Kia Sportage V - opony całoroczne

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
leszczu
Posty: 10
Rejestracja: 07 lut 2022, 17:54
model samochodu: Kia Picanto

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: leszczu »

Ja również rozważam całoroczne, w oczekiwaniu na odbiór samochodu (Niro).
Z mojego researchu, jeżeli nie robisz 20k km rocznie, to warto rozważyć całoroczne.
To nie tylko kwestia wygody przy wymianie. Opony zimowe są najlepsze zimą, przy ujemnych temperaturach i śniegu. Przy +5 stopniach, nadal lepsze są letnie. Dlatego powinno się wymieniać, jak jest już cały dzień mróz i śnieg. A co, gdy w dzień jest jeszcze dodatnio a nad ranem potrafi być przymrozek? To taki stan utrzymuje się w listopadzie, pół grudnia, a potem znów od marca. Ja zawsze wtedy mam dylemat, kiedy wymieniać.
Tym razem, postanowiłem że kupię kompromis. Mam jednocześnie świadomość, że w śniegu utracę nieco przyczepności. Niemniej w śniegu i tak zawsze jadę wolniej i ostrożniej, mogę sobie na to pozwolić.
Po rozmowie z kolegą, który jeździ już w drugim samochodzie na całorocznych, jestem niemal pewien co do wyboru. On obecnie jeździ na Michelin CrossClimate 2 i ja też się ku nim skłaniam.
Przypominam, że nawet przy całorocznych, koła trzeba wywarzać co jakiś czas (max 1 rok, lepiej częściej i po większych uderzeniach np. w krawężnik). Trzeba też dopompowywać, najlepiej raz na pół roku, choć tu można na stacji paliw, bez wizyty w warsztacie.
eskimos
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2022, 14:43
model samochodu: Kia Sportage V 2022 HEV 1.6/ 230KM FWD Business Line
Experience Green

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: eskimos »

Też rozważam opony całoroczne. Myślę o Dunlop Sport All Season. Szkoda mi trochę tych letnich, na których wyjechałem z salonu. Może uda się sprzedać :roll:
PSy
Posty: 16
Rejestracja: 12 lip 2022, 12:04
model samochodu: KS V PHEV BL+LTH+HAR+PNS+AE+

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: PSy »

Jeżdżę już na kolejnym komplecie Michelin Crossclimate (normalne, "+" a teraz 2) w paru różnych autach, kompletnie nie ma problemu na śniegu (jedyne co mogę powiedzieć to to, że poprzecznie nie trzymają super) - latem i na mokrym OK, swoje oryginalne zdjęte po zakupie auta Michelin Primacy 4 235/50R19 103V XL sprzedałem w cenie połowy nowych.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: jarmk »

PSy pisze: 22 wrz 2022, 08:49 Jeżdżę już na kolejnym komplecie Michelin Crossclimate
Nie są zbyt głośne?
PSy
Posty: 16
Rejestracja: 12 lip 2022, 12:04
model samochodu: KS V PHEV BL+LTH+HAR+PNS+AE+

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: PSy »

Nie są zbyt głośne?
absolutnie nie - nawet patrząc na parametry obie mają klasę B - przy rozmiarze 235/50/R19
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: jarmk »

PSy pisze: 23 wrz 2022, 09:20
Nie są zbyt głośne?
absolutnie nie
Dzięki za odpowiedź i info.
adam12kia
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2022, 08:30
model samochodu: Kia Sportage 2022

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: adam12kia »

jarmk pisze: 10 wrz 2022, 06:30 W oczekiwaniu na swoją kijankę, od kilku dni czytam artykuły i opinie na temat opon wielosezonowych. Kiedyś były one dla mnie nie do przyjęcia, jednak technologia poszła do przodu i obecnie wiele osób jeździ na nich i je sobie chwali.. Mieszkam na północy Polski, zimy praktycznie u mnie nie ma, albo jest kilka dni, jeżdżę raz w roku na wakacje, a tak to "w koło komina", przebieg roczny 8 - 10 tys. km. Chciałbym, żeby opony były ciche.
Dlatego też szukam osób, które zdecydowały się na zakup wielosezonówek, chwalą je sobie i mogą polecić jakiś konkretny model do KS V..
Skłaniam się do kupna tych:
https://www.oponeo.pl/dane-opony/michel ... 27_reviews
Witam . Ja równiez zamierzam kupic ten model do Sportage . Wczesniej jezdziłem Touranem na Cross Climate i byłem zadowolony....Super opony,ja polecam i napewno kupie nastepne od Michelin całoroczne
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: jarmk »

No ja też już zdecydowałem po opiniach w necie, na forach i znajomych, kupuję całoroczne Micheliny..
muddy
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2022, 23:22
model samochodu: Sportage HEV BL

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: muddy »

jarmk pisze: 23 wrz 2022, 05:29
PSy pisze: 22 wrz 2022, 08:49 Jeżdżę już na kolejnym komplecie Michelin Crossclimate
Nie są zbyt głośne?
Subiektywnie, są minimalnie głośniejsze od oryginalnych letnich Continentali EcoContact r18.
Ze sprzedażą letnich może być różnie, ja sprzedałem ostatecznie za 1000zł, przez dwa miesiące tylko jedna osoba o nie zapytała :) Zależy pewnie od wielkości miasta w którym mieszkasz i pory roku.
Ale na kokosy nie licz, myślę, że przy odrobinie szczęścia, początkiem sezony można sprzedać za połowę ceny nowych.
MarioB
Posty: 6
Rejestracja: 31 maja 2022, 13:30
model samochodu: KIA Prestige V automat benzin MHEV

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: MarioB »

Mi właśnie szkoda letnich co mi dali na start.
Jak już je mam, a i tak jakieś muszę dokupić, to wezmę zimówki, pojeżdżę z 5-6 lat i wtedy wejdę w całoroczne.
Popieram pomysł wejścia w całoroczne, ale w momencie gdy nie mam na czym jeździć.
KIA Prestige V 2022 M automat benzin MHEV
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”