Ceed III 1.4 tgdi lekko szarpie przy przyspieszaniu.

forum użytkowników modelu Ceed
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Ceed III 1.4 tgdi lekko szarpie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gielu »

Radi850 pisze: 24 lis 2022, 10:23 WItam, ja też mam poszarpywanie przy przyspieszaniu - ale dość znacznie się nasiliły (20 000km przebiegu) ostatnimi czasy. Ciężko stwierdzić czy mapy tak napisane czy jakieś inne przyczyny. Opcji jest masę. W moim poprzednim aucie drgania z układu napędowego (stuki itp.) powodowały duże amplitudy napięcia z czujnika spalania stukowego zamontowanego na bloku silnika (tak się niosło) i auto jechało dennie. Wymiana koła dwumasowego, które nie dawało typowych efektów uszkodzenia i układu sprzęgła temat ucięła. Dla mnie układ zapłonowy to nie jest przyczyna. Ale serwis dopóki lampki na desce nie ujrzy tyłka nie ruszy i nie będzie się bawił w diagnozę problemu. Auto wygodne, spore, praktyczne - ale ostatnimi czasy rozczarowujące.
Fakt ze Ceed ma pare bolaczek ale ktore auto ich nie ma :) A co do serwisów to faktycznie jak im palcem nie pokazaesz gdzie jest problem i nie bedziesz sie upieral przy tym to oni zawsze problemu nie widza.
Strumyk
Posty: 1
Rejestracja: 23 gru 2022, 00:16
model samochodu: KIA PROCEED 1.4 T-GDI 140KM MANUAL

Re: Ceed III 1.4 tgdi lekko szarpie przy przyspieszaniu.

Post autor: Strumyk »

Cześć,

Mam podobne szarpania do opisywanych przez Was w silniku 1.4 t-gdi 140km.

Pierwsze szarpnięcie miało miejsce przy około 85 tys km, na 6 biegu przy równych 3000 obr/min. później był spokoj na chwile i tak co jakiś czas szarpało delikatnie, ale przy okazji serwisu na 90 tys km zglosilem temat, blędów nie bylo lecz wgrali mi nowe oprogramowanie sterownika silnika, niby coś pomogło ale nie za dlugo po 2 tys znowu delikanie szarpało raz na jakiś czas. Wczoraj miałem serwis na 105 tys km i był wymieniany olej i sam filtr oleju, zaczęło szarpać na prawie każdym biegu (3,4,5,6) przy mocnym wciskaniu gazu w zakresie 2800 do 3100 obr/min, przy redukcji i obrotach powyżej 3500 i dynamicznym przyspieszaniu nie szarpie, przy delikatnym przyspieszaniu bez względu na obroty również nie szarpie.
Umówiłem się na diagnostykę, ale dopiero mają termin na 17.01.2023, zobaczymy co wyjdzie z tematem.

Autem przez ostatnie 10 miesięcy zrobiłem ponad 50 tys km, głównie autostrada, trasa około 700km na jeden przejazd, wpięty spokojny tempomat przez 90% trasy (120-140km/h).
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Ceed III 1.4 tgdi lekko szarpie przy przyspieszaniu.

Post autor: bielaPL »

Gielu pisze: 25 lis 2022, 11:57 Fakt ze Ceed ma pare bolaczek ale ktore auto ich nie ma :) A co do serwisów to faktycznie jak im palcem nie pokazaesz gdzie jest problem i nie bedziesz sie upieral przy tym to oni zawsze problemu nie widza.
właśnie tu jest problem... obsługa serwisowa, już znam kilka osób które za drugim razem odrzuciły Kia ze względu na serwis, ludzie wolą zapłacić gdzieś więcej ale jak pojadą z problemem to nie będą zlewani...
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ceed III 1.4 tgdi lekko szarpie przy przyspieszaniu.

Post autor: Lunar GT »

bielaPL pisze: 23 gru 2022, 10:05 to nie będą zlewani...
O naiwności ludzka.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Ceed III 1.4 tgdi lekko szarpie przy przyspieszaniu.

Post autor: bielaPL »

Lunar GT pisze: 23 gru 2022, 12:17
bielaPL pisze: 23 gru 2022, 10:05 to nie będą zlewani...
O naiwności ludzka.
wiadomo różnie bywa ale zamiast wątków jakie auto wybrać pojawiają się jaki serwis w okolicy jest dobry i nie sprawia problemów ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”