SPORTAGE V 1,6 T 150 KM drgania samochodu od sprzęgła - przebieg 6500 km

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Bartek8086
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2022, 11:49
model samochodu: Kia sportage V 1,6 turbo benzyna 150 KM

SPORTAGE V 1,6 T 150 KM drgania samochodu od sprzęgła - przebieg 6500 km

Post autor: Bartek8086 »

Witam Panowie, jestem posiadaczem kia sportage V 1,6 turbo benzyna 150 KM wersja smart, skrzynia manualna 6 biegów bez mild hybrid, przebieg 6420 km. Problem mój polega na tym, że samochód drga podczas przyspieszania najbardziej wyczuwa się to od biegu 4 do 6 od około 1700 obr/min czasami można wyczuć to i na 3 biegu odczucia są takie jakby auto chciało przyspieszyć po czym jest przerwa jakby przyhamowanie i przyspiesza znowu - takimi skokami (jeździłem dieslem z uszkodzoną dwumasą i objawy były identyczne). Wczoraj wracając do domu ruszyłem ze świateł i nagle auto zatrzymało się przede mną (Pani zgasł samochód) i musiałem nagle wcisnąć sprzęgło na 1 biegu po czym cała kabina wpadła w drgania. Pojechałem na parking powtórzyłem takie ruszanie i nagłe wciśnięcie sprzęgła i znów to samo (utwierdziło mnie to w przekonaniu, że coś jest ze sprzęgłem chociaż nie upieram się gdyż nie wiem). Przy przebiegu około 1400 km miałem problem z GPF i pomimo zastosowania się do zaleceń aso i przejechaniu około 50 km S-ką przy 160 km/h nic się nie zmieniło i musiałem jechać na komputerowe usunięcie komunikatu do serwisu (piszę o tym żeby była pełna jasność chociaż uważam, że nie ma to żadnego wpływu). Byłem w serwisie stwierdzili, że jakiś problem jest nie wiedzą za bardzo co to może być i muszą się skonsultować z innymi serwisami czy takie objawy już były w innych egzemplarzach. Czekam jeszcze na wymianę na nowy element spojlera tylnego (tego z trzecim światłem stop) gdyż się rozwarstwił od słońca oraz na wymianę wypadającej uszczelki drzwi tylnych lewych. Serwis ma zadzwonić gdy uznają reklamację i otrzymają nowe części wtedy też zostawię samochód na naprawę tych drgań. Czy ktoś już miał podobny problem ?
dario37
Posty: 335
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: SPORTAGE V 1,6 T 150 KM drgania samochodu od sprzęgła - przebieg 6500 km

Post autor: dario37 »

@bartek8086 możesz coś więcej napisać o tym spojlerze?Rozwarstwił się plastik?Możesz wstawić fotkę?
Bartek8086
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2022, 11:49
model samochodu: Kia sportage V 1,6 turbo benzyna 150 KM

Re: SPORTAGE V 1,6 T 150 KM drgania samochodu od sprzęgła - przebieg 6500 km

Post autor: Bartek8086 »

Proszę zdjęcia, plastik się rozszedł od słońca.
Załączniki
F5C2DBFA-8622-4F1B-8843-A0590964863C.jpeg
E28DD676-74CE-4445-8DCA-A48078A72435.jpeg
dario37
Posty: 335
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: SPORTAGE V 1,6 T 150 KM drgania samochodu od sprzęgła - przebieg 6500 km

Post autor: dario37 »

Dzięki.Widzę dokładnie o co chodzi.Niezła kaszana......
awd4
Posty: 46
Rejestracja: 05 mar 2022, 20:22
model samochodu: Sportage 5 M+Smart 1,6 t-GDI 150 KM

Re: SPORTAGE V 1,6 T 150 KM drgania samochodu od sprzęgła - przebieg 6500 km

Post autor: awd4 »

Bartek8086 pisze: 04 sie 2022, 21:44 Witam Panowie, jestem posiadaczem kia sportage V 1,6 turbo benzyna 150 KM wersja smart, skrzynia manualna 6 biegów bez mild hybrid, przebieg 6420 km. Problem mój polega na tym, że samochód drga podczas przyspieszania najbardziej wyczuwa się to od biegu 4 do 6 od około 1700 obr/min czasami można wyczuć to i na 3 biegu odczucia są takie jakby auto chciało przyspieszyć po czym jest przerwa jakby przyhamowanie i przyspiesza znowu - takimi skokami (jeździłem dieslem z uszkodzoną dwumasą i objawy były identyczne). Wczoraj wracając do domu ruszyłem ze świateł i nagle auto zatrzymało się przede mną (Pani zgasł samochód) i musiałem nagle wcisnąć sprzęgło na 1 biegu po czym cała kabina wpadła w drgania. Pojechałem na parking powtórzyłem takie ruszanie i nagłe wciśnięcie sprzęgła i znów to samo (utwierdziło mnie to w przekonaniu, że coś jest ze sprzęgłem chociaż nie upieram się gdyż nie wiem). Przy przebiegu około 1400 km miałem problem z GPF i pomimo zastosowania się do zaleceń aso i przejechaniu około 50 km S-ką przy 160 km/h nic się nie zmieniło i musiałem jechać na komputerowe usunięcie komunikatu do serwisu (piszę o tym żeby była pełna jasność chociaż uważam, że nie ma to żadnego wpływu). Byłem w serwisie stwierdzili, że jakiś problem jest nie wiedzą za bardzo co to może być i muszą się skonsultować z innymi serwisami czy takie objawy już były w innych egzemplarzach. Czekam jeszcze na wymianę na nowy element spojlera tylnego (tego z trzecim światłem stop) gdyż się rozwarstwił od słońca oraz na wymianę wypadającej uszczelki drzwi tylnych lewych. Serwis ma zadzwonić gdy uznają reklamację i otrzymają nowe części wtedy też zostawię samochód na naprawę tych drgań. Czy ktoś już miał podobny problem ?
Mam ten sam objaw szarpania, wersja auta ta sama.
Może to paliwo, bo problem częściej występuje w PL (uwaga: tankuję markowe). Objechałem połowę przebiegu po Europie i nie miałem z tym problemu. Ale może to przypadek i długie trasy. Zgłoszę na przeglądzie 15 000 km w przyszłym tygodniu.
Bartek8086
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2022, 11:49
model samochodu: Kia sportage V 1,6 turbo benzyna 150 KM

