Kia Sportage V - opony

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
prezes_lbn
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:41
model samochodu: CEED III Kombi

Re: Kia Sportage V - opony

Post autor: prezes_lbn »

Po tym jak ASO wyważało mi koła w ceedzie nie pozwolę im się nigdy dotknąć nawet do wentylków. Na jednym kole po 100 gram ciężarków. W wulkanizacji obok za głowę się łapali.Nie popadajmy w paranoję z tą utratą gwarancji. Jeszcze trochę to pdolewać płyn do spryskiwaczy będziemy do ASO jeździć.

Brakuje jeszcze dopiski w SZICu że te zestawy co oni sprzedają nie są zestawami OE. Jednie producent felg np. Dezent gwarantuje że są zgodne ze specyfikacją KIA dla danego modelu, co na to gwarant?.
Lunar GT
Posty: 1137
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Sportage V - opony

Post autor: Lunar GT »

mgr pisze: 08 lis 2022, 23:21 Ktoś bezczelny lub zwyczajnie tępy pisał ten artykuł...
Zwyczajnie napisał go pracownik ASO, starają się jak mogą żeby coś zarobić wybiegając do nie do końca uczciwych metod/straszenia utratą gwarancji, podobnie jak na kołach 400/500 na sztuce drożej niż poza ASO na tym samym produkcie.
Najwyraźniej ludzie im na to pozwalają.
Henryk 54
Posty: 102
Rejestracja: 27 cze 2022, 10:08
model samochodu: Sportage 2022 HEV BL 180+HEV

Re: Kia Sportage V - opony

Post autor: Henryk 54 »

Z tym straszeniem to potwierdzam.Wymiana czujników ciśnienia.W ASO .Tekst,Panie,trzeba zprogramować,podpisać cyfrowo bo komputer nie zadziała.Koszt 250 zł.Ja wymieniłem czujniki z ali i wczytały się automatycznie po 5 km.Koszt ze zdjęciem opon,wymianą czujników i z montażem na aucie 220 zł.Koszt w ASO tych samych czynności 750 zł.
nagdob
Posty: 1124
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V - opony

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 09 lis 2022, 08:53
mgr pisze: 08 lis 2022, 23:21 Ktoś bezczelny lub zwyczajnie tępy pisał ten artykuł...
Zwyczajnie napisał go pracownik ASO, starają się jak mogą żeby coś zarobić wybiegając do nie do końca uczciwych metod/straszenia utratą gwarancji, podobnie jak na kołach 400/500 na sztuce drożej niż poza ASO na tym samym produkcie.
Najwyraźniej ludzie im na to pozwalają.
I samemu pewnie też nie można zmieniać kół (gotowych) z letnich na zimowe :?: Absurd jakiś. A jak się złapie gumę na drodze, to też nie można samemu zmienić koła :?: A może chodzi o to, żeby koła były dobrze dokręcone :?: To tylko w ASO :mrgreen: Bzdurny i głupi artykuł.
Ja co prawda kupiłem komplet kół zimowych w ASO, gdzie mi założyli w cenie zakupu. Ale miałem taki rabat, że jak kalkulowałem zakup i wymianę poza ASO to wyszło cenowo praktycznie tak samo. Fakt, że regularne ceny w ASO to jakiś kosmos. Ale po wyjeździe z ASO było takie ciśnienie jak na fotce. I to jest dobry przykład jak ci mechanicy przykładają się do swojej pracy. :evil:
Załączniki
Ciśnienie w kołach po wymianie w ASO.jpg
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1137
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Sportage V - opony

Post autor: Lunar GT »

nagdob pisze: 09 lis 2022, 09:41 Ale po wyjeździe z ASO było takie ciśnienie jak na fotce. I to jest dobry przykład jak ci mechanicy przykładają się do swojej pracy.
To jedno a drugie to że nie odróżniaja ciśnienia w bar od PSI, co potwierdzają różne wpisy na forum.
dario37
Posty: 340
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Kia Sportage V - opony

Post autor: dario37 »

Obrażacie mechaników.W ASO pracują wymieniacze części. :shock:
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Kia Sportage V - opony

Post autor: saron22 »

Jeśli w ASO tak montują opony jak mi zamontowali tablicę rejestracyjną to raczej bym się nie skusił. Nawet za darmo.
Na zdjęciach widać jak zamontowali mi tablicę rejestracyjną w ASO w Bydgoszczy w nowym ProCeed. Strzałkami zaznaczyłem fabryczne miejsca do przykręcenia tablicy rejestracyjnej...
Dla mnie trzeba być upośledzonym, żeby coś takiego odjebać...
Załączniki
IMG_0692.JPEG
IMG_0691.JPEG
IMG_0690.JPEG
nagdob
Posty: 1124
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V - opony

Post autor: nagdob »

saron22 pisze: 09 lis 2022, 22:34 Jeśli w ASO tak montują opony jak mi zamontowali tablicę rejestracyjną to raczej bym się nie skusił. Nawet za darmo.
Na zdjęciach widać jak zamontowali mi tablicę rejestracyjną w ASO w Bydgoszczy w nowym ProCeed. Strzałkami zaznaczyłem fabryczne miejsca do przykręcenia tablicy rejestracyjnej...
Dla mnie trzeba być upośledzonym, żeby coś takiego odjebać...
No faktycznie maniana. Pewnie nie mogli dopasować ramki do oryginalnych miejsc. U mnie koła dobrze zamontowali, śruby nie były doje....ane. Z czuciem się odkręcały, ale za to ciśnienie w kołach :roll: Dałem fotkę wcześniej.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Kia Sportage V - opony

Post autor: saron22 »

nagdob pisze: 10 lis 2022, 09:36
saron22 pisze: 09 lis 2022, 22:34 Jeśli w ASO tak montują opony jak mi zamontowali tablicę rejestracyjną to raczej bym się nie skusił. Nawet za darmo.
Na zdjęciach widać jak zamontowali mi tablicę rejestracyjną w ASO w Bydgoszczy w nowym ProCeed. Strzałkami zaznaczyłem fabryczne miejsca do przykręcenia tablicy rejestracyjnej...
Dla mnie trzeba być upośledzonym, żeby coś takiego odjebać...
No faktycznie maniana. Pewnie nie mogli dopasować ramki do oryginalnych miejsc. U mnie koła dobrze zamontowali, śruby nie były doje....ane. Z czuciem się odkręcały, ale za to ciśnienie w kołach :roll: Dałem fotkę wcześniej.
Właśnie problem w tym, że otwory w ramce idealnie pasują w te fabryczne miejsca! To jest cały problem!
Mam wrażenie, że upośledzona małpa by to lepiej zamontowała.
Chciałem sobie zmienić ramki pod tablice na takie wyłożone gumą od spodu żeby mi lakieru na zderzakach nie rysowały i nie mogę bo jak przykładam tą nową ramkę to otwory w ramce nie pasują w te otwory co te debile wywierciły tylko właśnie w fabryczne miejsca.
A jeśli nawiercę i przymocuję ją w fabryczne miejsca to górne „ponadprogramowe” otwory będzie widać spod ramki.
dario37
Posty: 340
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Kia Sportage V - opony

Post autor: dario37 »

Nie wiem,gdzie zamawialiście swoje auta,ale u mnie nie było żadnych problemów.Nawet ciśnienie w oponach było ok.Kia -Długołęka k/Wrocka. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”