Kia Sportage 2022 - reset wyświetlacza

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Kia Sportage 2022 - reset wyświetlacza

Post autor: jarmk »

Jako, że miałem dzisiaj dziwny problem z wyświetlaczem, to szukam w instrukcji, czy gdziekolwiek, opisu resetu wyświetlacza..
Pytałem o to też na fejsie w Grupie KIA, ale bez konkretu.

Otóż po cofaniu zawiesił mi się obraz z tylnej kamery, a po chwili prawa strona wyświetlacza (ta z multimediami i ustawieniami) zrobiła się czarna, tak jakby całkiem zgasła. Po kilku minutach pojawił się ekran z ikonami, jednak były one nie aktywne.. po dotknięciu na nie słychać było "kliknięcie", jednak nic się nie zmieniało. Nie działało przesuwanie ekranem w lewo, czy też w prawo, tak jakby wszystko "wisiało"..
Jednak przypomniało mi się, że ktoś gdzieś kiedyś pisał na forum o dziurce w wyświetlaczu do jego resetu. Tak więc wypatrzyłem takową, wsadziłem w nią na kilka sekund wykałaczkę i ekran po chwili zaskoczył..

W związku z powyższym chciałbym spytać, czy przydażyła się komuś kiedyś taka sytuacja z wyświetlaczem ?
Czy jest gdzieś w instrukcji coś na temat resetu wyświetlacza, czy też jakiś opis tej "dziurki" zaznaczonej strzałką...? Szukałem, ale nic nie znalazłem..
Załączniki
Bez tytułu.png
PawMig
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2021, 17:45

Re: Kia Sportage 2022 - reset wyświetlacza

Post autor: PawMig »

U mnie było podobnie, mianowicie. Ustawiłem cel na mapie w garażu podziemnym bez dostępu do sieci.
Kiedy wyjechałem na powierzchnie, cała nawigacja się zawiesiła. Nic nie działało, nie reagowało. Ekran wyświetlał nieruchomą mapę. Wyłączanie auta nie pomogło. Z czasem udało się powrócić do głównego menu z ikonkami, ale żadna nie była aktywna. Dopiero jak zaparkowałem, po kilku godzinach jak wróciłem wszystko wróciło do normy.
Wniosek taki, że chwilowe wyłączenie auta nic nie daje. On musi chyba chwile postać, aż prad sie odcina. Od tamtej pory wszystko dxziała, ale już nie ustawiam nawigacji w garażu podziemnym :)
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kia Sportage 2022 - reset wyświetlacza

Post autor: jarmk »

PawMig pisze: 03 lis 2022, 11:15 Od tamtej pory wszystko dxziała, ale już nie ustawiam nawigacji w garażu podziemnym :)
Jako, że w instrukcji nic nie ma na temat resetu ekranu, to dzwoniłem przed chwilą z ciekawości do serwisu i powiedziano mi, że zdarzylo im się nawet zawieszenie ekranu przy sprawdzaniu auta przed wydaniem.

W takim przypadku należy zresetować ekran wsadzając coś ostrego do dziurki wskazanej w powyższej fotce.
Ja wsadzilem wykałaczkę, kliknąłem i po chwili ekran zaskoczył.
Kriford
Posty: 40
Rejestracja: 21 wrz 2020, 19:51
model samochodu: Kia Rio IV (2020)
kia Sportage NQ5

Re: Kia Sportage 2022 - reset wyświetlacza

Post autor: Kriford »

Witam

mi zawiesił mi się ekran podczas dzwonienia. Rozmowa była skończona a ekran się zablokował bo cały czas pokazywał że trawa rozmowa telefoniczna.
Samochód zamknąłem i po 10 minutach system się sam restartuje- wyłącza się. I problem znikł. Diler mi powiedział o tym guziku niestety nakleiłem folie aby ekran się nie mazał bo maże się jak diali - może mam grube paluchy.

p.s. To musi być już super że KIA dodała specjalny guzik do restartowania multimediów. Nie wiem czy się bać czy płakać bo sami nie rozwiązali zawieszania się systemu i guzik jest niezbędny. Mogli dorzucić agrafkę.

