Dźwięk muzyki

forum użytkowników modelu Optima
Buddazg
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2022, 17:46
model samochodu: Optima

Dźwięk muzyki

Post autor: Buddazg »

Witam, jestem posiadaczem kii optimy z 2016 wersja XL. Auto kupione w maju bieżącego roku z przebiegiem 127kkm. Autem jestem zachwycony i zostało "znalezione i kupione" przypadkowo. Ale do sedna. Od ostatniej aktualizacji w telefonie doświadczam dziwnego problemu z odtwarzana muzyka za pośrednictwem bluetooth oraz Youtube premium, open FM czy też radiem FM. Zazwyczaj słuchałem muzyki na głośności 10, a teraz mam wrażenie że jest co najmniej o połowę ciszej. Zdarza się ze jedna piosenka leci normalnie (jak wcześniej) a kolejna już mega cicho. Problem w tym że do końca nie wiem czy aktualizacja telefonu miała jakikolwiek wpływ na to. Dodam że nagłośnienie to harman&kardon z 10-cioma głośnikami. Macie sugestie co możnaby sprawdzić? Na dniach sprawdze sparujac inny telefon.
artic82
Posty: 94
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: Dźwięk muzyki

Post autor: artic82 »

A nie jest tak że każda z aplikacji ma swoje wewnętrzne ustawienia głośności? Czy jest tak że z YouTube każda innej głośności? A też trzeba mieć świadomość, że każda z tych piosenek jest wrzucana z inną jakością. Nie wiem jak ten procesor przetwarza muzykę w zależności od źródła i jakości. U mnie też czasem jest ciszej a czasem głośniej. Nie zauważyłem tego przy odtwarzaniu muzyki z radia.
Buddazg
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2022, 17:46
model samochodu: Optima

Re: Dźwięk muzyki

Post autor: Buddazg »

Ciężko mi stwierdzić, wcześniej wszystko grało na równej głośności i nie odczuwałem najmniejszej różnicy. Będę obserwował to bo nie wiem co z tym zrobić. Źródło (telefon) w dalszym ciągu nowy nie został podłączony więc nie wiem.
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Dźwięk muzyki

Post autor: Piotrek »

Sprawdź czy nie masz jakiejś opcji podobnej do "odszumiania" stacji radiowych, która przycina głośność gdy wykryje niedostatek sygnału. Może masz w telefonie podobną opcję dodaną po aktualizacji.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Buddazg
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2022, 17:46
model samochodu: Optima

Re: Dźwięk muzyki

Post autor: Buddazg »

Sprawdzone inne źródło nadawania jak i radio. Problem tkwi w samochodzie z głośnikami tylko jaki? Głośniki by wysiadły? Raczej już nie są na gwarancji...
artic82
Posty: 94
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: Dźwięk muzyki

Post autor: artic82 »

To prędzej coś ze wzmacniaczem. Może jakieś kostki masz luźne?
Buddazg
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2022, 17:46
model samochodu: Optima

Re: Dźwięk muzyki

Post autor: Buddazg »

Dobre pytanie, będę musiał zerknąć może coś się poluzowało ładując do bagażnika. Choć wątpię że tam jakieś kable na wierzchu by były. No nic sprawdzę i dam znać
Gielar
Posty: 8
Rejestracja: 30 gru 2021, 10:21
model samochodu: Kia Optima JF 2016 - 1.7 CRDI 141KM 6MT

Re: Dźwięk muzyki

Post autor: Gielar »

Tak przy okazji. Jakie macie ustawienia equalizer'a w wersjach z Harman Kardon (wysokie, średnie, niskie tony), bardziej przód/tył? Ktoś się podzieli do potestowania...
artic82
Posty: 94
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: Dźwięk muzyki

Post autor: artic82 »

Przecież to jest subiektywne odczucie. Każdy odbiera dźwięki trochę inaczej choćby przez rozstaw uszu, kształt małżowiny usznej, wrażliwość na wysokość i ton dźwięku. Nawet odległość i wysokość fotela kierowcy ma wpływ
Nie ma uniwersalnych ustawień. Ustaw tak by tobie było przyjemnie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”