ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
MARCO46
Posty: 288
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: MARCO46 »

Cześć,

Czy miał ktoś taką przypadłość jak na załączonych zdjęciach?
W 2 różnych konfiguracjach wyświetlacza - nakładają mi się znaki lub są obok siebie.
W tym 2 przypadku nie byłoby to nic dziwnego gdyby to było ograniczenie prędkości i np. zakaz wyprzedzania.
Ale przecież nie mogę obowiązywać na danym fragmencie drogi 2 różne ograniczenia prędkości.
Dodam, że 40 km/h pod którym widniej jakiś pusty prostokąt to właściwa prędkość.

Oba zdjęcia jak widać po kilometrach są z różnego okresu. To gdzie znaki są obok siebie jest z dzisiejszego ranka.
Przypomniało mi się, że mogę zmienić ustawienia wyświetlacza no i efekt jest jak widać.

To kolejny "bajer" po samo kasującym się liczniku od tankowania do tankowania.......podczas jazdy; czasem na odcinku 200m nawet 2 razy.

Dobrego weekendu dla wszystkich!
Załączniki
IMG_20220723_054158_resized_20220723_080735431.jpg
IMG_20220709_063646_resized_20220723_080736097.jpg
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: fuTer »

U mnie problem z znakami nie występuje. Natomiast update z czerwca wyeliminował kasowanie licznika od zatankowania i blackout wyświetlacza od inforozrywki.
TomekR
Posty: 18
Rejestracja: 06 kwie 2022, 08:41
model samochodu: Sportage V

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: TomekR »

MARCO46 pisze: 23 lip 2022, 11:02 Ale przecież nie mogę obowiązywać na danym fragmencie drogi 2 różne ograniczenia prędkości.
Mogą obowiązywać i da się to czasem spotkać na polskich drogach. Np. niższe ograniczenie dla samochodów ciężarowych (grupa wskazana na białej tabliczce pod znakiem ograniczenia), wyższe dla pozostałych.

Może Twojemu samochodowi wydawało się, że spotkał właśnie 2 takie znaki - w tym jeden z tabliczką?
bartek9880
Posty: 64
Rejestracja: 02 lut 2022, 16:12
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT,L

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: bartek9880 »

Może tak być np. gdy z nawigacji z czyta 40 a na znaku było 20 lub odwrotnie.
MARCO46
Posty: 288
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: MARCO46 »

bartek9880 pisze: 24 lip 2022, 09:04 Może tak być np. gdy z nawigacji z czyta 40 a na znaku było 20 lub odwrotnie.
Cześć,
Nie jechałem na nawigacji.
Zwykła droga osiedlowa.
Żeby było śmieszniej żadnej tabliczki pod którymkolwiek znakiem nie było.

Część systemów w aucie działa np. po przekroczeniu 60 km/h.
Tak sobie dumam, że może nie przekroczyłem tej prędkości i czyta / wyświetla to co widzi?
I gdybym na tym odcinku miał jeszcze gdzieś np. 30 km/h to też by to w takim układzie wyświetlił.

Serwis mi na to nawet nie odpisał.
Informowałem ich, że stojąc np. w korku gdzie nie zmieniła się odległość do sąsiadujących aut lub gdy parkowałem pod budynkiem nagle zaczyna działać czujnik parkowania. Za moment przestaje po czym znowu zaczyna - zaznaczam nic w położeniach aut się nie zmienia.

Inny przykład.
Zatankowane do pełna auto.
Jakimś cudem licznik od tankowania do tankowania się tym razem po przejechaniu np. 120 km sam nie skasował.
Pokazuje średnie spalanie 6,8 l/100 km. Przejechany dystans + ten do przejechania dają łącznie 665 km.
Z biegiem czasu , robiąc kolejne kilometry spalanie zwiększa się do 7,2 i logicznym wydaje się, że łączna wartość kilometrów spadnie.
Ale u mnie wzrosła do 700 :)

Przykładów mógłbym wymieniać więcej.
Wkurza mnie odgłos silnika bo jest beznadziejny.
Jakość sprzętu grającego żadna.

Ale autem dość fajnie się jeździ. Wersja M + pakiet Smart, 150 KM.
Auto kupiłem w maju (5.05.) płacąc 114 500 łącznie z metalikiem, dywanikami i matą w bagażniku.
Wczoraj rzuciło mi się ogłoszenie dealera z Z.Góry z hasłem auto od ręki.
Dokładnie taki sam model jak mój - z ciekawości zapytałem o cenę.
Odpowiedź : auto do odbioru w ciągu 2-4 miesięcy.
Kwota za auto do wyjazdu 124 800 (nie było mowy o dywanikach, itp.)

Czyli "zarobiłem" 10 300 zł - aż nie chce mi się wierzyć , że to możliwe.

Tak z innej beczki dodam, że siedziałem w nowej alfa romeo tonale.......bajka. Choć wyraźnie mniejsza.

Dobrego dnia dla Was!
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: fuTer »

Ja odebrałem auto w kwietniu, Wersja L podstawowa benzyna w manualu, kolor blue flame, dywaniki lato, zima, mata bagażnika i belki aluminiowe na relingi. Cena? 114 000 zł 🤙
Lunar GT
Posty: 1135
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: Lunar GT »

Sytuacja ze znakami jest całkowicie normalna, na jednym ekranie nie ma miejsca na wyświetlanie kilku więc są nałożone, na ekranie stosownym do pokazywania wszystkich znaków widać je już wszystkie normalnie bo tam jest na to miejsce. Za polskimi znakami nawet najlepsi kierowcy czasem nie dają rady więc nie ma się co dziwić jakimś algorytmom wymyślonym przez koreańczyków.
MARCO46
Posty: 288
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: MARCO46 »

fuTer pisze: 26 lip 2022, 19:42 Ja odebrałem auto w kwietniu, Wersja L podstawowa benzyna w manualu, kolor blue flame, dywaniki lato, zima, mata bagażnika i belki aluminiowe na relingi. Cena? 114 000 zł 🤙
Gdzie kupiona jeżeli można wiedzieć?
Wersja L sama w sobie jest dużo droższa pomijając już resztę dodatków.
Aż niewiarygodne.
komoornik
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2022, 22:30
model samochodu: Sportage V HEV FWD BL AE+

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: komoornik »

Ale co jest niewarygodne? ;)

Jak ta L'ka była zamawiana to cennikowo pewnie ok 13 tys PLN mniej było + do tego rabat.
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: fuTer »

Kupione w Elblągu. Rabat dla grup zawodowych 5,5% podczas gdy inne salony max 4% dawały plus rabat od dealera.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”