Obroty silnika 1,5 -160KM a szybkość

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Obroty silnika 1,5 -160KM a szybkość

Post autor: Blues Brothers »

Chyba jednak ma znaczenia 😉
TurMa
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2022, 09:30

Re: Obroty silnika 1,5 -160KM a szybkość

Post autor: TurMa »

Chyba jednak nie ma znaczenia.
Może mieć jeśli prędkość samochodu odczytujesz z nawigacji GPS a nie prędkościomierza samochodu.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Obroty silnika 1,5 -160KM a szybkość

Post autor: Blues Brothers »

To licz obroty koła na tym samym dystansie, tylko pamiętaj , że 16" nie są identyczne z 18".
TurMa
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2022, 09:30

Re: Obroty silnika 1,5 -160KM a szybkość

Post autor: TurMa »

To Ty załóż koła 16, pojedź samochodem utrzymując stałe obroty 2000 silnika i odczytaj prędkość z prędkościomierza samochodu. Potem załóż koła 18, tak samo 2000 obrotów silnika i odczytaj prędkość z prędkościomierza km/h.

Uważasz, że licznik samochodu pokaże inną prędkość? Komputer magicznie zauważy sam, że zmieniłeś koła na inny rozmiar? Jak działa licznik w samochodzie?

Nawigacja GPS pokaże inna prędkość rzeczywistą ale licznik w samochodzie taką samą.

No chyba, że masz ustawienie w komputerze w samochodzie, gdzie programuje się rozmiar opony. Ja takie ustawienie w liczniku rowerowym mam, ale w samochodzie nie znalazłem.

Tutaj nie rozmawiamy o rzeczywistej prędkości samochodu, faktycznie z większymi oponami jedzie szybciej, tylko co pokazuje komputer w samochodzie i jak działa związany z nim tempomat.

Przeczytaj uważnie poprzednie posty, piszę o liczniku w samochodzie i faktycznej prędkości (GPS), to dwie osobne sprawy (klika procent różnicy)

Zakładam, że ludzie mierząc obroty przy danej prędkości w tym wątku, o to pytał się jeden kolega, odczytują prędkość z licznika lub ustawiają w tempomacie, więc rozmiar opony nie ma znaczenia tylko przełożenie skrzyni biegów i ewentualnie poślizg niesprawnego sprzęgła.

(Zakładam, że Kia nie programuje komputera inaczej dla wersji 16 i 18 w fabryce, tylko jakoś wypośrodkowuje odpowiedni przelicznik, ale niczego nie dam sobie uciąć)
Henrykwaw45
Posty: 11
Rejestracja: 12 lis 2021, 14:25
model samochodu: Xceed

Re: Obroty silnika 1,5 -160KM a szybkość

Post autor: Henrykwaw45 »

Masz rację, szybkość i obroty silnika,mierzylem patrząc na wzkazania liczników w samochodzie,szybkość z GPS,byla taka sama.W ubiegłym tygodniu,Salon KIA użyczył mi do porównania Ceed kombi z silnikiem 1.5 turba 160 KM,z manualną skrzynią. Obroty w tym samochodzie przy określonych szybkościach byly niższe o ok.200 obrotów aniżeli w moim xceedzie z tym silnikiem a 6 biegową skrzynia manualną. Będę dalej obserwował to zjawisko,by poruszyć ten problem przy pierwszym przeglądzie w październiku.
Pozdrawiam
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Obroty silnika 1,5 -160KM a szybkość

Post autor: Blues Brothers »

Opory toczenia są jednak większe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”