Dziwne odgłosy z silnika

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
DawidG
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2022, 01:47
model samochodu: Sportage

Dziwne odgłosy z silnika

Post autor: DawidG »

Witam wszystkich
Mam pytanie o co chodzi jezeli odpalam samochod i po odpaleniu przez moze dwie sekundy słysze pod maska jakies odgłosy metalu jak by łancuch dodam ze na zewnatrz temperatura plus 5. To moj pierwszy samochod i nie wiem o co chodzi silnik 1.7 crdi 11000 tys przebiegu rok 2016. Prosze o porade co robic dalej czy to normalne w dieslach.
f@za
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2022, 12:07
model samochodu: Sportage

Re: Dziwne odgłosy z silnika

Post autor: f@za »

Nie znam tego motoru, ale miałem kilka samochodów i wiem że metaliczny dźwięk zaraz po odpaleniu nie wróży nic dobrego, ale też nie koniecznie zwiastuje poważną awarię.
DawidG pisze: 27 gru 2022, 01:53 jakies odgłosy metalu jak by łancuch
Może sprecyzuj jeszcze o jaki dzwięk "łańcucha" Ci chodzi, czy o łańcuch rozrządu? Obrazek
dario37
Posty: 339
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Dziwne odgłosy z silnika

Post autor: dario37 »

DawidG pisze: 27 gru 2022, 01:53 Witam wszystkich
Mam pytanie o co chodzi jezeli odpalam samochod i po odpaleniu przez moze dwie sekundy słysze pod maska jakies odgłosy metalu jak by łancuch dodam ze na zewnatrz temperatura plus 5. To moj pierwszy samochod i nie wiem o co chodzi silnik 1.7 crdi 11000 tys przebiegu rok 2016. Prosze o porade co robic dalej czy to normalne w dieslach.
Przebieg 11000,to ledwo dotarty silnik.....
DawidG
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2022, 01:47
model samochodu: Sportage

Re: Dziwne odgłosy z silnika

Post autor: DawidG »

Dzieki ale zauważylem ze to tylko sa te odglosy jak temperatura jest ujemna . Bo tak to nie slychac jak jest na plusie odpala prawidlowo
patrykk
Posty: 192
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: Dziwne odgłosy z silnika

Post autor: patrykk »

Nie znam motoru ale Jezeli silnik jest na łańcuchu to może być rozciągnięty albo napinacz moze juz nie trzymać. Do momentu aż napinacz nie dostanie cisnienia oleju po uruchomieniu silnika to łańcuch moze hałasować. Ryzyko to przeskoczenie łańcucha na zębatce. Ryzyko zazwyczaj niskie ale lepiej zaplanować sobie serwis rozrządu w najbliższej przyszłości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”