Kamerka samochodowa, videorejestrator

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
krzysztofer7
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2022, 13:19
model samochodu: Sportage V PHEV Gt-Line

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: krzysztofer7 »

Cześć,
Przy okazji, w temacie kamerek. Sam od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu, ale trochę powstrzymuje mnie załatwienie sprawy kabla zasilającego. Nie chcę żeby wisiał na środku auta, a na ten moment nie wiem jak uporać się z poprowadzeniem go bokiem. Jak macie to rozwiązane w swoich Sportage V? Jak długi kabel zasilający był Wam potrzebny?
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: jarmk »

krzysztofer7 pisze: 02 lis 2022, 16:30 Jak macie to rozwiązane w swoich Sportage V? Jak długi kabel zasilający był Wam potrzebny?
Rozwiązanie tak jak zawsze robiłem, tylko montaż w serwisie. Zakładają w skrzynce bezpieczników dodatkowe gniazdo, chowają kabel do miejsca które wskażesz.
Potem wpis w książce gwarancyjnej.
Obecna cena montażu w serwisie w Gdańsku przedniej kamery to 250 zł. Przód i tył 500 zł.
Kable zasilające są z reguły ok. 3 m długości, w zupelności wystarczy.
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: marsen »

A ja się zastanawiam nad adapterem zasilania do OBD. W starszych Sportage to gniazdo jest pod maską a w naszych? Ktoś wie?
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: Lunar GT »

marsen pisze: 06 lis 2022, 19:20 Ktoś wie?
Gdybyś czekał na samochód to bym to pytanie jeszcze zrozumiał ale jako użytkownik :roll:
Oczywiście pod tą klapką co bezpieczniki, na lewo od kierownicy z tym że raczej nic tam nie podłączysz bo zamknięta klapka praktycznie dotyka pustego złącza OBD.
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: marsen »

Lunar GT pisze: 06 lis 2022, 19:40
marsen pisze: 06 lis 2022, 19:20 Ktoś wie?
Gdybyś czekał na samochód to bym to pytanie jeszcze zrozumiał ale jako użytkownik :roll:
Oczywiście pod tą klapką co bezpieczniki, na lewo od kierownicy z tym że raczej nic tam nie podłączysz bo zamknięta klapka praktycznie dotyka pustego złącza OBD.
Uwierz, że po zadaniu pytania pomyślałem sobie: "najpierw powinieneś sam sprawdzić" :lol: Więc masz rację ale do auta mam kawałek i... lenistwo wygrało. Także przyjmuję Twoje słowne skarcenie ;)
Za to podzielę się wnioskami z weekendowego siedzenia nad wideo rejestratorami. Może komuś się przyda wiedza, że w segmencie do 1000 zł godną uwagi kamerką 1CH jest: VANTRUE E1. Wygrywa jasnością obiektywu i świetnym HDR.

Lunar-dzięki za odp.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: Lunar GT »

marsen pisze: 06 lis 2022, 19:57 VANTRUE E1.
Nie jest zła, choć dla mnie konstrukcja zbyt odstająca od szyby, ja preferuję VIOFO lub 70Mai.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: jarmk »

Ja dzisiaj przyklejałem do szyby swoją kamerkę 70mai i średnio mi to wyszło, trochę krzywo nakleiła się ta folia.. gdybym miał jeszcze jedną folię i taśmę, bo w komplecie dostałem tylko 1 szt., to przykleiłbym jeszcze raz.
Jednak zastanawiam się, czy ta taśma od uchwytu wytrzyma latem i kamerka nie odpadnie.. przez ostatnie lata używałem kamerek na przyssafkę i w upałach co trochę odpadała.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: Lunar GT »

jarmk pisze: 06 lis 2022, 20:56 Ja dzisiaj przyklejałem do szyby swoją kamerkę 70mai i średnio mi to wyszło, trochę krzywo nakleiła się ta folia.. gdybym miał jeszcze jedną folię i taśmę, bo w komplecie dostałem tylko 1 szt., to przykleiłbym jeszcze raz.
Jednak zastanawiam się, czy ta taśma od uchwytu wytrzyma latem i kamerka nie odpadnie.. przez ostatnie lata używałem kamerek na przyssafkę i w upałach co trochę odpadała.
Po to jest ta folia żebyś mógł poprawić to co spieprzyłeś ewentualnie przenieść kamerkę do innego samochodu (można ją delikatnie podważyć i odkleić bez obaw) , mam kamerki przyklejone na taśmie 3M już dobre kilka lat i żadna nie odpadła. Przyssawki to ani estetyczne ani trwałe.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: jarmk »

Lunar GT pisze: 07 lis 2022, 06:23 ....mam kamerki przyklejone na taśmie 3M już dobre kilka lat i żadna nie odpadła.
Fajnie, dzięki za odpowiedź..
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: marsen »

Lunar GT pisze: 06 lis 2022, 19:40 raczej nic tam nie podłączysz bo zamknięta klapka praktycznie dotyka pustego złącza OBD.
Na szczęście gniazdo jest wypinane.
Załączniki
1667845353129.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”