Pamięć foteli - zmiany w pakietach na 2023

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Szpur
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2022, 10:40
model samochodu: Kia Sportage V

Pamięć foteli - zmiany w pakietach na 2023

Post autor: Szpur »

Hejo, jakoś 12 lipca złożyłem zamówienie na Sportage Business Line + pakiet tapicerki premium, w którym znajduje się pamięć fotela.

W poniedziałek zadzwonił do mnie dealer, że teraz się pozmieniało bo wchodzi cennik 2023 (czy coś w tyms tylu) i pamięć fotela wypada z pakietu premium (dzięki temu jest taniej o 500zł) ale mogę ją sobie domówić pod warunkiem, że zamówię dach panoramiczny XD

Wyjaśnił, że to kolejne konsekwencje braku części.

Pytanie do was, czy też się spotkaliście z takim komentarzem? Czy mój kochany dealer robi mnie w ch** i chce żebym domówił dodatkowy pakiet :D

P.S. Na pdfie z ofertą faktycznie pamięć foteli jest dodana jako "Akcesoria" w cenie 500zł
wlodio5
Posty: 123
Rejestracja: 08 lut 2022, 09:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V MHEV FWD 180KM DELUXE WHITE L-30.06.2022

Re: Pamięć foteli - zmiany w pakietach na 2023

Post autor: wlodio5 »

Szpur pisze: 27 lip 2022, 12:38 Hejo, jakoś 12 lipca złożyłem zamówienie na Sportage Business Line + pakiet tapicerki premium, w którym znajduje się pamięć fotela.

W poniedziałek zadzwonił do mnie dealer, że teraz się pozmieniało bo wchodzi cennik 2023 (czy coś w tyms tylu) i pamięć fotela wypada z pakietu premium (dzięki temu jest taniej o 500zł) ale mogę ją sobie domówić pod warunkiem, że zamówię dach panoramiczny XD

Wyjaśnił, że to kolejne konsekwencje braku części.

Pytanie do was, czy też się spotkaliście z takim komentarzem? Czy mój kochany dealer robi mnie w ch** i chce żebym domówił dodatkowy pakiet :D

P.S. Na pdfie z ofertą faktycznie pamięć foteli jest dodana jako "Akcesoria" w cenie 500zł
Według mnie jeśli w dniu zamówienia pamięć była w pakiecie to taką opcję powinieneś otrzymać. Ja zamawiałem L 30 grudnia i choć w styczniu wycofali trzecią strefę klimy ze wszystkich oprócz GTline , to odebrałem z lipcu z trzecią strefą. Spróbuj powalczyć ;)
mav
Posty: 22
Rejestracja: 12 lip 2022, 08:18

Re: Pamięć foteli - zmiany w pakietach na 2023

Post autor: mav »

Dealer prawdę Ci mówi. W poniedziałek KIA Polska zakomunikowała że wprowadzają zmianę oferty, na plus: L i BL (HEV/PHEV) dostają 3 strefę klimy, na minus z Pakietu premium wypada pamięć fotela kierowcy ale dodali pakiet Premium2 z pamięcią fotela. Niestety żeby kupić Premium2 trzeba też zamówić audio, panoramę i AE+. Jest to zapewne kwestia unifikacji zamówień w celu optymalizacji produkcji w sytuacji coraz większych problemów z dostępnością elektroniki.
Szpur
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2022, 10:40
model samochodu: Kia Sportage V

Re: Pamięć foteli - zmiany w pakietach na 2023

Post autor: Szpur »

Dzięki panowie :)
komoornik
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2022, 22:30
model samochodu: Sportage V HEV FWD BL AE+

Re: Pamięć foteli - zmiany w pakietach na 2023

Post autor: komoornik »

Poza tym Sportage nie ma pamięci lusterek więc ta pamięć foteli mało warta ;)
Lunar GT
Posty: 1127
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pamięć foteli - zmiany w pakietach na 2023

Post autor: Lunar GT »

komoornik pisze: 27 lip 2022, 17:12 Poza tym Sportage nie ma pamięci lusterek więc ta pamięć foteli mało warta ;)
Mnie tam pasuje bo pod 1 mam pozycję miejską a pod 2 autostradową, nie różnią się aż tak żebym musiał zmieniać lusterko a pozycję w dłuższych trasach warto zmienić co jakiś czas.
Salt
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2022, 12:26
model samochodu: Sportage 2022 MHEV

Re: Pamięć foteli - zmiany w pakietach na 2023

Post autor: Salt »

Szpur pisze: 27 lip 2022, 12:38 Hejo, jakoś 12 lipca złożyłem zamówienie na Sportage Business Line + pakiet tapicerki premium, w którym znajduje się pamięć fotela.

W poniedziałek zadzwonił do mnie dealer, że teraz się pozmieniało bo wchodzi cennik 2023 (czy coś w tyms tylu) i pamięć fotela wypada z pakietu premium (dzięki temu jest taniej o 500zł) ale mogę ją sobie domówić pod warunkiem, że zamówię dach panoramiczny XD

Wyjaśnił, że to kolejne konsekwencje braku części.

Pytanie do was, czy też się spotkaliście z takim komentarzem? Czy mój kochany dealer robi mnie w ch** i chce żebym domówił dodatkowy pakiet :D

P.S. Na pdfie z ofertą faktycznie pamięć foteli jest dodana jako "Akcesoria" w cenie 500zł

Miałem podobnie z trzecią strefą klimatyzacji. Auto zamówione w styczniu z terminem odbioru w ciągu 6 miesięcy. Termin dotrzymany, ale jakoś po dwóch miesiącach zadzwonili, że nie będzie regulacji z tyłu, tylko nawiew. Chwilę później moja wersja wyposażenia w ogóle wypadła z cennika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”