Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: Kontur »

Hej,
Mam wjazd do garazu delikatnie pod górkę (moze maks 10 stopni) i moge z pilota bez problemu wjechac przodem ale tyłem samochod nie chce wjechac, natomiast i tylem wyjezdza i przodem wyjezdza. Zaobserwowaliscie cos takiego u siebie?
Tomeck
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2022, 19:49
model samochodu: Ceed

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: Tomeck »

Witam. Chciałbym zapytać czy da się jakoś wyłączyć auto hold ,żeby się nie aktywował przy hamowaniu. Mam dosc ciasne miejsce parkingowe.Podczas jazdy testowej Sportage Hev z automatem próbowałem zaparkować i myslałem że wystarczy tylko delikatnie popuszczać sprzeglo zeby auto sie toczylo.Ale przez ciągle włączający się auto hold trzeba było delikatnie wciskać gaz żeby samochód zaczął się poruszać przez co mało co nie zahaczyłem sciany. Jeździłem testowo też nową corolla cross i tam sie da normalnie toczyć popuszczając sprzeglo.Z góry dzięki za odpowiedź
Krych86
Posty: 78
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:48
model samochodu: KIA Sportage V HEV BL AWD

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: Krych86 »

Nie do końca rozumiem co masz na myśli. Przecież hybryda to automat, więc raczej popuszczasz hamulec ;) A na konsoli środkowej masz przycisk z napisem "Auto Hold" który go wyłącza, więc wtedy puszczając hamulec, auto ruszy
Tomeck
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2022, 19:49
model samochodu: Ceed

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: Tomeck »

Mam na myśli to że jak zatrzymam samochód a potem popuszczam pedał hamulca to samochód się nie toczy . Wciskałem też na konsoli przycisk auto hold żeby go wylaczyc ale nic to nie daje i trzeba lekko operować gazem żeby hamulec puścił i samochód jechał pomału. Jest to trochę kłopotliwe w przypadku wjeżdżania w miejsce parkingowe na centymetry
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: nagdob »

U mnie za każdym razem jak naciskam przycisk auto hold to albo go włączam albo wyłączam. Owszem, jak się go włączy, to auto zapamiętuje to ustawienie i jak uruchamiasz ponownie samochód to już jest włączony. Odwrotnie przy wyłączonym. Może za długo trzymasz ten przycisk.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Tomeck
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2022, 19:49
model samochodu: Ceed

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: Tomeck »

Auto mialem dosyc krótko podczas jazdy próbnej,więc nie wiem ,byc moze cos tam nacisnąłem źle.Ale czy czasem auto hold sam się nie aktywuje jak przytrzymam przez chwilę wcisniety hamulec?
Henryk 54
Posty: 101
Rejestracja: 27 cze 2022, 10:08
model samochodu: Sportage 2022 HEV BL 180+HEV

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: Henryk 54 »

Jak delikatnie hamujesz to po puszczeniu hamulca auto samo się toczy.Jeśli mocno zaciska się auto-hold.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: kon »

A nie masz tam może trochę "pod górkę" i nie trzyma Cię HAC (hill holder)?
Tomeck
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2022, 19:49
model samochodu: Ceed

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: Tomeck »

Henryk 54 pisze: 05 mar 2023, 11:06 Jak delikatnie hamujesz to po puszczeniu hamulca auto samo się toczy.Jeśli mocno zaciska się auto-hold.
Właśnie o to mi chodzi czy jest opcja żeby to jakos wylaczyc zeby się nie zaciskał auto hold po mocnym wcisnieciu hamulca. Przy takim ciasnym manewrowaniu mam nawyk że ciągle wciskam hamulec do końca i później znów żeby ruszyć trzeba muskać pedał gazu przez co łatwo o porysowanie auta
Krych86
Posty: 78
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:48
model samochodu: KIA Sportage V HEV BL AWD

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: Krych86 »

Tym przyciskiem możesz wyłączyć "Auto Hold" i będzie tak jak opisujesz. Widocznie coś nie zadziałało albo właśnie może za długo przytrzymałeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”