Kamerka samochodowa, videorejestrator

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: Lunar GT »

marsen pisze: 07 lis 2022, 19:26 Na szczęście gniazdo jest wypinane.
Można i tak ale ja uważam że jednak lepszym rozwiązaniem i bezpieczniejszym jest podpięcie się adapterami pod bezpieczniki.
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: marsen »

Ostatecznie zrezygnowałem z tego pomysłu i póki co podępne się pod któreś USB-C. Tym bardziej, że nie zależy mi na trybie parkingowym, bo parking mam monitorowany. A o pomyśle z OBD poczytałem, że może to prowadzić do jakichś błędów komputera...
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: saron22 »

Jakich błędów? O czym ty piszesz? Można się podpiąć pod gniazdo OBD ponieważ tam jest zasilanie do glowicy diagnostycznej za pomocą ktorej mozna odczytać błedy i parametry pojazdu. Do wtyczki podpinanej do OBD podpięte są tylko przewody zasilające - przewody komunikacyjne nie są podpięte. To o jakich ty błedach piszesz?
Często osoby montujące lokalizatory GPS podpinają się wlaśnie pod OBD.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: jarmk »

No ja to zawsze wolę żeby w serwisie mi podłączyli kamerkę. Schowają ładnie kabel, podepną w skrzynce z bezpiecznikami i wpiszą w książkę gwarancyjną.
Teraz też jestem umówiony na podlaczenie kamerki.
Koszt podłączenia przedniej kamerki to 250 zl.
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: fuTer »

https://www.komputronik.pl/product/6195 ... lsrc=aw.ds


Ja mam tą, Kia jest moim trzecim autem na którym montuję tą kamerkę. Posiadam ją ponad 5 lat, żadnych problemów. Koszt założenia u ogarniętego elektryka 70 zł, wszystko pięknie schowane, podpięte tam gdzie złącze obd.
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: marsen »

saron22 pisze: 08 lis 2022, 10:35 Jakich błędów? O czym ty piszesz? Można się podpiąć pod gniazdo OBD ponieważ tam jest zasilanie do glowicy diagnostycznej za pomocą ktorej mozna odczytać błedy i parametry pojazdu. Do wtyczki podpinanej do OBD podpięte są tylko przewody zasilające - przewody komunikacyjne nie są podpięte. To o jakich ty błedach piszesz?
Często osoby montujące lokalizatory GPS podpinają się wlaśnie pod OBD.
A jednak coś jest na rzeczy.
Załączniki
Screenshot_2022-11-09-16-11-42-535-edit_com.android.chrome.jpg
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: saron22 »

marsen pisze: 09 lis 2022, 16:12
saron22 pisze: 08 lis 2022, 10:35 Jakich błędów? O czym ty piszesz? Można się podpiąć pod gniazdo OBD ponieważ tam jest zasilanie do glowicy diagnostycznej za pomocą ktorej mozna odczytać błedy i parametry pojazdu. Do wtyczki podpinanej do OBD podpięte są tylko przewody zasilające - przewody komunikacyjne nie są podpięte. To o jakich ty błedach piszesz?
Często osoby montujące lokalizatory GPS podpinają się wlaśnie pod OBD.
A jednak coś jest na rzeczy.
Ale czego to dowodzi?
W instrukcji obsługi samochodu jest napisane, żeby nie pić wody z akumulatora. Czy to oznacza, że ludzie piją wodę z akumulatora?
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: marsen »

saron22 pisze: 09 lis 2022, 17:16
Ale czego to dowodzi?
W instrukcji obsługi samochodu jest napisane, żeby nie pić wody z akumulatora. Czy to oznacza, że ludzie piją wodę z akumulatora?
Trafny przykład podałeś. Skoro więc jest takie ostrzeżenie to czegoś nie robię.
Wolę skonsultować temat np. z serwisem, podpiąć się w inny sposób albo poczekać aż ktoś z własnego doświadczenia powie, że używa i jest ok.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: jarmk »

Panowie, chciałbym spytać czy też tak macie w KS V, że na podszybiu podsufitka na krawędziach troszkę odstaje od szyby, tzn. nie przylega idealnie, tak, że prawie palce można wsadzić..?
Pytam, bo nie wiem, czy ten typ tak ma, czy to teraz ja tam mam po montażu kamerki i chowaniu kabla...
Mógłby kotoś przy okazji sprawdzić i odpisać..? Z góry dzięki.
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Kamerka samochodowa, videorejestrator

Post autor: saron22 »

Coś na temat montażu kamerek w ASO :D
viewtopic.php?t=9032&start=10
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”