wyjazd z parkingu za pomocą pilota Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Kejton
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V HEV BL AWD

wyjazd z parkingu za pomocą pilota Sportage V

Post autor: Kejton »

Wczoraj na parkingu w centrum handlowym zastawiono mnie tak, ze nie mogłem otworzyć drzwi. Próbowałem użyć pilota, żeby auto samo wyjechało ale mi się to nie udało. Wiem co o mnie pomyślicie i przyznaje się bez zbędnych komentarzy, ze nie jestem zbyt bystry w tym temacie.
Ostatni raz bawiłem się wyjazdem auta z pilota w kwietniu po odebrania Kia z salonu i kompletnie zapomniałem jak to robić. A wcale nie jest to takie intuicyjne.
Czy ktoś z was mógłby tu napisać łopatologicznie jak to robić i które po kolei przyciski uruchamiać.
Od razu nadmienię, że instrukcję mam ale nie chce mi się jej wertować a moje auto napewno posiada taką funkcję
Z góry dziękuję :D
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: wyjazd z parkingu za pomocą pilota Sportage V

Post autor: Lunar GT »

Łopatologicznie:
1. Wciskasz przycisk zamkniętej kłódki(nawet jak samochód jest zamknięty tak na wszelki wypadek)
2. Wciskasz i przytrzymujesz przycisk z niepełnym kółeczkiem (z napisem "Hold" jak Ci się zechce go przeczytać) aż usłyszysz/zauważysz reakcję samochodu, wtedy go zwalniasz
3. Naciskasz przycisk z narysowanym samochodzikiem w kierunku jazdy tego którego oczekujesz
Odległość od samochodu nie może być zbyt duża, chyba było coś że do 4m.
Kejton pisze: 04 lis 2022, 07:38 Od razu nadmienię, że instrukcję mam ale nie chce mi się jej wertować
Mimo wszystko polecam to zrobić.
Kejton
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V HEV BL AWD

Re: wyjazd z parkingu za pomocą pilota Sportage V

Post autor: Kejton »

Lunar GT pisze: 04 lis 2022, 08:47 Łopatologicznie:
1. Wciskasz przycisk zamkniętej kłódki(nawet jak samochód jest zamknięty tak na wszelki wypadek)
2. Wciskasz i przytrzymujesz przycisk z niepełnym kółeczkiem (z napisem "Hold" jak Ci się zechce go przeczytać) aż usłyszysz/zauważysz reakcję samochodu, wtedy go zwalniasz
3. Naciskasz przycisk z narysowanym samochodzikiem w kierunku jazdy tego którego oczekujesz
Odległość od samochodu nie może być zbyt duża, chyba było coś że do 4m.
Kejton pisze: 04 lis 2022, 07:38 Od razu nadmienię, że instrukcję mam ale nie chce mi się jej wertować
Dzięki. Zrobiłem wszystko jak napisałeś ale za krótko trzymałem przycisk Hold
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: wyjazd z parkingu za pomocą pilota Sportage V

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 04 lis 2022, 08:47 ...
Odległość od samochodu nie może być zbyt duża, chyba było coś że do 4m.
No właśnie. Kiedyś z balkonu próbowałem "ruszyć" na odległość i ku mojemu zdziwieniu auto się odpaliło, ale jednak nie ruszyło. Trochę byłem zdziwiony. Demonstrowałem to znajomemu. I dopiero jak przyszliśmy do auta udało się "odjechać". Ale zastanawiam się dlaczego odpalił?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”