Kia Sportage V - przecieka

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Kia Sportage V - przecieka

Post autor: Kontur »

Hej,

Chyba to byl pierwszy raz kiedy samochod stał 3 dni pod chmurką i padał deszcz i ........przecieka gorna uszczelka drzwi tylnych prawych...tak ze byla mokra plama o srednicy 10cm na kanapie....ewidentnie widac gdzie woda sie dostaje....widac ze dzrzwi jakby nie dociagniete....i ciezko sie zamykaja....wiec jak sie dociagnie to wtedy sie beda ciezko zamykac.

Juz ASO zglaszalem ciezkie zamykanie ( i wiele innych spraw)....to powiedzieli ze tak musi byc bo z tej strony jest kanal powietrzny i zawsze tak bedzie......przeciekania jeszcze nie zglaszalem.....da sie to jakos samemu dociagnac.....bo jak mam do ASO jechac i maja mnie znow obrazac to srednio mam ochote.

Ktos tez tak ma?
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Kia Sportage V - przecieka

Post autor: jaskier »

.to powiedzieli ze tak musi byc bo z tej strony jest kanal powietrzny i zawsze tak bedzie.
jak żyję takiego tłumaczenia w aso nie słyszałem :shock:
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: Kia Sportage V - przecieka

Post autor: Kontur »

jaskier pisze: 07 lis 2022, 11:34
.to powiedzieli ze tak musi byc bo z tej strony jest kanal powietrzny i zawsze tak bedzie.
jak żyję takiego tłumaczenia w aso nie słyszałem :shock:
Szkoda gadać, dodam tylko ze na zgłoszony problem z ząbkowaniem opon przednich odpowiedzieli ze cytuje " jazda sportowa lub w trudnym terenie" jest powodem ząbkowania opon.

Odnośnie przeciekania zerknijcie czy tez tak macie. Może ktoś wie jak przesunąć/wyregulować zamek żeby lepiej dociągał drzwi.
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V - przecieka

Post autor: nagdob »

Kontur pisze: 07 lis 2022, 11:53 ...

Odnośnie przeciekania zerknijcie czy tez tak macie. Może ktoś wie jak przesunąć/wyregulować zamek żeby lepiej dociągał drzwi.
Każdy ogarnięty blacharz powinien ci to poustawiać. Na razie nie zauważyłem żadnych przecieków u mnie. Drzwi są chyba dobrze spasowane, bo zamykają sią jednakowo wszystkie tzn. mniej więcej takiej samej siły trzeba użyć żeby zamknąć.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
mgr
Posty: 18
Rejestracja: 10 kwie 2022, 21:33

Re: Kia Sportage V - przecieka

Post autor: mgr »

Na grupie Tucsona na FB widziałem kilka takich przypadków. Z tego co kojarzę to ASO ogarnęło temat. Może warto pofatygować się do innego serwisu(?)
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: Kia Sportage V - przecieka

Post autor: Kontur »

mgr pisze: 07 lis 2022, 20:18 Na grupie Tucsona na FB widziałem kilka takich przypadków. Z tego co kojarzę to ASO ogarnęło temat. Może warto pofatygować się do innego serwisu(?)
Hej, masz moze linka?
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: Kia Sportage V - przecieka

Post autor: Kontur »

mgr pisze: 07 lis 2022, 20:18 Na grupie Tucsona na FB widziałem kilka takich przypadków. Z tego co kojarzę to ASO ogarnęło temat. Może warto pofatygować się do innego serwisu(?)
Znalazłem tylko cos takiego, temat dość swierzy i nie ma nic o rozwiązaniu:
https://hyundaitucson.info/wadliwe-uszc ... t2168.html
mgr
Posty: 18
Rejestracja: 10 kwie 2022, 21:33

Re: Kia Sportage V - przecieka

Post autor: mgr »

Kontur pisze: 07 lis 2022, 20:33
mgr pisze: 07 lis 2022, 20:18 Na grupie Tucsona na FB widziałem kilka takich przypadków. Z tego co kojarzę to ASO ogarnęło temat. Może warto pofatygować się do innego serwisu(?)
Hej, masz moze linka?
Na Facebooku widziałem - https://www.facebook.com/groups/1046557 ... 0/?app=fbl . Piszą (różne osoby, objawy podobne): wymiana uszczelki w ASO, regulacja drzwi, problem drzwi i foliowego uszczelnienia+ odpływów, niech zdejmą boczek i wszystko będzie jasne. Trzeba przycisnąć ASO i niech sprawdzają dokładnie 😀
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: Kia Sportage V - przecieka

Post autor: Kontur »

Thx...poprosilem o dostep do grupy i poczytam, ale u mnie leci przez uszczelke na gorze drzwi a nie z dolu drzwi ale jeszcze jutro sprawdze dokladnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”