Raport spalania Kia Sportage V.

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
dario37
Posty: 339
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: dario37 »

nagdob pisze: 06 lis 2022, 08:20
saron22 pisze: 05 lis 2022, 15:00 Możesz napisać coś więcej? Jak jaka procedura? Ile to trwało? Te 2 tys litrów to do wykorzystania na jakiejś konkretnej stacji czy na terenie całego kraju?
Czysz byś nie doszukał się sarkazmu w poprzedniej odpowiedzi :?: Rozumiem, że to debilne pytanie zadałeś dla jaj.
Brawo@nagdob ;)
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: saron22 »

nagdob pisze: 06 lis 2022, 08:20
saron22 pisze: 05 lis 2022, 15:00 Możesz napisać coś więcej? Jak jaka procedura? Ile to trwało? Te 2 tys litrów to do wykorzystania na jakiejś konkretnej stacji czy na terenie całego kraju?
Czysz byś nie doszukał się sarkazmu w poprzedniej odpowiedzi :?: Rozumiem, że to debilne pytanie zadałeś dla jaj.
Dlaczego sarkazmu? Dlaczego debilne pytanie?
Przecież forum jest od tego żeby dyskutować.
Dlaczego jedne pytania są debilne a drugie nie są?
Wytłumaczcie mi to dlaczego pytanie o tankowanie do pierwszego czy do drugiego odbicia to temat do dyskusji na 4 strony a pytanie o przepał jest z cyklu tych debilnych?
Ja tego nie rozumiem. Skąd te podwójne standardy?
Aż chciałoby się napisać: jak nie masz nic mądrego do napisania to nie pisz jak to inni robią w innych tematach.
O co tu chodzi? Trzeba coś wykupić żeby móc innym pisać, że zadają debilne pytania? Bo jedni mogą tak pisać a drudzy nie.
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: marsen »

nagdob pisze: 05 lis 2022, 07:08
marsen pisze: 04 lis 2022, 20:20HEV, ECO
Czyli średnia prędkość z tego dystansu to około 53 km/h. Do tego dodałbym jeszcze jakieś 0,2 l/100km, bo komputer zaniża spalanie. Mój troszkę lepiej wychodzi, pomimo, że mam napęd na 4 koła.
A w ogóle to co ty masz za wyświetlacz w wersji BL?
No to faktycznie duże to spalanie w porównaniu do średniej prędkości :lol: Wyświetlacz to motyw wskaźników dynamiczny tylko tego dnia była mega mgła i tak właśnie się dostosował :)
JohnWayne
Posty: 58
Rejestracja: 19 sie 2022, 19:30
model samochodu: KIA Sportage 1.6 150KM, manual, Business Line, Black Pearl

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: JohnWayne »

Jak u Was ze spalaniem w ujemnych temperaturach? U mnie w trasie ciężko zejść poniżej 8l/100km. Prędkość 100km/h.
Henryk 54
Posty: 102
Rejestracja: 27 cze 2022, 10:08
model samochodu: Sportage 2022 HEV BL 180+HEV

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: Henryk 54 »

Potwierdzam,w mieście mimo że bateria na full to i tak silnik się uruchamia aby uzyskać temperaturę do ogrzewania.Zrobiłem eksperyment,skręciłem grzanie na minimum i odrazu spalanie zjechało na normalny poziom.No ale coś za coś.Ale ja i tak jestem zadowolony ze spalania,średnie,duże miasto,korki,6,2l.
Dzonzi
Posty: 52
Rejestracja: 07 lis 2022, 15:44

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: Dzonzi »

Warto dopłacać 30 tysięcy do wersji HEV względem zwykłej benzyny?
Nawet jeżeli średnie spalanie w HEV będzie 2l/100km niższe to wyrówna nam się po około 215 tys. kilometrów licząc, że cena benzyny to 7 zł.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: Lunar GT »

Dzonzi pisze: 19 lis 2022, 20:08 Warto dopłacać 30 tysięcy do wersji HEV względem zwykłej benzyny?
Nawet jeżeli średnie spalanie w HEV będzie 2l/100km niższe to wyrówna nam się po około 215 tys. kilometrów licząc, że cena benzyny to 7 zł.
To problematyczne pytanie i w zasadzie powinno brzmieć "czy Cię stać" niekoniecznie w stosunku do Ciebie ale ogółu zastanawiających się.
To nie jest tylko kwestia spalania, również osiągów i to niekoniecznie 0-100, dla mnie istotna była też skrzynia biegów.
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: fuTer »

Również chciałem heva w automacie. Jednak czas oczekiwania ponad 6 msc. spowodował ,że jest benzyna w manualu. Dla mnie spoko bo mało po mieście jeżdżę.
prezes_lbn
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:41
model samochodu: CEED III Kombi

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: prezes_lbn »

Lunar GT pisze: 19 lis 2022, 20:21
To problematyczne pytanie i w zasadzie powinno brzmieć "czy Cię stać" niekoniecznie w stosunku do Ciebie ale ogółu zastanawiających się.
To nie jest tylko kwestia spalania, również osiągów i to niekoniecznie 0-100, dla mnie istotna była też skrzynia biegów.
[/quote]
Też tak myślę że to kwestia gustu. Miałem okazję dostać z salonu na parę dni obydwie skrzynie do jeżdżenia i MHEVa i HEVa w ramach otarcia łez na oczekiwanie na zmowiony model- plus dla salonu. Ogólnie MHEV lepiej zmienia biegi ale HEV jest mega komfortowy i napewno cichszy. Jeśli chodzi o spalanie nie jestem z tych co jezdza o kropelce i spalanie w obydwu modelach było przy mojej jezdzie podobne i faktycznie jakbym miał możliwość to pierwotnie zamówił bym HEV.😀 Klasyczne automaty jednak są klasa sama w sobie.
prezes_lbn
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:41
model samochodu: CEED III Kombi

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: prezes_lbn »

prezes_lbn pisze: 19 lis 2022, 21:13
Lunar GT pisze: 19 lis 2022, 20:21
To problematyczne pytanie i w zasadzie powinno brzmieć "czy Cię stać" niekoniecznie w stosunku do Ciebie ale ogółu zastanawiających się.
To nie jest tylko kwestia spalania, również osiągów i to niekoniecznie 0-100, dla mnie istotna była też skrzynia biegów.
Też tak myślę że to kwestia gustu. Miałem okazję dostać z salonu na parę dni obydwie skrzynie do jeżdżenia i MHEVa i HEVa w ramach otarcia łez na oczekiwanie na zmowiony model- plus dla salonu. Ogólnie MHEV lepiej zmienia biegi ale HEV jest mega komfortowy i napewno cichszy. Jeśli chodzi o spalanie nie jestem z tych co jezdza o kropelce i spalanie w obydwu modelach było przy mojej jezdzie podobne i faktycznie jakbym miał możliwość to pierwotnie zamówił bym HEV.😀 Klasyczne automaty jednak są klasa sama w sobie dla wygodnych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”