Koło dojazdowe przemyślenia

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Sloter
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2022, 14:07
model samochodu: Kia Sportage V 1.6 T-GDI 150 KM L

Koło dojazdowe przemyślenia

Post autor: Sloter »

Cześć,
Widzicie jakieś przeciwskazania (utrata gwarancji?;)), żeby odwrócić koło dojazdowe o 180 stopni pod podłoga bagażnika? Dzięki temu zyska się trochę przestrzeni na jakieś klamoty. Co prawda trzeba dobrać inny motylek do dokrecenia koła, ale pewnie to nie problem (będę coś szukał). W KS3 koło było mocowane właśnie w taki sposób, ciekawe czemu w KS5 to zmienili.
Przy okazji zabawy z kołem zauważyłem, że w zagłębieniu w podłodze na prawo między kołem a plastikami zebrało się trochę wody/wilgoci. Czy to jest normalne zjawisko?
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Koło dojazdowe przemyślenia

Post autor: fuTer »

Z tym kołem to nie głupie, popatrzę za krótszą śrubą. Natomiast u siebie wody nie zaobserwowałem, wczoraj myłem auto.
Sloter
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2022, 14:07
model samochodu: Kia Sportage V 1.6 T-GDI 150 KM L

Re: Koło dojazdowe przemyślenia

Post autor: Sloter »

Tak na pierwszy rzut oka ta śruba wygląda ok na podmiankę: https://allegro.pl/oferta/hyundai-i30-i ... 1617009993
Sloter
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2022, 14:07
model samochodu: Kia Sportage V 1.6 T-GDI 150 KM L

Re: Koło dojazdowe przemyślenia

Post autor: Sloter »

fuTer pisze: 01 sty 2023, 17:32 Z tym kołem to nie głupie, popatrzę za krótszą śrubą. Natomiast u siebie wody nie zaobserwowałem, wczoraj myłem auto.
Dokładnie chodzi mi o wodę/wilgoć w tym zaglebieniu w podłodze:

https://files.fm/f/etyzm55dm
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Koło dojazdowe przemyślenia

Post autor: saron22 »

Sloter pisze: 01 sty 2023, 16:30 Cześć,
Widzicie jakieś przeciwskazania (utrata gwarancji?;)), żeby odwrócić koło dojazdowe o 180 stopni pod podłoga bagażnika? Dzięki temu zyska się trochę przestrzeni na jakieś klamoty. Co prawda trzeba dobrać inny motylek do dokrecenia koła, ale pewnie to nie problem (będę coś szukał). W KS3 koło było mocowane właśnie w taki sposób, ciekawe czemu w KS5 to zmienili.
Przy okazji zabawy z kołem zauważyłem, że w zagłębieniu w podłodze na prawo między kołem a plastikami zebrało się trochę wody/wilgoci. Czy to jest normalne zjawisko?
Myślę, że mogą ci zabrać nie tylko gwarancję, ale mogą też skonfiskować ci samochód i zabrać obywatelstwo polskie za to że odwróciłeś sobie koło w bagażniku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”