Ciężko odpala przy niskich temperaturach 2.0 136KM

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Ciężko odpala przy niskich temperaturach 2.0 136KM

Post autor: romanhoks »

romanhoks pisze: 29 gru 2022, 16:55
kon pisze: 26 gru 2022, 15:44
urbas91 pisze: 25 gru 2022, 19:58 ....
Nie chciał bym wykręcać świec w tym momencie bo jest to raz uciążliwe a dwa pytanie czy się wykręcą normalnie. Dlatego tez chciałbym się najpierw poradzić Was. Czy ktoś z Was miał może podobny problem i jest w stanie powiedzieć co mogło ulec uszkodzeniu ? Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam.
Sam dobrze wiesz, że na 98% to wina świec. Możemy cię tu trochę pookłamywać że to może być coś innego, ale to chyba nie ma sensu ;)
No i co to wina swiec? :lol: :lol: :lol: :lol: Widze ze masz w domu szklana kule :shock: :shock: Wpierw bledy ze sterownika. Zobacz jaka temp pokazuje czujnik temperatury. Czy nie klamie? To najlatwiej sprawdzic . Zobacz filtr paliwa . W gniezdzie od podgrzewacza jest plus i minus tylko .Jeden pin moze byc troszeczke przegrzany.To widac . Tam ciagnie lewe powietrze. To jest typowa usterka KIA.Moze byc przekaznik swiec zarowych .Tez sie czasami wysypal lub wtyczka w nim.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Ciężko odpala przy niskich temperaturach 2.0 136KM

Post autor: kon »

98% jednak zakłada, że może to być inna przyczyna.
Zakładam też ,że w ramach "wina świec" mieści się sprawdzenie ich zasilania/sterownia.
Powodzenia w diagnozowaniu. Ze świecami jest ten problem, że dopóki ich nie wyciągniesz, to nigdy nie możesz być pewny ich sprawności na 100%.
urbas91
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2022, 19:57
model samochodu: KIA Sportage III 2.0 136KM 2013r.

Re: Ciężko odpala przy niskich temperaturach 2.0 136KM

Post autor: urbas91 »

No i co to wina swiec? :lol: :lol: :lol: :lol: Widze ze masz w domu szklana kule :shock: :shock: Zobacz filtr paliwa . W gniezdzie od podgrzewacza Jest plus i minus tylko .Jeden pin moze byc troszeczke przegrzany.To widac . Tam ciagnie lewe powietrze. To jest typowa usterka KIA.Moze byc przekaznik swiec zarowych .Tez sie czasami wysypal lub wtyczka w nim.
Dzięki za odpowiedz romanhoks Dziś zerknę na ten podgrzewacz od paliwa. A mógłbyś mi powiedzieć czy można go jakoś sprawdzić czy on działa ?
I moje drugie pytanie to gdzie znajdę przekaźnik od świec ? on jest gdzieś w okolicach akumulatora ? czy pod kierownicą ?
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Ciężko odpala przy niskich temperaturach 2.0 136KM

Post autor: Tolinek »

Romanowi chodzi o to że powietrze dostające się przez podstawę filtra zapowietrza układ paliwowy podczas postoju dlatego kręci i kręci.
Z drugiej strony pompa w zbiorniku to jest najprawdopodobniej hardcore. Prawdziwa pompa wyporowa. Powinna pchać aż miło i max po
0.5 minuty fura dać się odpalić powinna. Nie masz wrażenia że ton pracy pompy zmienia się po chwili od przekręcenia kluczka na zapłon?

EDIT: post był dłuższy ale mnie wyprowadzono z błędu więc treść skasowałem. Nie ma co utrwalać nieprawdy...

Powodzenia.
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Ciężko odpala przy niskich temperaturach 2.0 136KM

Post autor: romanhoks »

Co do filtra to jak nie wyjmiesz i zaswiecisz w gniazdo to nie zobaczysz. Wiem to z praktyki. Co do przekaznika jest z lewej strony za lampa. Takie kwadratowy przekaznik.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”