzieć. Dla mnie to nie problem wydać na to nawet dla 20 podnoszeń maski rocznie. Idąc torem myślenia "A po co to komu" równie dobrze mógłbym zrezygnować z wersji PRESTIGE i tych wszystkich dodatków i kupić super wersję M. Jedni mówią po co komu fajne wykończenie wnętrza i deski, "nie dotykam tego za dużo". A ja lubię :) A z reguły mówią tak osoby które nie miały nigdy bogatego wyposażenia. Prawda jest taka, że do wygody człowiek się bardzo szybko przyzwyczaja i ciężko z tego w kolejnym samochodzie zrezygnować. I w życiu podobnie. Z 300m w domku i ogródka ciężko iść na kawalerkę. I nie mówię o życiowych problemach osób i indywidualnych sytuacjach.
Reasumując uważam, że siłowniki zamiast patyka fajna rzecz. Tym bardziej że tylko 150zł.Szkoda, że nie w standardzie. Ale wszystkie marki już tak robią niestety.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: siłowniki maski

Post autor: Fred.X »

rabi22 pisze: 15 cze 2022, 12:49 Potwierdzam. MAm juz od dłuższego czasu. Super. 150zł i działa. Nad sensem każdy musi sam sobie odpowiedzieć.Dla mnie to nie problem wydać na to nawet dla 20 podnoszeń maski rocznie. Idąc torem myślenia "A po co to komu" równie dobrze mógłbym zrezygnować z wersji PRESTIGE i tych wszystkich dodatków i kupić super wersję M. Jedni mówią po co komu fajne wykończenie wnętrza i deski, "nie dotykam tego za dużo". A ja lubię :) A z reguły mówią tak osoby które nie miały nigdy bogatego wyposażenia. Prawda jest taka, że do wygody człowiek się bardzo szybko przyzwyczaja i ciężko z tego w kolejnym samochodzie zrezygnować. I w życiu podobnie. Z 300m w domku i ogródka ciężko iść na kawalerkę. I nie mówię o życiowych problemach osób i indywidualnych sytuacjach.
Reasumując uważam, że siłowniki zamiast patyka fajna rzecz. Tym bardziej że tylko 150zł.
Ja mam wersję Bussines Line z paroma dodatkami więc nie trafiłeś :lol: :mrgreen:
Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Re: siłowniki maski

Post autor: Aviator »

Podziwiam, ze dla otwierania masko, która otwiera się od wielkiego dzwona ktoś montuje te chińskie gowno i ryzykuje uszkodzenie elementów maski.
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: siłowniki maski

Post autor: adam12116 »

kupiłem to gówno od chińczyków, zamontowałem i czym prędzej zdjąłem, przygniata gumę a poza tym ta od chińczyków mocowana jest na śrubie od lampy (element plastikowy), dziadostwo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”