Android Auto - kompatybilność z telefonami

forum użytkowników Kia Stonic
Awatar użytkownika
Skambir
Posty: 19
Rejestracja: 25 cze 2021, 09:06
model samochodu: Kia Stonic 2020 FL BL 1.0 120km MHEV

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: Skambir »

Fakt, zapomniałem dopisać, że opcje bezprzewodowe dla Android Auto i Car Play'a są dostępne tylko w Stonicu po lifcie z nowym typem radia.
endriu1
Posty: 13
Rejestracja: 13 kwie 2020, 17:19
model samochodu: Kia Stonic 1,2 DPI r.prod 2021 wyposazenie L

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: endriu1 »

Tak jak pisałem Ja mam tel xaiomi 9 mam stonica z 2021 i mapy tylko przez kabelek reszta smiga bez kabla ale np. podłaczyłem syna tel samsunga do stonica i śmiga wszystko bez kabelka .
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 293
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: KoLoLoLo »

Czyli jest jak pisałem wcześniej. AA działa/ nie działa niezależnie od konfiguracji.
#K#o#L#o#L#o#L#o#
Awatar użytkownika
Skambir
Posty: 19
Rejestracja: 25 cze 2021, 09:06
model samochodu: Kia Stonic 2020 FL BL 1.0 120km MHEV

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: Skambir »

endriu1 pisze: 16 lis 2021, 20:06 Tak jak pisałem Ja mam tel xaiomi 9 mam stonica z 2021 i mapy tylko przez kabelek reszta smiga bez kabla ale np. podłaczyłem syna tel samsunga do stonica i śmiga wszystko bez kabelka .
Próbowałeś dodać nowe urządzenie z ustawień radia -> Projekcja Telefonu (tak jak na filmiku)? Do Samsunga jak dodawałem bezpośrednio z ustawień Bluetooth radia też mapy nie działały bezprzewodowo.
vessemir
Posty: 12
Rejestracja: 11 lip 2021, 00:14
model samochodu: Stonic 1.0 100 KM L
Lokalizacja: Poznań

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: vessemir »

Hej!
Ja od pół roku mam Stonica i jeśli chodzi o łączenie telefonu z autem to mam jeden wniosek - AA jest do bani, w porównaniu z ACP. Interfejs w Apple jest dużo bardziej przyjazny. Apple Car Play też dużo szybciej reaguje na polecenia niż Android Auto.

Ciekawostką jest fakt, że gdy wnoszę do auta telefon z Androidem i telefon z iOS, to Stonic natychmiast (z prędkością 2x szybszą niż z Androidem) łączy się domyślnie z iPhonem. Pomimo tego, że priorytet łączenia się mam ustawiony na telefon z Androidem. I nie jestem w stanie tego zmienić :/

Pozdrawiam
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: jacek1 »

A ja mam pytanie , czy ktoś połączył się AA bezprzewodowo z radiem z fabryczną nawigacją ?
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
dinerrr
Posty: 6
Rejestracja: 13 gru 2021, 20:29
model samochodu: Ceed III GT

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: dinerrr »

Android auto i android 12 (xiaomi 12)
Cześć czy też macie taki spory problem z androidem 12 i łączeniem oczywiście kablem z android auto? Mianowicie łacze kablem oryginalnym dołączonym do telefonu i czasem jest ok a czasem komunikat że podłącz certyfikowany kabel.... WTF (poprawne działanie AA i android 12 jest losowe)

Natomiast gdy podłączam mój poprzedni telefon z android 11 (xiaomi mi 9) to zero problemu z kablem, rozłączaniem, certyfikacją, powolnym działaniem AA, no poprostu działa jak ma działać.

I tu moje pytanie czy ktoś jeszcze mam problem z android 12 i AA czy to tylko nakładna na soft w xiaomi robi problem?

Soft auta aktualny, instalowane różne paczki AA no wiele kombinacji robiłem lecz zawsze losowo działa czyli do d...
BartBRC
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2022, 19:35
model samochodu: Stonic

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: BartBRC »

Wydaje mi się że to wina xiaomi. Miałem jakiś czas temu notę 10 i średnio to chodziło ale w sumie chodziło. Teraz mam nowszy model innej firmy i działa wszystko zarówno na kablu jak i po WiFi. Trzeba sprawdzić w opcjach tabletu auta czy jest projekcja zaznaczona przez WiFi ale skoro działa na innych telefonach to ewidentnie wina xiaomi.
A tak z innej beczki to czy istnieje możliwość aktualizacji tych tabletów w Stonic?
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: adamo64 »

Oczywiście że śą aktualizacje ale wersja bez nawigacji wymaga aktualizacji poprzez serwis, także przy najbliższym przeglądzie poproś o aktualizację radia
SyR
Posty: 9
Rejestracja: 06 cze 2022, 15:54
model samochodu: Stonic

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: SyR »

Hej,
czy ktos probowal uzywac Android Auto na telefonach Huawei od P40 w gore gdzie nie ma juz uslug google?
Samochod laczy sie jakos z tymi telefonami czy na ten moment nie jest to mozliwe?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”