Kia Stinger zabezpieczenia

forum użytkowników Kia Stinger
covall
Posty: 56
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: Kia Stinger zabezpieczenia

Post autor: covall »

Najprościej dorwać jakiegoś łebskiego elektronika który z serwisówki (była na forum) wyciągnie sobie schematy i na ich podstawie znajdzie jeden lub dwa punkty do odcięcia. Do zabezpieczenia wystarczy w miarę dobry immobiliser zbliżeniowy (pats) z reguły mają dwie linie do odcięcia.
Przed uruchomieniem trzeba gdzieś zbliżyć mały breloczek który będzie przy kluczyku i dopiero można odpalić.
I na pewno gameboj czy inny wynalazek złodzieje będą sobie mogli wsadzić ;)
Ja zabezpieczyłem swoją osobiści właśnie w taki sposób i jedyna możliwość dla złodziei to laweta :)
Jeśli ktoś kuma trochę elektroniki i umie czytać schematy to mogę mu podpowiedzieć co ewentualnie musi zrobić.
Cohen
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2022, 16:05
model samochodu: Stinger

Re: Kia Stinger zabezpieczenia

Post autor: Cohen »

amagib1975 pisze: 09 sie 2022, 09:47 Dzięki za pomoc. A co myślicie o zabezpieczeniu can-lock?
Mam, działa i śpię spokojnie ;)
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: Kia Stinger zabezpieczenia

Post autor: seeya »

Cohen pisze: 25 sie 2022, 14:43
amagib1975 pisze: 09 sie 2022, 09:47 Dzięki za pomoc. A co myślicie o zabezpieczeniu can-lock?
Mam, działa i śpię spokojnie ;)
co macie dokładnie na myśli?
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Kia Stinger zabezpieczenia

Post autor: GeRRaD »

Że śpi spokojnie ... 8-) Dobrze powiedziane :lol: Nie ma zabezpieczeń 100 % - jak będą chcieli to pistolet do głowy itp. ;)
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: Kia Stinger zabezpieczenia

Post autor: seeya »

GeRRaD pisze: 26 sie 2022, 08:32 Że śpi spokojnie ... 8-) Dobrze powiedziane :lol: Nie ma zabezpieczeń 100 % - jak będą chcieli to pistolet do głowy itp. ;)
chodziło mi o zabezpieczenie can-lock to jakieś dodatkowe czy to co kia proponuje? ;)
Cohen
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2022, 16:05
model samochodu: Stinger

Re: Kia Stinger zabezpieczenia

Post autor: Cohen »

Dodatkowe z zabezpiecz-auto.pl. Według mnie dodatkowe zabezpieczenie do takiego samochodu to "must-have".
W czasach kiedy samochody kradną na potęgę po prostu podchodząc do nich, nie wyobrażam sobie zostawić na mieście auta tylko z fabryczną instalacją.
W głowie cały czas mam przypadek Dowbora.

Ale tak jak kolega wyżej pisał, nie ma zabezpieczeń idealnych i zawsze znajdzie się sposób. To jest tylko dodatkowe utrudnienie dla złodzieja.
rotterr
Posty: 12
Rejestracja: 04 maja 2022, 22:42
model samochodu: Stinger

Re: Kia Stinger zabezpieczenia

Post autor: rotterr »

Ponawiam pytanie, czy ktoś korzysta z jakiś firm, które po kradzieży namierzają auto GPS/sygnałem radiowym? Czy to już fanaberia?
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Stinger zabezpieczenia

Post autor: Lunar GT »

To nie fanaberia, lokalizację auta masz nawet w KIA Connect, tylko co z tego jak bez jammera złodzieje nie podchodzą dziś do auta, więc najwyżej dostaniesz alarm że samochód jest poza zasięgiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”