Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sportage NQ5

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
koxinslaw
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2022, 17:17
model samochodu: Sportage NQ5

Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sportage NQ5

Post autor: koxinslaw »

Jako iż zbliża się sezon zimowy postanowiłem zapytać, jakie opony zimowe proponowalibyście zakupić do Sportage z 2022, oraz jeśli można dowiedzieć się więcej również TPMS. To muszą być konkretne modele czujnika, od jakiejś firmy, czy wszystkie pasują itd? Jestem prawie kompletnym laikiem więc bardzo chętnie posłucham opinii oraz rad bardziej doświadczonych osób :D
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sportage NQ5

Post autor: Lunar GT »

Dobrze jest zacząć od tego nim zada się pytanie
search.php
Wtedy można znaleźć i poczytać to
viewtopic.php?t=8397
viewtopic.php?t=8752
viewtopic.php?t=8792
Bartek8086
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2022, 11:49
model samochodu: Kia sportage V 1,6 turbo benzyna 150 KM

Re: Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sportage NQ5

Post autor: Bartek8086 »

koxinslaw pisze: 26 wrz 2022, 09:57 Jako iż zbliża się sezon zimowy postanowiłem zapytać, jakie opony zimowe proponowalibyście zakupić do Sportage z 2022, oraz jeśli można dowiedzieć się więcej również TPMS. To muszą być konkretne modele czujnika, od jakiejś firmy, czy wszystkie pasują itd? Jestem prawie kompletnym laikiem więc bardzo chętnie posłucham opinii oraz rad bardziej doświadczonych osób :D

Ja zakupiłem najlepsze w testach Bridgestone LM005 klasa paliwa B, na mokrym A, przekładka w aso kia 160 zł. Rozważałem zakup felg i czujników - firma alcar ma hybrydowe dosyć fajnie wyglądające koszt ok 1659 zł (ostatnia cena z Allegro) model 202401A plus czujniki coś koło 700 zł, ale po problemach z tym autem stwierdziłem, że to strata pieniędzy bo na tak długo z nim nie będę aby przekładki przewyższyły wartość felg polecam zrobić podobnie 😉
Kejton
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V HEV BL AWD

Re: Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sportage NQ5

Post autor: Kejton »

Ja tez po wielu analizach i opiniach zakupiłem opony zimowe Bridgestone LM005. Są super, świetnie trzymaja się na śniegu i są ciche.
Do 4x4 rewelacja. Od 2 dni zasypało Polskę na biało i drogi są mocno zaśnieżone. Teraz dopiero widać na jakich oponach ludzie jeżdżą i jakie mają problemy na drodze.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2022, 13:04 przez Kejton, łącznie zmieniany 1 raz.
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sportage NQ5

Post autor: saron22 »

Kejton pisze: 12 gru 2022, 08:47 Od 2 dni zasypało Polskę na biało i drogi są mocno zasypane. Teraz dopiero widać na jakich oponach ludzie jeżdżą i jakie mają problemy na drodze.
U mnie nie ma centymetra śniegu. Asfalt jest suchy i czarny.
Kejton
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V HEV BL AWD

Re: Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sportage NQ5

Post autor: Kejton »

saron22 pisze: 12 gru 2022, 10:07
Kejton pisze: 12 gru 2022, 08:47 Od 2 dni zasypało Polskę na biało i drogi są mocno zasypane. Teraz dopiero widać na jakich oponach ludzie jeżdżą i jakie mają problemy na drodze.
U mnie nie ma centymetra śniegu. Asfalt jest suchy i czarny.
Już się poprawiam. Zasypało Warszawę i okolice :D
wolmac
Posty: 34
Rejestracja: 07 maja 2022, 20:20
model samochodu: Sportage NQ5 HEV GT-Line AWD, HK, AE+

Re: Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sportage NQ5

Post autor: wolmac »

Kejton pisze: 12 gru 2022, 08:47 Ja tez po wielu analizach i opiniach zakupiłem opony zimowe Bridgestone LM005. Są super, świetnie trzymaja się na śniegu i są ciche.
Do 4x4 rewelacja. Od 2 dni zasypało Polskę na biało i drogi są mocno zasypane. Teraz dopiero widać na jakich oponach ludzie jeżdżą i jakie mają problemy na drodze.
Nexen Winguard Sport 2 SUV 235/55R18 104 H XL - napęd 4x4 . Polecam . Po kilku zakupach zimowek "wyleczyłem" się z kupowania premium. Średnia półka w zupełności wystarczy. Letnie to już inny temat i tutaj nie maco oszczędzać :-)
sztyk
Posty: 74
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:46
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI (180) MHEV 7DCT, L + AEB, FWD

Re: Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sportage NQ5

Post autor: sztyk »

Również kupiłem Bridgestone Blizzak Lm005.
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sportage NQ5

Post autor: nagdob »

A ja jeździłem na średniej półce i uważam, że Pirelli Scorpion Winter to petarda.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”