Pozdrawiam
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kia Sportage 2022 - reset wyświetlacza

Post autor: jarmk »

Kriford pisze: 06 lis 2022, 19:21 .... KIA dodała specjalny guzik do restartowania multimediów.
No skoro nie do końca system jest dopracowany, że powstają czasem zwiechy, to w sumie dobrze, że jest taka "dziurka z guzikiem".. bo ja, gdy zobaczyłem całkowiecie czarny ekran, to myślałem, że już będę zaliczał serwis po dwóch tygodniach od odebrania auta.. a do serwisu mam 80 km.
Tom164
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2022, 08:41
model samochodu: KIA Sportage V

Re: Kia Sportage 2022 - reset wyświetlacza

Post autor: Tom164 »

Panowie czy ktoś z was poradziła sobie z tym problemem? Na drugi dzień od zakupu KIA się zwiesiła. Wyczytałem, że aktualizacja powinna pomóc. Zrobiłem ją wczoraj, ale dziś rano znowu czarny ekran i tylko reset z guzika pomaga. Niby to w niczym nie przeszkadza, ale z drugiej strony ojczym kupił Tucsona i jakoś nie ma takich problemów, a ja dzień w dzień. Czy ktoś z was sobie z tym poradził?
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kia Sportage 2022 - reset wyświetlacza

Post autor: jarmk »

Tom164 pisze: 24 lis 2022, 10:39 Czy ktoś z was sobie z tym poradził?
Mi przydarzyło się raz, też kilka dni po odebraniu auta, dlatego założyłem tu ten wątek i w Grupie KIA Sportage 2022 na fejsie.
Na fejsie dwie osoby pisały, że miały ten problem, gdy auto nie miało zasięgu.
Ktoś też to potwierdził i napisał, że uruchamiając nawigację wskakiwał mu czarny ekran.
Gdzieś też wyczytałem, że komuś pojawiał się czarny ekran, gdy uruchamiał auto w garażu, bo też niby przez brak zasięgu..
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Sportage 2022 - reset wyświetlacza

Post autor: Lunar GT »

Tom164 pisze: 24 lis 2022, 10:39 Panowie czy ktoś z was poradziła sobie z tym problemem? Na drugi dzień od zakupu KIA się zwiesiła. Wyczytałem, że aktualizacja powinna pomóc. Zrobiłem ją wczoraj, ale dziś rano znowu czarny ekran i tylko reset z guzika pomaga. Niby to w niczym nie przeszkadza, ale z drugiej strony ojczym kupił Tucsona i jakoś nie ma takich problemów, a ja dzień w dzień. Czy ktoś z was sobie z tym poradził?
ASO , po raz trzeci.
dario37
Posty: 339
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Kia Sportage 2022 - reset wyświetlacza

Post autor: dario37 »

jarmk pisze: 24 lis 2022, 11:02
Tom164 pisze: 24 lis 2022, 10:39 Czy ktoś z was sobie z tym poradził?
Mi przydarzyło się raz, też kilka dni po odebraniu auta, dlatego założyłem tu ten wątek i w Grupie KIA Sportage 2022 na fejsie.
Na fejsie dwie osoby pisały, że miały ten problem, gdy auto nie miało zasięgu.
Ktoś też to potwierdził i napisał, że uruchamiając nawigację wskakiwał mu czarny ekran.
Gdzieś też wyczytałem, że komuś pojawiał się czarny ekran, gdy uruchamiał auto w garażu, bo też niby przez brak zasięgu..
Niestety tak już jest ,że co któryś egzemplarz ma coś wadliwego.Akurat trafiliście na takie.....Współczucie,bo musi to być wkurzające.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”