Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Cinek88
Posty: 11
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
model samochodu: Sportage

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Cinek88 »

Ile czekaliście na odbiór auta od czasu przywozu do salonu?,bo mój dotarł w ubiegły piątek a jeszcze niema zrobionego tzw.przeglądu zerowego,a już jest zapłacony i zarejestrowany...
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: gisio »

Przegląd zerowy jest robiony przed dotarciem auta do Dealera więc nie wiem skąd dostałeś taką informację.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Cinek88
Posty: 11
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
model samochodu: Sportage

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Cinek88 »

Może źle zrozumiałem sprzedawcę ,a chodziło mu o przygotowanie do wydania...
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: kemotl »

Może w salonie wystarczy telefon na policję z zarzutem przywłaszczenia mienia za które zaplacieles i formalnie jesteś jego wlascicielem.
Cinek88
Posty: 11
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
model samochodu: Sportage

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Cinek88 »

Jutro rano dzwonię i stawiam sprawę jasno.
TomekR
Posty: 18
Rejestracja: 06 kwie 2022, 08:41
model samochodu: Sportage V

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: TomekR »

Cinek88 pisze: 01 lis 2022, 10:51 Ile czekaliście na odbiór auta od czasu przywozu do salonu?,bo mój dotarł w ubiegły piątek a jeszcze niema zrobionego tzw.przeglądu zerowego,a już jest zapłacony i zarejestrowany...
Jak nic dodatkowego nie instalujesz, to w sumie 1-2 dni powinny wystarczyć. U mnie był 1 dzień (wymiana opon na całoroczne była do zrobienia).

Przy tak długim zwlekaniu, przy braku instalacji czegokolwiek w serwisie, nabrałbym podejrzeń, że uszkodził im się na miejscu (wgniecenie, zarysowanie czy kij wie) i grają na czas, by naprawić. Przyszedłbym na odbiór z miernikiem grubości lakieru na Twoim miejscu.

No chyba, że instalujesz coś (alarm, hak czy co tam) - to może potrwać.
Cinek88
Posty: 11
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
model samochodu: Sportage

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Cinek88 »

Oglądałem auto dwa dni po dotarciu do salonu dość dokładnie i nie zauważyłem uszkodzeń na karoserii,zleciłem tylko wymianę opon na źimówki
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: jarmk »

Cinek88 pisze: 01 lis 2022, 10:51 Ile czekaliście na odbiór auta od czasu przywozu do salonu?,bo mój dotarł w ubiegły piątek a jeszcze niema zrobionego tzw.przeglądu zerowego,a już jest zapłacony i zarejestrowany...
Swoją KS V odebrałem dwa tygodnie temu. A od momentu dotarcia auta do salonu czekałem, a dokładniej zleciało 8 dni. Trzy dni w salonie czekali na dokumentacje auta. Potem kurierem wysłano mi dokumenty do jego rejestracji. Po otrzymaniu dokumentów zarejestrowałem go i podałem telefonicznie w ten sam dzień nr rejestracyjny auta do jego ubezpieczenia. Po przyjęciu propozycji na ubezpieczenie auta, umówiłem się na jego odbiór. Między czasie był weekend, no i tak zeszło 8 dni..
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: shider »

gisio pisze: 01 lis 2022, 14:36 Przegląd zerowy jest robiony przed dotarciem auta do Dealera więc nie wiem skąd dostałeś taką informację.
Ja odbierałem samochód w maju i wtedy przegląd zerowy (PDI) był robiony jak najbardziej u dealera. Jest on wpisywany w książce gwarancyjnej więc można łatwo sprawdzić gdzie i kiedy był robiony. Czy coś się zmienilo od lipca gdy importer zaczął znakować pojazdy?
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: gisio »

Dokładnie tak. Od lipca PDI jest robione na stoku importera wraz ze znakowaniem DNA.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”