mile na kilometry

forum użytkowników modelu Optima
zylczas
Posty: 29
Rejestracja: 03 sty 2016, 18:36
model samochodu: Cerato

Re: mile na kilometry

Post autor: zylczas »

Niestety pomimo pozytywnego zaskoczenia obsługą i samym zakładem w Szczecinie przy ul.Helskiej nie udało się pokonać komputera amerykańskiej Optimy.
Mechanik poddał się po około 15 minutach a w zasadzie stwierdził, że jest to niemożliwe do zmiany.
Jednak myślę, że uderzę jeszcze w parę miejsc z polecenia aczkolwiek nie wydaje mi się żeby się udało.
Kia Optima 2.4 PB/LPG USA 2014r. / Kia Cerato 1.6 PB/LPG PL 2004r.
szymel72
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2018, 21:03
model samochodu: Optima

Re: mile na kilometry

Post autor: szymel72 »

Słyszałem że da się przez menu serwisowe ( ukryte menu)
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 528
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: mile na kilometry

Post autor: gisio »

Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego jakie mogą być konsekwencje takich zmian.
Niby sprawa banalna (jak widać dla niektórych speców nie do przejścia) a skutki nawet zagrażające życiu. Uczestniczyłem w sprawie sądowej w której poszkodowany w wypadku skarżył TU o wypłatę odszkodowania za utracone zdrowie. Biegły rzeczoznawca stwierdził nieautoryzowaną ingerencję w sterownik silnika co było według niego powodem niezadziałania systemu ABS oraz nie odpalenia poduszek powietrznych. Poszkodowany sprawę przegrał a jeszcze czeka go kolejna ponieważ TU odmówiło również wypłaty odszkodowania z AC za powstałe szkody.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
zylczas
Posty: 29
Rejestracja: 03 sty 2016, 18:36
model samochodu: Cerato

Re: mile na kilometry

Post autor: zylczas »

czarny scenariusz przedstawiasz... nikt nie mówi tu o zabawach i ingerencjach u Staszka w garażu :lol:
Kia Optima 2.4 PB/LPG USA 2014r. / Kia Cerato 1.6 PB/LPG PL 2004r.
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: mile na kilometry

Post autor: umbro »

szymel72 pisze:Słyszałem że da się przez menu serwisowe ( ukryte menu)
No no - tak ukryte, że nawet w ASO o nim nie wiedzą :D
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
szymel72
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2018, 21:03
model samochodu: Optima

Re: mile na kilometry

Post autor: szymel72 »

A czy w serwisie pomogą z tym problemem , zmienia mile na kilometry i spalanie na litry czy nie ?
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: mile na kilometry

Post autor: umbro »

szymel72 pisze:A czy w serwisie pomogą z tym problemem , zmienia mile na kilometry i spalanie na litry czy nie ?
Gdy ja z tym pojechałem kiedyś do ASO to widziałem w ich oczach , że nigdy tego nie robili. Dla zbycia mnie lub swojego "dupochronu" powiedzieli, że mogą spróbować ale jeśli się nie uda to cały panel multimedialny będzie do wymiany, po czym rzucili jakaś fajną zaporową sumkę :)
Generalnie odpuść sobie, po jakimś czasie będziesz świetnie mnożył w pamięci przez 1,6 lub 0,42 :)
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
Mitland
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2021, 14:27
model samochodu: KIA Optims 1.7 CRDi 2015

Re: mile na kilometry

Post autor: Mitland »

Ponawiam temat. Mam KIA sprowadzona z UK i musze zmienic mile na km. Komus sie udalo?
Model to Optima 1.7 CRDi z 2014
PawelV12
Posty: 11
Rejestracja: 08 lip 2022, 17:54
model samochodu: Kia Optima PHEV JF

Re: mile na kilometry

Post autor: PawelV12 »

Podbijam pytanie bo mam ten sam problem. Czy ktoś wie jak zmienić galony na litry i mile na kilometry w Kia Optima Hybryda Plug-in JF ?
Bo juz się zastanawiam nad zakupieniem zewnetrznego komputera pokładowego podłaczanego przez OBDII.
bulirarafal
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2022, 18:11
model samochodu: Optima

Re: mile na kilometry

Post autor: bulirarafal »

Koledzy. Jest sukces. Po wymianie licznika w dowolnym modelu kia zbieranym modelowo tj Diesel-> Diesel 2.0gdi-> 2.0 gdi hev-> hev phev-> phev auto wyświetla l/100km i celsiusz jako obowiązująca temperaturę. co ciekawe dotyczy to wszystkich aut włącznie z autami USA . Sprawdzone na JF.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”