Aktualizacja systemu audio (radio) KIA Sportage

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
mpaszka
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2022, 08:35
model samochodu: Sportage V

Aktualizacja systemu audio (radio) KIA Sportage

Post autor: mpaszka »

Na stronie KIA w USA i Kanadzie jest dostępna aktualizacja radia czy będzie też taka aktualizacja dla Europy? Radio mogłoby wyświetlać więcej informacji jak i poprawić android auto.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja systemu audio (radio) KIA Sportage

Post autor: Lunar GT »

Dobrze jest przejrzeć forum zanim się o coś pyta bo prawdopodobnie odpowiedź już jest
search.php
viewtopic.php?t=5983
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 304
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
Lokalizacja: Niebocko

Re: Aktualizacja systemu audio (radio) KIA Sportage

Post autor: KoLoLoLo »

mpaszka pisze: 08 gru 2022, 20:14 i poprawić android auto.
Myślę że Kia nie ma na to wpływu a Google.
KIA OPTIMA II 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED III 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
radier
Posty: 119
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Aktualizacja systemu audio (radio) KIA Sportage

Post autor: radier »

Aktualizacja w USA dotyczy wersji bieda systemu bez nawigacji. Na naszym rynku to będą wersje M.
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Aktualizacja systemu audio (radio) KIA Sportage

Post autor: krgorny »

Pisałem o tym, że jest aktualizacja dla USA właśnie tutaj:
viewtopic.php?p=70929#p70929

Niestety dla Europy wciąż aktualizacji nie ma i nikt chyba nic nie wie. Byłem pod koniec Listopada w serwisie i pytałem przy okazji czy coś wiedzą, to kolejny raz usłyszałem, że naszych odbiorników się nie aktualizuje, bo nie ma po co. Dla mnie to troche złe tłumaczenie, bo jednak przykład USA i Kanady pokazuje, że jest po co. I dla Europejskich jednostek przydałaby sie poprawa błędów, bo ja mam np tak, że jak jest CarPlay i cofam, to po zakończeniu cofania i wyłączeniu podglądu z kamery moje radio nagle się wyłącza mimo, że dalej chciałbym go używać.

Dla informacji, nie tylko jeszcze Kie Ceed w wersji M ma radio bez nawigacji, ale również wersje L, a także Proceed i Xceed w tych podstawowych wersjach.

Co do samego procesu aktualizacji, jak można zaobserwować po USA i Kanadzie, nie potrzeba jakiejkolwiek aplikacji na komputer żeby pobrać uaktualnienie. Pliki z aktualizacją są do pobrania bezpośrednio na dysk, tylko wystarczy wybrać model radia i auta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”