Informacje o automacie

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
pjastrzab1977
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2022, 09:24
model samochodu: Hyundai santafe 2.0 CRDi 185KM awd

Informacje o automacie

Post autor: pjastrzab1977 »

Witam
Moje pytanie czy ktoś z was ma dokładną wiedzę odnośnie skrzyni automatycznych w kia/ hyundai chodzi o 6 biegowy automat klasyczny.
Niedawno kupiłem Hyundaia santafe 2.0 crdi 185km awd z 2017roku i mam zamiar na jakiś tuning.
Wiem że to forum kia ale hyundai to bliźniacze modele a na forum Hyundaia nie dostałem odpowiedzi.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Informacje o automacie

Post autor: Grundi »

Zdziwił bym się gdybys dostał rzeczową odpowiedz na tak skonstruowane pytanie.

Po co Tobie wiedza o automacie jak masz ochotę założyć nakładki na pedały, nakleić rajdowe naklejki, ( przecież to tez szeroko pojęty tuning, wieśniacki bo wieśniacki ale zawsze tuning)

Podpowiem ze gdybys skonstruował pytanie na zasadzie

Czy ktoś ma wiedzę jakie moce przełoży skrzynia bo mam ochotę zacząć od chip tuningu a skończyć na 300+ KM, myśle ze tu szybciej byś dostał odpowiedzi.

Z grzeczności ( bo na początku cię oblałem wiadrem pomyj)
Sam odpowiem na prawidłowo skonstruowane pytanie.

Każdy szanujący się tuner, będzie znał odpowiedz na Twoje pytanie i będzie widział jak bezpiecznie może podnieść moc auta aby buda została jednością z silnikiem i napędem.
pjastrzab1977
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2022, 09:24
model samochodu: Hyundai santafe 2.0 CRDi 185KM awd

Re: Informacje o automacie

Post autor: pjastrzab1977 »

Ok i dzięki za odpowiedź.
Więc znalazłem kilka firm które to dają możliwość podniesienia mocy do około 220 KM i 460 Nm ( wiadomo każdy egzeplaz inny) tylko zawsze to było w manualu. Narazie z nikim się nie kontaktowałem to jest tylko narazi początek drogi.

Moje pytanie brzmi czy ta skrzynia jest w stanie przenieść ten moment obrotowy bez szkody dla niej.
Jeżeli chodzi o obwieszanie auta jak piszesz nie zamierzam tego robić poprostu uważam że auto późno reaguje na gaz ( tryb sport poprawia delikatnie sytuację) ale chciałbym czegoś więcej.

Pozdrawiam i przepraszam za nie poprawnie postawione pytanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”