Re: SPORTAGE V 1,6 T 150 KM drgania samochodu od sprzęgła - przebieg 6500 km

Post autor: Bartek8086 »

Proszę o informację co stwierdzi Serwis. Rownież tankuje markowe paliwo - tylko na Shellu i Orlenie teraz ostatni zbiornik na Shellu v-power i bez zmian.
Tempra
Posty: 12
Rejestracja: 31 sty 2022, 15:15
model samochodu: Kia Sportage

Re: SPORTAGE V 1,6 T 150 KM drgania samochodu od sprzęgła - przebieg 6500 km

Post autor: Tempra »

Kolego wyjasnileś te drgania? Mam taką samą wersję auta, u mnie przebieg 3000km i też się pojawiają. Przy delikatnym ruszaniu z jedynki trzęsie budą lub przy hamowaniu silnikiem gdy zbyt długo nie redukuję biegu też występują. Podejrzewam dwumasę. Za tydzień umówię się na serwis.
MARCO46
Posty: 284
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: SPORTAGE V 1,6 T 150 KM drgania samochodu od sprzęgła - przebieg 6500 km

Post autor: MARCO46 »

Bartek8086 pisze: 04 sie 2022, 21:44 Witam Panowie, jestem posiadaczem kia sportage V 1,6 turbo benzyna 150 KM wersja smart, skrzynia manualna 6 biegów bez mild hybrid, przebieg 6420 km. Problem mój polega na tym, że samochód drga podczas przyspieszania najbardziej wyczuwa się to od biegu 4 do 6 od około 1700 obr/min czasami można wyczuć to i na 3 biegu odczucia są takie jakby auto chciało przyspieszyć po czym jest przerwa jakby przyhamowanie i przyspiesza znowu - takimi skokami (jeździłem dieslem z uszkodzoną dwumasą i objawy były identyczne). Wczoraj wracając do domu ruszyłem ze świateł i nagle auto zatrzymało się przede mną (Pani zgasł samochód) i musiałem nagle wcisnąć sprzęgło na 1 biegu po czym cała kabina wpadła w drgania. Pojechałem na parking powtórzyłem takie ruszanie i nagłe wciśnięcie sprzęgła i znów to samo (utwierdziło mnie to w przekonaniu, że coś jest ze sprzęgłem chociaż nie upieram się gdyż nie wiem). Przy przebiegu około 1400 km miałem problem z GPF i pomimo zastosowania się do zaleceń aso i przejechaniu około 50 km S-ką przy 160 km/h nic się nie zmieniło i musiałem jechać na komputerowe usunięcie komunikatu do serwisu (piszę o tym żeby była pełna jasność chociaż uważam, że nie ma to żadnego wpływu). Byłem w serwisie stwierdzili, że jakiś problem jest nie wiedzą za bardzo co to może być i muszą się skonsultować z innymi serwisami czy takie objawy już były w innych egzemplarzach. Czekam jeszcze na wymianę na nowy element spojlera tylnego (tego z trzecim światłem stop) gdyż się rozwarstwił od słońca oraz na wymianę wypadającej uszczelki drzwi tylnych lewych. Serwis ma zadzwonić gdy uznają reklamację i otrzymają nowe części wtedy też zostawię samochód na naprawę tych drgań. Czy ktoś już miał podobny problem ?
Nie miałem mam inne.
Ale trochę Ci się kolego nazbierało tych tematów.
Bartek8086
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2022, 11:49
model samochodu: Kia sportage V 1,6 turbo benzyna 150 KM

Re: SPORTAGE V 1,6 T 150 KM drgania samochodu od sprzęgła - przebieg 6500 km

Post autor: Bartek8086 »

Tempra pisze: 23 paź 2022, 10:29 Kolego wyjasnileś te drgania? Mam taką samą wersję auta, u mnie przebieg 3000km i też się pojawiają. Przy delikatnym ruszaniu z jedynki trzęsie budą lub przy hamowaniu silnikiem gdy zbyt długo nie redukuję biegu też występują. Podejrzewam dwumasę. Za tydzień umówię się na serwis.
I co u Ciebie kolego stwierdził serwis ? - u mnie już zgłaszałem 3 raz teraz 9.12.2022 r. przy okazji ponownego zapchania się GPF przy 8800 km i dalej nie potrafią tego naprawić.
Tempra
Posty: 12
Rejestracja: 31 sty 2022, 15:15
model samochodu: Kia Sportage

Re: SPORTAGE V 1,6 T 150 KM drgania samochodu od sprzęgła - przebieg 6500 km

Post autor: Tempra »

Nic nie wyjaśniłem. Byłem montować hak to zgłosiłem. Serwis zrobił ścieżkę zdrowia (w sensie podłączono pod komputer w celu analizy błędów) i wszystko ok. Nie dziwi mnie to wcale. Od poprzedniego wpisu zrobiłem 2000km zrobiło się jednocześnie chłodniej i problem samoistnie znikł. Może układ napędowy się ułożył. Zaznaczam że zacząłem też jeździć trochę agresywniej. Może delikatna jazda nie sprzyja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”