Wireless CarPlay/Android Auto

forum użytkowników modelu Ceed
mar77
Posty: 42
Rejestracja: 13 sty 2022, 21:00
model samochodu: Ceed 2022 1.5 T-GDI 6MT

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: mar77 »

igla pisze: 14 lut 2022, 07:20 W sobotę odebrałem Ceeda Kombi w wersji M (wersja po liftingu, produkcja październik 2021).
Mogę potwierdzić, że android auto działa bezprzewodowo bez żadnego problemu.
Wersja M ma ekranik 8", u mnie w wersji L (też 8") wszystko działa bezprzewodowo. Z postów tutaj mam wrażenie, że wersja 10" (niby lepsza) może mieć problem z bezprzewodowym android auto.
Sosen
Posty: 81
Rejestracja: 26 lis 2021, 22:12
model samochodu: Ceed SW 2022

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: Sosen »

mar77 pisze: 15 lut 2022, 21:40
igla pisze: 14 lut 2022, 07:20 W sobotę odebrałem Ceeda Kombi w wersji M (wersja po liftingu, produkcja październik 2021).
Mogę potwierdzić, że android auto działa bezprzewodowo bez żadnego problemu.
Wersja M ma ekranik 8", u mnie w wersji L (też 8") wszystko działa bezprzewodowo. Z postów tutaj mam wrażenie, że wersja 10" (niby lepsza) może mieć problem z bezprzewodowym android auto.
Wersje z 10" nie mają Android Auto i carplay bezprzewodowo.
Radlik
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:36
model samochodu: KIA Ceed 1.5 T-GDI SW 7DCT

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: Radlik »

Sosen pisze: 15 lut 2022, 23:09
mar77 pisze: 15 lut 2022, 21:40
igla pisze: 14 lut 2022, 07:20 W sobotę odebrałem Ceeda Kombi w wersji M (wersja po liftingu, produkcja październik 2021).
Mogę potwierdzić, że android auto działa bezprzewodowo bez żadnego problemu.
Wersja M ma ekranik 8", u mnie w wersji L (też 8") wszystko działa bezprzewodowo. Z postów tutaj mam wrażenie, że wersja 10" (niby lepsza) może mieć problem z bezprzewodowym android auto.
Wersje z 10" nie mają Android Auto i carplay bezprzewodowo.
Tak mam 10" i na kabelku działa bez problemu, kabelek 20 cm na stałe podłączony co pozwala tel na półkę pod przyciskami położyć i wszystko śmga, YT, Yanosik itp
michal3141
Posty: 77
Rejestracja: 23 wrz 2021, 23:56
model samochodu: KIA Ceed SW MY22 L+AEB 160 KM 7DCT

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: michal3141 »

Ja mam problem z tym Android Auto nawet po kablu.
Po paru sekundach wywala mi połączenie i jest jakiś komunikat, żeby używać certyfikowanego kabla do połączenia się po USB.
Sam kabel wydaje się łączyć dobrze, telefon ładuje się, ale niestety aplikacja Android Auto zawiesza się na telefonie i rozłącza się.
Miał ktoś kiedyś podobny problem?
jaszczur
Posty: 23
Rejestracja: 07 lis 2021, 06:39
model samochodu: Czekam na ProCeed 1.5 DCT

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: jaszczur »

@michal3141

Skoro kabel "wydaje się łączyć dobrze" , a mimo to wyświetla się błąd, to może jednak tylko się wydaje. Spróbuj z innym kablem (np oryginalnym do ładowania) i będziesz miał odpowiedź. Nie wszystkie kable współpracują z android auto
michal3141
Posty: 77
Rejestracja: 23 wrz 2021, 23:56
model samochodu: KIA Ceed SW MY22 L+AEB 160 KM 7DCT

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: michal3141 »

jaszczur pisze: 23 lut 2022, 12:41 @michal3141

Skoro kabel "wydaje się łączyć dobrze" , a mimo to wyświetla się błąd, to może jednak tylko się wydaje. Spróbuj z innym kablem (np oryginalnym do ładowania) i będziesz miał odpowiedź. Nie wszystkie kable współpracują z android auto
No faktycznie spróbowałem z oryginalnym kablem do ładowania i jest lepiej.
Ciekawe bo poprzednio sprawdzałem na takim hubie, który mi dali z salonu przy odbiorze i na nim już nie działa :shock:
deftonsiusz
Posty: 8
Rejestracja: 04 maja 2022, 12:47
model samochodu: KIA CEED 1.5 BL

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: deftonsiusz »

Ostatnio szukałem coś odnosnie tego nieszczęsnego skalowania AA..przypadkowo znalazłem jakiś filmik gdzie po aktualizacji problem został rozwiązany. Filmik był poza europejski i komentarze pozytywne w postaci: w koncu! lub czekamy na europę. Może nadchodzi rozwiązanie ? Poczekamy
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: tomanek »

Szukałem jakieś przystawki żeby móc używać android auto bezprzewodowo. Jest oczywiście motorola ma1 lub aawireless, ale kupić w Polsce tego nie idzie. Na allegro natknąłem sie na takie coś Carlinkit AI BOX carplay.

https://allegro.pl/oferta/carlinkit-ai- ... 2108631157

Czy to tak samo działa jak wyzej wymienione moduły? Ma ktoś jakieś doswiadczeniach z tym modułem? Ja nie znam sie kompletnie na takich rzeczach, ale cena troche poraża...
emilek
Posty: 84
Rejestracja: 09 paź 2021, 19:46
model samochodu: Ceed GT-Line 1.5 MT Orange Fusion

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: emilek »

Są dużo tańsze i działające urządzenia.
Moim zdaniem z tych wszystkich które są godne uwagi to AAWireless lub CarSifi.
krgorny
Posty: 146
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: krgorny »

Carlinkit AI BOX - to jest jeszcze bardziej rozbudowana wersja, która daje Ci jeszcze możliwość uruchomienia androida na donglu, braku konieczności łączenia z telefonem (ale wymagana jest osobna karta SIM) i instalowaniu aplikacji z google play.

Odpowiednikiem Motoroli MA1 lub AAwireless jest Carlinkit 4.0 i jego możliwość to tylko udostępnianie CarPlay i Android Auto bezprzewodowo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”