Kia Sportage V - opony całoroczne

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: jaskier »

będzie trudno ze sprzedażą letnich, ja wystawiłem za 1200 ktoś nawet pytał na olx czy aktualne i na tym się skończyło. Na wiosnę powinny zejść
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: jarmk »

Dziś do południa zmieniłem Continentale na Micheliny CC2, trochę pojeżdziłem tak z ciekawości i jestem zadowolony.
Nie widzę, a raczej nie słyszę różnicy między nimi, zobaczymy jak dalej będą się sprawować..

Natomiast Continentale letnie na sprzedaż:
https://www.olx.pl/d/oferta/opony-letni ... ro_listing
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: jarmk »

Panowie, do tych co kupili Micheliny CrossClimate 2 - dostaliście już "kartę paliwową" na 120 zł. ?
U mnie mija 10 tygodni od zakupu i cisza.
https://www.oponeo.pl/promocja-michelin
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: kukuku2 »

Jeszcze nie ale u mnie minęło dopiero 4 tygodnie
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
Black-end
Posty: 46
Rejestracja: 29 lis 2021, 09:09
model samochodu: Sportage V 1.6 T-GDI 150KM L

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: Black-end »

Również nic nie dostałem.
Fakturę z Oponeo mam z dnia 13 października br.
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: jaskier »

dostałem kilka tygodni temu kilka dni wcześniej napisałem maila do oponeo z przypomnieniem odpisali mi że wg regulaminu michelin na ma to bodaj 12 tygodni, ale karta przyszła wkrótce, więc polecam się upomnieć :)
and531
Posty: 29
Rejestracja: 28 sty 2022, 11:38
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 180 KM, 7DCT, AWD, MHEV, BusinessLine, kolor Sparkling Silver (KCS), Pakiet Drive Wise (AEB) i Drive Wise Plus (AE+).
Lokalizacja: Kraków

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: and531 »

Podzielcie się wrażeniami z jazdy na oponach całorocznych w obecnych warunkach. Mamy typowe warunki zimowe, więc z pewnością możecie ocenić jak opony wielosezonowe radzą sobie w praktyce w takich warunkach.
PSy
Posty: 16
Rejestracja: 12 lip 2022, 12:04
model samochodu: KS V PHEV BL+LTH+HAR+PNS+AE+

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: PSy »

Podzielcie się wrażeniami z jazdy na oponach całorocznych w obecnych warunkach. Mamy typowe warunki zimowe, więc z pewnością możecie ocenić jak opony wielosezonowe radzą sobie w praktyce w takich warunkach.
Mam CC2 i nie ma najmniejszego problemu, jeśli coś można by im zarzucić to może trzymanie poprzeczne, ale to nawet ciężko obiektywnie ocenić.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: Lunar GT »

PSy pisze: 16 gru 2022, 10:59 jeśli coś można by im zarzucić to może trzymanie poprzeczne
Z takim bieżnikiem nic dziwnego.
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: kukuku2 »

Lunar GT pisze: 16 gru 2022, 11:18
PSy pisze: 16 gru 2022, 10:59 jeśli coś można by im zarzucić to może trzymanie poprzeczne
Z takim bieżnikiem nic dziwnego.
No tak ale zakładam że każdy kto kupuje wielosezonowe idzie na jakiś kompromis no bo jeżeli opona wielosezonowa spełniałaby takie standardy jak zimowa i letnia jednocześnie to po co byłyby sezonowe. Ja po 20 latach jeżdżeniach na oponach sezonowych przeszedłem na wielosezonowe z pełną świadomością , raz technika idzie do przodu i to nie jest to samo co 20 lat temu po drugie zimy też nie są takie same i po trzecie potrzebowałem opony do miasta , zimą nie ruszam się w żadne góry a że trochę popadała no cóż damy rade , dziś widziałem gostka w BMW na letnich i jego heroiczną walkę z wyjechaniem pod bardzo niewielkie wzniesienie. :D :D :D
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”