Jaki uchwyt GSM

forum użytkowników Kia Stinger
Lunar GT
Posty: 1139
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jaki uchwyt GSM

Post autor: Lunar GT »

margru pisze: 29 lip 2022, 18:25 a yanosika w tle z powiadomieniami głosowymi.
Tylko że trzeba yanosikowi w ustawieniach pozwolić na działanie w tle, przynajmniej u mnie tak coś było.
Co do dzielenia ekranu to w wspomnianym wcześniej Carlinku wygląda to tak:
Załączniki
2.jpg
1.jpg
axeramm
Posty: 58
Rejestracja: 04 paź 2021, 13:42
model samochodu: Stinger GT MY22
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jaki uchwyt GSM

Post autor: axeramm »

codeer pisze: 29 lip 2022, 14:59
margru pisze: 29 lip 2022, 10:18 Wystarczy w Android Auto włączyć yanosika, potem odpalić google maps i na nich jechać, yanosik będzie działał w tle.
Yanosik nie działa w tle na Android Auto, podobno takie restrykcje od Google. Trzeba włączyć Yanosika w telefonie i używać normalnie przez Bluetooth jak chcemy mieć mapy Googla na ekranie auta.
Próbowałem, u mnie na telefonie z Androidem 12 nie da się włączyć yanosika w tle (w zwykłym trybie), gdy jest aktywne połączenie z Android Auto (chyba nawet jakiś komunikat się wyświetlał). Może inaczej się to zachowuje na innych wersjach systemu lub innych telefonach.

Wspomniany CarlinKit ma wbudowanego Androida 9 i wyświetla aplikacje w trybie zwykłym, nie Android Auto (co może mieć też zalety), dlatego można uruchomić yanosika i gmaps jednocześnie na podzielonym ekranie. Działa przy tym sterowanie odtwarzaniem muzyki z poziomu kierownicy?
Kosztuje też sporo, na Aliexpress jest taki sam za około 700 (pierwsza lepsza oferta, może są tańsze)
margru
Posty: 27
Rejestracja: 10 paź 2019, 08:41
model samochodu: Stinger GT-Line 2.0 T-GDI

Re: Jaki uchwyt GSM

Post autor: margru »

axeramm pisze: 29 lip 2022, 23:15 Próbowałem, u mnie na telefonie z Androidem 12 nie da się włączyć yanosika w tle (w zwykłym trybie), gdy jest aktywne połączenie z Android Auto (chyba nawet jakiś komunikat się wyświetlał). Może inaczej się to zachowuje na innych wersjach systemu lub innych telefonach.
Po prostu wchodzę w listę aplikacji w android auto na ekranie stingera (kropka w lewym dolnym rogu), odpalam yanosika, znowu wchodzę w listę aplikacji, odpalam google maps. Tym sposobem yanosik działa w tle i mam powiadomienia o zagrożeniach, a google maps działa jako nawigacja.
Tak działa u mnie na androidzie 10 z najnowszą wersją android auto.
Lunar GT
Posty: 1139
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jaki uchwyt GSM

Post autor: Lunar GT »

axeramm pisze: 29 lip 2022, 23:15
nie Android Auto (co może mieć też zalety)
Działa przy tym sterowanie odtwarzaniem muzyki z poziomu kierownicy?
Kosztuje też sporo, na Aliexpress jest taki sam za około 700 (pierwsza lepsza oferta, może są tańsze)
Ma zalety bo nie ma żadnych ograniczeń, wszystkie apki, podzielony ekran, i co tam jeszcze wymyślisz a co potrafi android ( choć AA oczywiście też obsługuje bezprzewodowo).
Działa sterowanie choć nie zapewnię że w wszystkich możliwych konfiguracjach.
Cena kwestią gustu jest, ja wolę kupić w kraju i najlepiej obok siebie, taki sam czy PRAWIE taki sam( jak szukałem to nie znalazłem identycznego taniej o więcej jak 50 złotych i to u niepewnego sprzedawcy więc nie było sensu, bo swój dostałem na drugi dzień a nie lubię czekać, no i na cło chyba jeszcze możesz się załapać) ,no i wcześniej napisałem dlaczego nie z Ali.
codeer
Posty: 30
Rejestracja: 12 mar 2022, 14:23

Re: Jaki uchwyt GSM

Post autor: codeer »

Ostatnio włączyłem Yanosika w AA (zwykły Android auto, tylko że bezprzewodowo przez AAWireless), to teraz przy każdym włączeniu AA mi się odpala Yanosik zamiast Google Maps, mapę zawsze przełączam od razu na ekran z muzyką, a w prawej sekcji (tej z fabrycznego radia) używam podglądu mapy. Jak tak pojeździłem parę razy, to myślałem że Yanosik w tle nie może działać na AA (tak słyszałem gdzieś na YouTube), a okazało się że działa - miałem włączoną aplikację z muzyką, a powiadomienie z Yanosika wyświetliło się nagle u góry na ekranie auta, a potem na dole jeszcze pokazywało odległość do zgłoszenia. Może to co kiedyś słyszałem jest już nieaktualne, więc fajnie że tak to już działa.
Lunar GT
Posty: 1139
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jaki uchwyt GSM

Post autor: Lunar GT »

Bo jest możliwość ustawienia na jakiej apce ma się uruchamiać, tak samo jest w Carlinkit gdzie można ustawić apkę do bootowania i samo się dzieje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”