1.6 CRDI 110 KM... Dzwonienie, grzechotanie i inne... przypadłości...

forum użytkowników modelu Ceed
Arenia70
Posty: 30
Rejestracja: 14 cze 2021, 18:00
model samochodu: Kia Cee'd SW 1.6 CRDI, 81 kW, 2017

1.6 CRDI 110 KM... Dzwonienie, grzechotanie i inne... przypadłości...

Post autor: Arenia70 »

Cześć!

Zgłaszam się ponownie, bo moja Kijanka z 2017 roku zaczyna miewać kolejne przypadłości...
Ad rem...
Dzwonienie w okolicach paska wielorowkowego, na biegu jałowym. No... jakby przewracała się garść małych nakrętek. W ASO wymienili pasek i... dalej to samo.
Poza tym nadal i coraz częściej miga mi kontrolka EPS. Po odpaleniu na wolnych obrotach, gdy zjadę z ronda i przejadę na wprost około 50-100 metrów, gdy wpadnę na jakieś małe nierówności... Miga kilkanaście razy i przestaje. Częściej jesienią i zimą niż latem i wiosną / chyba że jadę latem w czasie deszczu /. Błędów w ASO nie znaleźli, wymienić kolumny kierowniczej z modułem nie chcą, bo nie.. bo ewentualna decyzja odmowna Kia Motors Polska i będą musieli za kolumnę zapłacić sami, itp. Podchodzili już do diagnozy kilka razy, przeprogramowywali, sprawdzali wiązki, połączenia i... klapa... nic.

Ponadto, gdy wolniej ruszam z pierwszego biegu, czuję przez chwilę jakby drżenie w kierownicy, jakby ruszała "na raty" - choć to nie kangur.

I dodatkowo, przy przełączaniu na biegi 4., 5. i 6., gdy puszczę sprzęgło to czuję takie jakby klapnięcie, jak dyby pedał sprzęgła pracował wolniej i sprzęgło zadziałało szybciej i opadło na silnik...

Doradźcie coś, bo już tracę siły...

A.

PS Diagnozy były w różnych ASO.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”