Felgi zimowe 18” OEM czy Aftermarket?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Asti
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2022, 21:35
model samochodu: Xceed

Re: Felgi zimowe 18” OEM czy Aftermarket?

Post autor: Asti »

Blues Brothers pisze: 17 cze 2022, 21:59 A dla kogo ten wywiad ? Bo jeżeli dla gwaranta, to brak tolerancji.
Co masz na myśli brak tolerancji? Czy są jakieś wytyczne Kii jesli chodzi o felgi do auta na gwarancji? (Przepraszam jestem laikeim w tej kwestii)
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Felgi zimowe 18” OEM czy Aftermarket?

Post autor: Lunar GT »

Asti pisze: 22 wrz 2022, 19:43 Co masz na myśli brak tolerancji? Czy są jakieś wytyczne Kii jesli chodzi o felgi do auta na gwarancji? (Przepraszam jestem laikeim w tej kwestii)
Jest homologacja w której są podane rozmiary felg i opon jakie dopuszcza producent do Twojego samochodu.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Felgi zimowe 18” OEM czy Aftermarket?

Post autor: Blues Brothers »

I każde odstępstwo skutkuje nieuznaniem gwarancji na koła, zawieszenie, hamulce, przekazanie napędu, skrzynię .
grzegosz
Posty: 14
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:27
model samochodu: Kia Xceed

Re: Felgi zimowe 18” OEM czy Aftermarket?

Post autor: grzegosz »

Jakby co, te „śnieżynki” z początku wątku też mają inne ET niż fabryczne felgi, a Kia sprzedaje je jako zamiennik, nie mówiąc nic o utracie gwarancji. Z racji, że jeżdżę na innych niż oryginalne felgach (18x8” ET40), pytałem w serwisie jak to wygląda z gwarancją. Nikt jej nie anuluje z samego faktu założenia innego rozmiaru kół. Dopiero jeśli wykażą, że uszkodzenie jakiegoś elementu wynika z tego powodu (chociaż bardziej chodzi o problemy ze zbieżnością czy wyważeniem i z tego wynikające), gwarancja nie obejmuje danego uszkodzonego elementu.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Felgi zimowe 18” OEM czy Aftermarket?

Post autor: Lunar GT »

grzegosz pisze: 27 wrz 2022, 13:43 pytałem w serwisie jak to wygląda z gwarancją. Nikt jej nie anuluje z samego faktu założenia innego rozmiaru kół. Dopiero jeśli wykażą, że uszkodzenie jakiegoś elementu wynika z tego powodu
O co to ja pytałem i co usłyszałem to lepiej nie pisać, każde ASO KIA ma swoją wersję, a odpowiedź KIA Polska jest że koła mają być takie jak w homologacji dla danego konkretnego samochodu.
Z samego faktu Ci nie anulują dopiero jak będziesz coś od nich chciał.
Oni tylko napiszą "odmawiamy naprawy gwarancyjnej", to TY będziesz musiał wykazać że uszkodzenie nie wynika z powodu niewłaściwych kół.
Jacek_Do
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2022, 11:54
model samochodu: Kia xCeed

Re: Felgi zimowe 18” OEM czy Aftermarket?

Post autor: Jacek_Do »

Co do rozmiaru felg i kół.
Kupując auto dostahjesz do niego homologację, na drugiej stronie masz wypisane rozmiary felg i kół jakie można do niego założyć.
Wystarczy sprawdzić.
O ile auto będzie jezdziło, hamowało itp. przy nieznacznie zmienionym choćby ET.
To w przypadku wypadku, ubezpieczyciel juz się może do tego przyczepić.
W Kia dostaniesz różne odpowiedzi w zależnosci od salonu.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Felgi zimowe 18” OEM czy Aftermarket?

Post autor: Blues Brothers »

Wg opinii biegłego sądowego , co do ubezpieczenia liczy się stan techniczny,a drobne odstępstwa nie grają roli, np rozmiar opon +-2%. Jednak co do gwarancji każde nawet najmniejsze odstępstwo od homologacji, daje powód do odrzucenia roszczeń.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Felgi zimowe 18” OEM czy Aftermarket?

Post autor: Lunar GT »

Blues Brothers pisze: 03 paź 2022, 15:05 Wg opinii biegłego sądowego ,
Tylko którego bo są ich chyba tysiące, ilu biegłych tyle opinii.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Felgi zimowe 18” OEM czy Aftermarket?

Post autor: Blues Brothers »

Każdego opinia jest bardziej wiarygodna, niż forumowe gdybanie. A przede wszystkim to nie jest forumowy no name, tylko człowiek z imienia i nazwiska.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”