Ubezpieczenie samochodu z salonu

forum użytkowników Kia Stonic
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Ubezpieczenie samochodu z salonu

Post autor: tomekjulia »

Czy mam obowiązek pierwsze ubezpieczenie nowego samochodu dokonać w salonie przed odbiorem ? Ktoś wie jak wahają się ceny całkowitego ubezpieczenia ? 8-)
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ubezpieczenie samochodu z salonu

Post autor: Lunar GT »

Nie musisz w salonie ale musi samochód być ubezpieczony tak jak i zarejestrowany żeby Ci go wydali (no chyba że na lawetę ;) ).
Około 2% ceny za max możliwy pakiet w PZU przy pełnych zniżkach.
radekopole
Posty: 18
Rejestracja: 17 maja 2022, 15:51
model samochodu: Stonic

Re: Ubezpieczenie samochodu z salonu

Post autor: radekopole »

Składka wyliczana jest od wartości auta. Sam jestem agentem PZU i wykupuje pakiet poza dealerem - pakiet cały za Stonica 86.000 zł - 1400 zł. Chętnie przeliczę chętnym oferty - proszę o wiadomość na e-mail ramazurek@agentpzu.pl
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Ubezpieczenie samochodu z salonu

Post autor: adamo64 »

Ja u dilera zapłaciłem w PZU z niedużymi starymi (PZU jako jedyne honoruje stare zniżki- tzn . jak była przerwa w AC) -1200zł a gdybym miał full zniżki to myślę że byłoby to poniżej 1000zł.
Zaznaczam że mam full opcje a nie jakąś biedę....
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Ubezpieczenie samochodu z salonu

Post autor: Blues Brothers »

Żaden uczciwy agent nie da mniej niż ASO. Chyba że firma krzak, którą interesują tylko składki.
radekopole
Posty: 18
Rejestracja: 17 maja 2022, 15:51
model samochodu: Stonic

Re: Ubezpieczenie samochodu z salonu

Post autor: radekopole »

Blues Brothers pisze: 20 sie 2022, 07:24 Żaden uczciwy agent nie da mniej niż ASO. Chyba że firma krzak, którą interesują tylko składki.
Uczciwy agent da mniej niż ASO, ponieważ klienci posiadają karty zniżkowe (od 10% do 50%) z tytułu zawodu, ubezpieczenia grupowego, ubezpieczenia na życie itp itd. Historie, że dealerzy mają najtaniej można włożyć sobie między książki. Nie rozumiem, jak niby agent PZU może zarazem być jak to mówisz "firmą krzak". W najgorszym przypadku agent da tą samą składkę co dealer, ale w kolejnych latach dealerzy nie stosują już żadnych zniżek. Rzeczowi klienci o tym wiedzą, innym tego nie da się przetłumaczyć i za sprawą wewnętrznych regulacji agent w kolejnych latach nie może sprzedawać taniej niż dealer - takie mamy umowy.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Ubezpieczenie samochodu z salonu

Post autor: Blues Brothers »

Z moimi agentami znam się od zawsze. W ASO powiedziałem, że nie interesuje mnie ryczałtowa stawka. Wszyscy trzej potwierdzili, że żaden agent nie da tyle co z ASO. X ceed za 95 k , w PZU 1930,00 w tym max assistance i szyby.
StonicScross
Posty: 709
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Ubezpieczenie samochodu z salonu

Post autor: StonicScross »

Pierwszy raz (auto 0-letnie :) to chyba salon ma najlepsze promocje, ale po roku to już poza lepiej chyba.
Awatar użytkownika
Iżu
Posty: 122
Rejestracja: 17 cze 2020, 16:16
model samochodu: KIA Stonic 1.4 DOHC

Re: Ubezpieczenie samochodu z salonu

Post autor: Iżu »

StonicScross pisze: 25 sie 2022, 09:26 Pierwszy raz (auto 0-letnie :) to chyba salon ma najlepsze promocje, ale po roku to już poza lepiej chyba.
Pakiet salonowy można odnawiać nawet 7 lat do końca gwarancji na auto, przynajmniej tak mi powiedziano w w krakowskim salonie.
StonicScross
Posty: 709
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Ubezpieczenie samochodu z salonu

Post autor: StonicScross »

Ale niekoniecznie najtaniej czy najkorzystniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”