WADY / USTERKI Sportage V MY2022

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Lunar GT
Posty: 1137
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: Lunar GT »

gisio pisze: 18 paź 2022, 21:05 Ty tak serio?
Zupełnie serio, dopuszczam możliwość awarii rzeczy złożonych/skomplikowanych ale w tym przypadku to zwykła fuszera nie przystająca do możliwości koncernu, i nie bierz tego osobiście jako jego drobna cząstka.
nagdob
Posty: 1124
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: nagdob »

Jestem po akcji serwisowej z tą uszczelką pod spojlerem. Zrobione przy okazji zmiany kół na zimowe. Okazuje się, że uszczelki są ok. Nie trzeba ich wymieniać. Problemem są niedokładnie dokręcone śruby spojlera. Z czasem zaczyna drgać i to powoduje, że się "wysuwają". Wystarczyło popuścić te śruby, ułożyć uszczelki (prawa, lewa) i dobrze dokręcić. Na razie jest ok. Ciekawe tylko, czy to już będzie się trzymać, czy za jakiś czas znowuż nie wyjdą. Zobaczymy.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
dario37
Posty: 340
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: dario37 »

nagdob pisze: 11 paź 2022, 13:34 Może to nie usterka, ale wada w pewnym sensie tak. Otóż przy włączeniu ogrzewania lusterek jak są zaparowane, to wszystko pięknie się obsusza, oprócz miejsca, gdzie zlokalizowany jest trójkącik w wykrzyknikiem ostrzegający o pojeździe w martwym polu. Pozostaje w tym miejscu zaparowany kwadracik. Fajne co? ;)
Dziś rano sprawdziłem u siebie.Całe lusterka odparowywują,rownież ten wspomniany trójkącik.Więc masz coś nie tak.
nagdob
Posty: 1124
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: nagdob »

dario37 pisze: 26 paź 2022, 18:53
nagdob pisze: 11 paź 2022, 13:34 Może to nie usterka, ale wada w pewnym sensie tak. Otóż przy włączeniu ogrzewania lusterek jak są zaparowane, to wszystko pięknie się obsusza, oprócz miejsca, gdzie zlokalizowany jest trójkącik w wykrzyknikiem ostrzegający o pojeździe w martwym polu. Pozostaje w tym miejscu zaparowany kwadracik. Fajne co? ;)
Dziś rano sprawdziłem u siebie.Całe lusterka odparowywują,rownież ten wspomniany trójkącik.Więc masz coś nie tak.
Jasne.
Marcin_1976 pisze: 12 paź 2022, 08:21
nagdob pisze: 12 paź 2022, 07:42
Marcin_1976 pisze: 11 paź 2022, 20:48 ...

Ja w ProCeed nie mam diody, ale maty tam też nie ma. Przygotowana mata pod tą opcję niezależnie czy jest czy nie.
Czyli mam rozumieć, że jak grzejesz lusterka, to też masz niedogrzany kwadracik w górnym rogu?
Dokładnie tak
Ale u ciebie oczywiście jest mata grzewcza w tym miejscu. Może zbyt późno spojrzałeś, bo jak minie "trochę czasu" to w końcu i te miejsca "odparują" w sensie "spłynie woda".
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
dario37
Posty: 340
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: dario37 »

Sprwadziłem również ręką ,cały wkład lusterka jest równomiernie ciepły ,więc nie mam problemu z osuszaniem.
nagdob
Posty: 1124
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: nagdob »

nagdob pisze: 11 paź 2022, 13:34 Może to nie usterka, ale wada w pewnym sensie tak. Otóż przy włączeniu ogrzewania lusterek jak są zaparowane, to wszystko pięknie się obsusza, oprócz miejsca, gdzie zlokalizowany jest trójkącik w wykrzyknikiem ostrzegający o pojeździe w martwym polu. Pozostaje w tym miejscu zaparowany kwadracik. Fajne co? ;)
No to może inni wypowiedzą się na ten temat?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1137
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: Lunar GT »

W miejscu gdzie jest symbol para schodzi tyle że trochę wolniej, może być że na samym symbolu nie ma podgrzewania (bo jest tam podświetlenie) i ciepło tam dociera wolniej z maty wokół symbolu bo tak to wygląda że schodzi dookólnie. Nie jest to żadna wada /usterka tylko techniczny niuans.
nagdob
Posty: 1124
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 27 paź 2022, 08:35 W miejscu gdzie jest symbol para schodzi tyle że trochę wolniej, może być że na samym symbolu nie ma podgrzewania (bo jest tam podświetlenie) i ciepło tam dociera wolniej z maty wokół symbolu bo tak to wygląda że schodzi dookólnie. Nie jest to żadna wada /usterka tylko techniczny niuans.
Ale u kolegi dario37 para schodzi równomiernie 8-) . Oczywiście, że nie uznaję tego za wadę, ale faktycznie w tym miejscu wolniej schodzi para, co może powodować, że jak coś znajdzie się w martwym polu to możemy nie zauważyć. Aczkolwiek nawet jak lusterko było zaparowane, to i tak przez parę na lusterku widać było pomarańczowy kolor diody. Tak więc nie jest tak źle.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: Marcin_1976 »

nagdob pisze: 26 paź 2022, 19:50 Ale u ciebie oczywiście jest mata grzewcza w tym miejscu. Może zbyt późno spojrzałeś, bo jak minie "trochę czasu" to w końcu i te miejsca "odparują" w sensie "spłynie woda".
Co nie zmienia, że w opcji bez lub z diodą, jest tam sama mata grzewcza. A odparowuje bo ciepło dochodzi później z maty i w ten róg.
Deluxe
Posty: 39
Rejestracja: 29 kwie 2022, 19:44
model samochodu: Kia Sportage V 1.6 150KM ver. M + Smart

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: Deluxe »

Witam,
Mam takie pytanie. Czy szyba od strony kierowcy nie podnosi się sama? W sensie w innym aucie miałem tak, że wcisnąłem i przytrzymałem chwilę przycisk podnoszenia i szyba sama zamykała się do końca, a w Kii muszę trzymać ciągle przełącznik. W dół działą automatyczne otwieranie "do końca"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”